E FUNDIT/ Shpërthen me lëndë plasëse 1 makinë në Tiranë
999 rezultate për

teatrit

Genc Fuga: Një aktor paguhet më pak së punëtori i llaçit Genci Fuga është aktor, regjisor, pedagog në Universitetin e Arteve. Ai ka qenë një ndër njerëzit më aktiv ditëve të fun
Shkarkohet drejtori i teatrit në Kosovë Këshilli drejtues i Teatrit Kombëtar të Kosovës sot e ka shkarkuar nga pozita e drejtorit të TKK-së Agim Sopin. Shkar
Shpërthen Alfred Trebicka: Po ju zoti Rama, ç’plasje keni? Mendimi im është që ndërtimi, restaurimi apo bërja e ribërja e një institucioni siç është Teatri Kombëtar, apo edhe inst
Cilat janë kompanitë që do ndërtojnë kullat pas Teatrit të ri Kombëtar Ndërtimi i një godine të re për Teatrin Kombëtar është vetëm preteks dhe mbulesë për projektin më të madh, deri tani, të
Rama gënjen artistët, projekti i Teatrit Kombëtar është plagjiaturë? (FOTO LAJM) Ditën e djeshme, kryeministri i vendit Edi Rama bëri një prezantim sëbashku me arkitektët në lidhje me Teatrin e ri Komb
Historia e teatrit "La Scala", si u ndërtuan 13 teatrot më modernë në botë Në Tiranë po projektohet një Teatër i ri Kombëtar, me gjithë infrastrukturën e nevojshme që duhet të ketë një institucio
A ka të dashur vajza më tërheqëse e teatrit shqiptar? Motra i zbulon sekretin Oltës Motra e një prej aktoreve të njohura shqiptare ka zbuluar disa të pathëna. Gerta Gixhari, që për një pjesë të publiku
"Teatri humbet gjysmën e truallit, Robert Ndrenika do të pendohet" Publikimi i dy imazheve nga projekti për Teatrin e ri Kombëtar ka rindezur edhe njëherë debatin e artistëve. Kastrio
Veliaj për Teatrin: Godina me tallazh të Italisë fashiste duhet shembur Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i ftuar në “Opinion”, u pyet fillimisht për godinën e Teatrit Kombëtar, për
Takimi me Erion Veliajn i ul “veshët” aktorit: Projekti i ri i Teatrit ja vlen Padyshim që cështja e lëvizjes së Teatrit kombëtar ka qenë një nga temat më pikante të momentit. Për këtë aktori Genc
Lutjet s'u dëgjuan, Teatri Kombëtar në zi Ka ndërruar jetë punonjësi i Teatrit Kombëtar, Ermal Laze. Ermal Laze ishte punonjes i Teatrit Kombëtar dhe pësoi një
Aktorët luten për shëndetin e punonjësit të teatrit Ermal Laze është një nga punonjësit e Teatrit Kombëtar është në gjendje të rëndë për jetën. Aktorët e Teatrit Kombët
Rama flet për herë të parë: Teatri do të bëhet, duan apo s'duan artistët Artistët janë ngritur në protesta për të mbrojtur godinën e Teatrit Kombëtar, duke u përplasur ashpër me ministren e Ku
Robert Ndrenika i shkruan letër dhe bën për një lek ministreshën Kumbaro Prej disa ditësh gëlon debati në lidhje me projektin e qeverisë për zhvendosjen e Teatrit Kombëtar, veprim të cilin e ku
Ministresha del bllof, hapjen e "bingos" brenda teatrit e firmosi Rama (FOTO LAJM) Ish-drejtori i Teatrit Eksperimental, Kastriot Çipi është bërë bashkë e debatit të fortë mes artisteve dhe ministres se
Dhëmbë për dhëmbë me akuza, Kumbaro i përgjigjet Robert Ndrenikës Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro, me anë të një letre të hapur, i ka kthyer përgjigje akuzave dhe dyshimeve të aktori
Artistët shqiptarë të zhgënjyer dhe poshtëruar: Pa na trajtojnë si skllevër! Lëvizja e Teatrit Kombëtar është aktualisht një nga cështjet më të nxehta në botën e artit. Të gjithë artistet kanë
Akuza shokuese e aktores shqiptare: Hervin Çuli më kërcënoi në sy Aktorja shumë e njohur shqiptare e teatrit dhe kinematografisë, Anila Bisha ka përmendur një histori shumë të tmerrshme
Lëvizja e Teatrit Kombëtar, Robert Ndrenika reagon ashpër kundër Ministres së Kulturës (VIDEO) Aktorë e regjisorë të mbështetur edhe nga të rinjtë e skenës së teatrit, kinemasë, studentë dhe profesorë të Universite
U aksidentua në gjendje të dehur, dorëhiqet drejtori i Teatrit Drejtori i Teatrit Kombëtarë të Maqedonisë Dragan Spasovski-Dac, ka dhënë dorëheqje, pasi mbrëmë u aksidentua në gjendje