999 rezultate për

telegraph

Shpëton 57 vjeçari, i'u ngul në kokë thika e rënë nga kati i tetë Një 57 vjeçar kinez, fatmirësisht është jashtë rrezikut për jetën, ndërsa një thikë i është ngulur në kokë pasi kishte r
"Suarez thuaj po Hajvalisë" Luis Suarez është dënuam me katër muaj pezullim nga futbolli, por ai e ka një alternativë për të luajtur gjatë këtyre mu
United, zëvëndësuesit e mundshëm të Moyes (FOTO LAJM) Nëpërmjet një njoftimi në faqen e tij në internet klubi i Manchester United ka anonçuar shkarkimin e trajnerit David Moy
Moyes afër shkarkimit Humbja në shtëpi me Liverpoolin dhe Manchester Cityn mund ti kushtojë largimin teknikut David Moyes. Duket se tashmë d
“Daily Telegraph”: BE-ja, ngushëllimi i Serbisë për humbjen e Kosovës Kryeministri i Serbisë, Ivica Daciq i ka thënë gazetës britanike “Daily Telegraph" se Serbisë i nevojitet një politikë e
Tony Blair, këshilltari i qeverisë Rama Ish-kryeministri britanik Tony Blair mund të jetë këshilltari i qeverisë Rama nëse e majta do të fitojë zgjedhjet. Sipas
"Telegraph": Zgjedhjet i fiton PS, Blair këshilltar i Ramës E përditshmja brilante britanike "Telegraph" i ka kushtuar një artikull të gjatë faktit që ish kryeministri i Anglisë To
Britani, ja 10 makinat më të lira në shitje (FOTO-LAJM) Një sondazh i kohëve të fundit zbuloi se 38 për qind e konsumatorëve po planifikojnë për të ndryshuar makinën e tyre në
Gjendet mamuthi më i vogël në botë Gazeta ‘The Telegraph’ ka raportuar se është gjendur mamuthi më i vogli i të gjitha kohërave. Kafsha është gjendur në
Telegraph: 10 ndërtesat më të shëmtuara në botë (FOTO LAJM) “Telegraph” i britanik ka hartuar listën e ndërtesave më të shëmtuara në botë. Biblioteka Kombëtare Universitare e Prish
10 makinat më të mira në botë (FOTO LAJM) Ekzistojnë me miliona renditje për modelet më të mirat të makinave dhe është e vështirë të përcaktosh se cila është më o
Hong Kong, rikthehen garat e notit pas 33 vitesh (VIDEO) Notarët e Hong Kong garuan përmes Victoria Harbour duke rikthyer këtë garë pas 33 vjetësh kur ishte ndaluar nga shqetësi
Henry mohon idenë e rikthimit Sulmuesi i New York Red Bull dhe ish-sulmuesi i ekipit anglez të Arsenalit ka përjashtuar mundësinë e një rikthimi në Eu
Sulmi në Norvegji, hakmarrje xhihadiste? Të tjera dëshmi dhe detaje zbardhen me kalimin e orëve, kjo pas shpërthimit në Oslo të Norvegjisë. Sipas informacioneve
The Telegraph: Qeveria e Kosovës para kolapsit Qeveria e Kosovës është në prag kolapsi, kjo për shkak të krizës së krijuar javën e kaluar, pas vendimit të Gjykatës Kus
Daily Telegraph: Abuzime serioze dhe korrupsion ne Kosove Gazeta britanike Daily Telegraph, shkruan se Bashkimi Evropian (BE) dhe Kombet e Bashkuara (KB) kanë hequr dorë
Daily Telegraph: Nëse arrestohet, Mlladiçi ka kërkuar që ta vrasin Gazeta britanike The Daily Telegraph shkruan se ish-shefi ushtarak i serbëve të Bosnjes gjatë luftës
Daily Telegraph: Pavarësia e Kosovës më 3 shkurt Gazeta britanike Daily Telegraph i hedh një vështrim fillimit të presidecës sllovene të Bashkim
“Telegraph”: Pavarësia e Kosovës mund të shoqërohet me eksodin serb Tashmë të gjithë po u bien këmbanave të alarmit. Situata në Kosovë është e