Gazi i merr jetën brenda galerisë një minatori në Bulqizë
999 rezultate për

televizive

Momentet e tërmetit në Itali në një studio televizive (VIDEO) Një tërmet ka goditur paraditen e sotme Italinë, lëkundjet janë ndier edhe në kryeqytetin Romë. Megjithatë, për fat t
E tradhtojnë provat televizive, Strootman s'luan me Milanin dhe Juven Hedhja e ujit ndaj lojtarit të stolit të Lazios, i ka kushtuar rëndë mesfushorit të Romës Kevin Strootman. Komisioni i
Tatuazhi i Ergit, mbante “jetën dhe vdekjen” në dorë (FOTO & VIDEO) Ergi Dini humbi jetën mbrëmë në një aksident tragjik me motorin që drejtohej nga shoku i tij, Kejdi Halili. Ergi fitoi “
Google/ Reklama sipas vendndodhjes dhe shijeve të konsumatorve Një nga bizneset më të mëdha të korporatës “Google” janë reklamat online. Ky sektor është mbështetur shumë nga një p
Candy Crush së shpejti në një shfaqje televizive Së shpejti ju do të jeni në gjendje për ta parë Candy Crush të shfaqet në TV por të dhënat e shfaqjes së lojës janë të p
Fillojnë debatet elektorale televizive në Maqedoni, ja cilët do të përballen sonte Duke filluar nga sot nisin debatet elektorale televizive në televizionet e Maqedonisë. Për sonte janë planifikuar tre
Zhvishet “Gylseren” (FOTO LAJM) Largimi i aktores Nurgul Yesilcay nga seriali “Fate të kryqëzuara” (“Paramparça”), i zhgënjeu në masë të madhe fansat e
Basha sjell foto të trishta nga përmbytjet në Laç: Rama t’i lërë shfaqjet televizive (FOTO LAJM) Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas takimit të kryeministrit Edi Rama me fermerët, në Manzë të
Deputetët gjeorgjianë kapen sërish me grushta (VIDEO) Është përsëritur sërish një skenë dhune gjatë transmetimit direkt në televizionet gjeorgjiane. Edhe kësaj radhe dy de
Prej ditës së nesërme fillon monitorimi i prezantimit zgjedhor mediatik Agjencia për Shërbime audio dhe audiovizuale mediatike deklaroi se prej ditës se nesërme fillon monitorimi i cili do të
“Euro 2016”, ja sa merr fituesi dhe pasojat e globalizimit ekonomik Ka dy arsyetime se përse UEFA pranoi një numër rekord të skuadrash për në fazën finale të grupeve (24) që garojnë mes ty
Ja sa kanë fituar ekipet angleze gjatë sezonit të fundit, kryeson Arsenali (FOTO) Leicester City bëri mrekullinë gjatë sezonit që sapo u mbyll duke u shpallur kampion, por ata nuk janë skuadra që përfit
E drejta televizive e Kombëtares, “RTSH” justifikohet dhe akuzon “FSHF” Fakti që dy ndeshjet e Kombëtares me Austrinë dhe Luksemburgun nuk u transmetuan nga Televizioni Publik Shqiptar ndezën
37-vjeçarja kërcënon me jetë prezantuesen në Facebook Pas denoncimit të marrë nga nje prezantuese televizive shqiptare, policia ka nisur procedimin në gjendje të lirë ndaj ab
Premier Liga në alarm, ekipet tremben nga milionat e Kinës 300 milionë euro të shpenzuara, por merkato vazhdon ende në Kinë. Shifrat marramendëse të investuara për futbollin duket
2014-15 sezon i bekuar në historinë e Bundesligës Për Bundesligën statistikat vjetore tregojnë se sezoni 2014-2015 ishte më fitimprurësi në gjithë historinë e Bundesligës
Nora Istrefi familjarizon edhe vajzën me reklamat (FOTO LAJM) Nora Istrefi nuk mund të qëndrojë larg rrjeteve sociale, larg mediave. Së bashku me vogëlushen e saj, kanë qenë protagon
Ja si u ndanë të drejtat televizive në katër kampionatet kryesore (FOTO LAJM) Skuadrat më të mëdha në Europë një pjesë të konsiderueshme të fitimeve gjatë një sezoni i marrin edhe nga të drejtat tel
ALBtelecom me shërbimin më të gjerë IPTV në Shqipëri ALBtelecom është ofruesi më i madh i shërbimeve televizive IP në Shqipëri. Kompania ka bërë investimet më të mëdha dhe m
"Vëllazërore" ku disa kërkojnë të kenë përfitime financiare Edhe pse quhet një ndeshje vëllazërore, ka edhe njerëz që kërkojnë të përfitojnë nga shitja e të drejta televizive. Duke