999 rezultate për

telegraph

“Telegraph”: Maqedonia po kalon krizën më të thellë historike Mediat e huaja besojnë se shteti maqedonas po kalon në krizën më të thellë historike. “Maqedonia është futur në ditën
The Telegraph për favoritet në “Euro 2016”: Gjermania e para, Shqipëria e parafundit Pasi përfunduan ndeshjet miqësore të marsit që ekipet e kualifikuara për në Evropian zhvilluan gjatë ditëve të fundit,
Gjermania favorite për ‘EURO 2016’, ja në ç'vend ndodhet Shqipëria Gazeta britanike ‘Telegraph’ e ka vendosur Shqipërinë në vendin e 23-të sa i përket mundësive që ka për të fituar Kampio
10 lojtarët më të "pistë" në Premier Lague në 5 sezonet e fundit (FOTO LAJM) Çdo skuadër ka në përbërje një futbollistë i cili bën diferencën në fushë, jo për gola dhe asist, por për faulle dhe kar
Terry drejt Kinës?! John Kerry mund ta vazhdojë karrierën në Kinë. Futbollisti i Chelsea do të largohet nga ekipi ku ka ndenjur për kaq s
Panik te ISIS, snajperi misterioz po eliminon komandantët Plumbat e tij duket sikur vijnë nga askundi dhe godasin me precizion vrastar! Gjatë javëve të shkuara, tre komandantë të
Revolucioni "Guardiola' te City, kush ikën e kush vjen (FOTO LAJM) Skuadra e Manchester City është gati bëjë revolucion në skuadër në mënyrë që të bindë Pep Guardiolan ti bashkohet skuadr
Qeveria në flakë, foto dite te "The Telegraph" (FOTO) Protesta e djeshme e organizuar nga opozita është përcjellë edhe nga mediat e huaja. Prestigjozja "The Telegraph" i ka k
Tony Blair "non grata" në ambasadat britanike në Tiranë e Shkup Gazeta britanike "The Telegraph", zbulon se ish kryeministrit te Britanise se Madhe Tony Blair i është ndaluar qëndrimi
"The Telegraph": Kaçaniku, "kryeqyteti xhihadist i Kosovës" Gazeta britanike The Telegraph, i ka kushtuar një artikull qytetit të Kaçanikut. Tema e artikullit lidhet me shkuarjen e
Mourinho hakmerret me Evën, e lë jashtë ekipit Tre ditë pas shfryrjes së dufit fill pas përfundimit të ndeshjes me Swansea, Jose Mourinho u hakmorr dhe e hoqi qafe Eva
Formacioni i kombinuar Barca-United (FOTO LAJM) Barcelona dhe Manchester United do të luajnë sonte një miqësore që pritet të dhurojnë shumë spektakël. Por cili është fo
SPECIALE/ 10 lojtarët më të shpejtë në Premier League (FOTO LAJM) Në futboll shpejtësia është një faktor i rëndësishëm në fushën e lojës. Disa prej skuadrave në premier League mund të nd
Xhamitë më të bukura në botë (FOTO LAJM) Revista “Travel”, e cila është e gazetës prestigjoze britanike “The Telegraph” ka bërë një renditje të xhamive më të buk
Fanellat më të bukura dhe shëmtuara të United (FOTO LAJM) Fanella e Manchester United ka ndryshuar shumë me kalimin e viteve. Gazeta "The Telegraph" ka publikuar disa nga fanella
“The Telegraph” mahnitet me Bjeshkët e Namuna Shpesh vizitorët e huaj sapo eksplorojnë një pjesë të vogël të Shqipërisë, largohen me përshtypjet më të mira. I tillë k
Flamurtari-Teuta, jehonë edhe në mediat botërore (VIDEO) Java e parë e fazës së tretë të Superligës shqiptare i dha një goditje të fortë imazhit të mirë të garës së zhvilluar në
Belgjika: Shmangëm një Paris të dytë Policia belge është përballur me dy persona të dyshuar për sulme terroriste, duke shkëmbyer zjarr me ta dhe si pasojë du
Ja si trajnohen ushtarët e ISIS (VIDEO) Është publikuar nga The Telegraph një video ku shihen militantët e ISIS duke u trajnuar. Tenda ushtarake dhe armë të
“The Telegraph”: Dhjetë gjërat që ju nuk i dini rreth Shqipërisë Korrespondenti i "The Telegraph" në Vatikan, Nick Squires, ishte në Tiranë për të ndjekur nga afër vizitën e Papa France