999 rezultate për

televizive

Ja sa kanë fituar ekipet angleze gjatë sezonit të fundit, kryeson Arsenali (FOTO) Leicester City bëri mrekullinë gjatë sezonit që sapo u mbyll duke u shpallur kampion, por ata nuk janë skuadra që përfit
E drejta televizive e Kombëtares, “RTSH” justifikohet dhe akuzon “FSHF” Fakti që dy ndeshjet e Kombëtares me Austrinë dhe Luksemburgun nuk u transmetuan nga Televizioni Publik Shqiptar ndezën
37-vjeçarja kërcënon me jetë prezantuesen në Facebook Pas denoncimit të marrë nga nje prezantuese televizive shqiptare, policia ka nisur procedimin në gjendje të lirë ndaj ab
Premier Liga në alarm, ekipet tremben nga milionat e Kinës 300 milionë euro të shpenzuara, por merkato vazhdon ende në Kinë. Shifrat marramendëse të investuara për futbollin duket
2014-15 sezon i bekuar në historinë e Bundesligës Për Bundesligën statistikat vjetore tregojnë se sezoni 2014-2015 ishte më fitimprurësi në gjithë historinë e Bundesligës
Nora Istrefi familjarizon edhe vajzën me reklamat (FOTO LAJM) Nora Istrefi nuk mund të qëndrojë larg rrjeteve sociale, larg mediave. Së bashku me vogëlushen e saj, kanë qenë protagon
Ja si u ndanë të drejtat televizive në katër kampionatet kryesore (FOTO LAJM) Skuadrat më të mëdha në Europë një pjesë të konsiderueshme të fitimeve gjatë një sezoni i marrin edhe nga të drejtat tel
ALBtelecom me shërbimin më të gjerë IPTV në Shqipëri ALBtelecom është ofruesi më i madh i shërbimeve televizive IP në Shqipëri. Kompania ka bërë investimet më të mëdha dhe m
"Vëllazërore" ku disa kërkojnë të kenë përfitime financiare Edhe pse quhet një ndeshje vëllazërore, ka edhe njerëz që kërkojnë të përfitojnë nga shitja e të drejta televizive. Duke
Premier Liga të ardhura rekord nga SHBA ë momentin që kompania Komcast pagoi 950 milionë Dollarë për të drejtat televizive të kampionatit anglez të futbollit në
Italia "skllave" e të drejtave televizive Drejtuesit e futbollit italian janë kthyer në skllevër të të drejtave televizive. Ky është përfundimi i një raporti të p
Kampionati kinez mbi Premier League-n Në prag të sezonit të ri bëri shumë bujë shifra marramendëse që premier Liga angleze do të përfitojë nga shitja e të dre
Majko thumbon Kosovën: Veliaj në studion televizive është në "maternitetin" e tij Me anë të postimit të radhës ne Facebook, deputeti socialist Pandeli Majko i hedh një kunjë plot stil Halim Kosovës, sa
Ndërpritet futbolli në Spanjë Futbolli spanjoll në kaos. Federata Spanjolle e Futbollit shpalli një grevë me kohë të papërcaktuar në të gjitha kompeti
Barça dhe Reali nuk e bëjnë më "ligjin" në Spanjë Një formulë e re për shpërndarjen e të ardhurave nga të drejtat televizive do t’i japë fund monopolit të Barcelonës dhe
Shtyhet Klasikja Barça-Real? Klubet e La Ligas pritet të hyjnë në grevë pas refuzimit të qeverisë spanjolle për fuqizimin e një ligji që do të garant
Shefi i La Ligas jep alarmin: Mund të na ikin yjet Yjet mund të braktisin Spanjën. Alarmi është dhënë nga vetë presidenti i La Ligas, Javier Tebas. Ai i trembet faktit se
Të drejtat televizive në Top 5 ligat e Europës (FOTO LAJM) Premier League do të qarkullojpë 4 miliard sterlina nga të drejtat televizive për sezonet 2016-19. Marrëveshja është nën
Yjet e City-t me partneret festojnë në restorantin italian (FOTO LAJM) Futbollistët e Manchester City-t kanë festuar fitoren e djeshme kundër Crystal Palace dhe arritjen e Chelsea-t në krye t
Ja si duken sot yjet e serive televizive të viteve 90- të (FOTO-LAJM) Seri si Beverly Hills dhe Baywatch kanë bërë historinë televizive të viteve nëntëdhjetë ku edhe protagonistët e këtyre s