999 rezultate për

telegraph

"The Telegraph": Njihni ushtrinë private të Erdoganit Nga Colin Freeman, The Telegraph Një nga njerëzit më të afërt i besuar i Presidentit të Turqisë, Rexhep Tajip
Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse punoni 40 orë në javë 40 orë në punë mund të konsiderohen normale, po shkencëtarët nuk janë i të njëjtit mendim. Sipas një shkrimi të publi
E pabesueshme por e vërtetë, pas suksesit të Hazard qëndrojnë të pasmet e tij Sekreti i suksesit në futboll? Disa thonë talenti, disa vendosmëria dhe të tjera përmendim fatin. Askush, gjithsesi, nuk
Telegraph: Shqipëria në 10 destinationet e paragjykuara Destinacionet nuk rezultojnë gjithnjë kënaqësi dhe kjo na bën që të gjykojmë një vend sipas reputacionit. Parisi duh
"The Telegraph" shkruan 13 fakte për Kosovën Në dhjetëvjetorin e Pavarësisë, shumë medie botërore, kanë shkruar për Kosovën dhe të arriturat e saj, përgjatë këtyre v
The Telegraph: Tirana mes 10 qyteteve më me diell në Evropë Ndërkohë që dielli bëhet më i dëshiruar për shkak të mungesës së tij gjat mujave të dimrit, normalisht do të kërkoni një
SHBA e ka gati sulmin e fuqishëm ndaj Koresë së Veriu Një sulm i fuqishëm ushtarak po përgatitet nga Shtete e Bashkuara të Amerikës ndaj Koresë së Veriut. Kështu shkruan e
Rama publikon shkrimin e "Telegraph": Shqipëria destinacioni i ardhshëm i pushimeve verore Kryeministri Edi Rama ka postuar këtë të hënë një shkrim promovues për turizmin në Shqipëri. “Mirëmëngjes dhe me këtë
Këto janë xhamitë më të bukura në botë (FOTO LAJM) Xhamitë kudo nëpër botë marrin kohë deri në ndërtim për shkak të arkitekturës së veçantë. “The Telegraph” dhe “HiCons
Manchester United i pangopur, dëshiron një tjetër blerje tek rivalët Edhe pse nënshkruan me Romelu Lukaku, Daily Telegraph po raporton se Manchester United është ende i interesuar në shërbi
Ja çfarë shkruajnë mediat ruse pas deklaratës së Ramës për “The Telegraph” Mediat ruse i kanë kushtuar rëndësi intervistës qe kryeministri shqiptar Edi Rama ka bere për prestigjiozen britanike “T
The Telegraph: Komplotin në Mal të Zi e organizoi Rusia E përditshmja britanike "The Telegraph", ka shkuar sot se konspiracioni që Mirko Velimiroviç ka zbuluar para policisë ma
"The Telegraph" rendit Beratin ndër qytetet më të bukura në Evropë (FOTO LAJM) Prestigjiozja "The Telegraph" ka publikuar një listë me 30 qytetet më të bukura në Evropë, e cila është përgatitur nga s
The Telegraph: Njihuni me 15 fakte të jashtëzakonshme për Shqipërinë Gazeta e njohur britanike “The Telegraph” në galerinë e saj të “udhëtimeve”, ka publikuar një shkrim për Shqipërinë me t
Telegraph/ 100 romane që duhet t'i lexoni patjetër Jeni të dashuruar pas librit dhe po kërkoni vepra të cilat ja vlejnë t'i lexosh? Gazeta prestigjoze britanike “Telegr
Në Angli plas një tjetër skandal i madh, futbollistët vendosin baste Një tjetër skandal plas në futbollin anglez. Harry Redknapp, ish trajner i Tottenham, Quens Park Rangers, pranoi në një
The Telegraph: NASA e pëlqen Maqedoninë Gazeta prestigjioze "The Telegraph" i ka kushtuar Maqedonisë një artikull në vigjilje të 25 vjetorit të pavarësisë.
"The Telegraph" fton lexuesit e saj për një tur në Shqipëri (FOTO LAJM) Gazeta e njohur britanike, "The Telegraph" fton lexuesit e saj në një tur nëpër Shqipëri, për të zbuluar një vend, që ga
"Telegraph" rendit Shqipërinë mes 12 destinacioneve të aventurës me kroçerë Për herë të parë Telegraph ka përfshirë në listën e destinacioneve të preferuara nga kroçierat edhe Shqipërinë. Prest
The Telegraph: Ja çfarë problemi ka BE me vizat pak para vendimit për Kosovën 127 milionë qytetarët nga Turqia, Kosova, Ukraina dhe Gjeorgjia do të kenë mundësi që të përfitojnë nga liberalizimi i v