999 rezultate për

teatrit

Meta i bën thirrje Ramës: Dëgjoji aktorët e teatrit! Pas letrës publike të aktorëve drejtuar presidentit Ilir Meta, ka reaguar Presidenca. "Presidenti i Republikës Ilir M
Aktorët paralajmërojnë masa drastike: Do të uzurpojmë teatrin! Aktorët e teatrit Kombëtar sot kanë paralajmëruar qeverinë Rama për trazira si dhe do të uzurpojnë teatrin. Një përf
Robert Ndrenika kërcënon Ramën: Tani fillon lufta! Ditën e sotme aktorë të njohur të teatrit dhe përfaqësues të kulturës ishin të pranishëm në Komisionin e Kulturës. Mb
Arben Dërhemi i përvishet Ramës: Aty me ke, me zjarr e me hu! Aktori Arben Derhemi ka reaguar ashpër pas nismës së qeverisë për projektligjin që parashikon shembjen e Teatrit Kombëta
Rama si Erdogani, Robert Ndrenika akuzon kryeministrin për prishjen e Teatrit Kombëtar Artistët nuk kanë hequr dorë nga mbrojtja e Teatrit Kombëtar pavarësisht se qeveria e ka ndarë mendjen për t'a prishur d
Projektligji i qeverisë për shembjen e Teatrit, pikëpyetjet që ngre Projektligji “Për Përcaktimin e Procedurës së Veçantë për Negocim dhe Lidhjen e Kontratës me Objekti “Projektimin dhe Re
U bë drejtor, aktori i njohur merr dhuratën e veçantë Kanë kaluar vetëm pak ditë që kur aktori Erion Isai u emërua zyrtarisht si drejtor i ri i Teatrit të Kukullave. Akto
Asqeriu i bën thirrje Ramës: Teatri është i shenjtë! Lufta e artistëve kundër prishjes së Teatrit vazhdon akoma me zell. Aktori i mirënjohur Bujar Asqeriu i ftuar në Neës
Doli pro ndërtimit të kullave tek Teatri, Rama e bën aktorin drejtor Aktori dhe regjisori Erion Isai është emëruar sot drejtor i ri i Kukullave. Këshilli i Ministrave ka zyrtarizuar në
Vdes aktori i njohur në Maqedoni (VIDEO) Dje ka ndërruar jetë aktori nga Maqedonia, Salaetin Bilal (1942 – 2018). Njoftimin për vdekjen e tij e ka bërë administr
Plas sherri në Kuvend, të majtë e të djathtë "kapen" për prishjen e Teatrit Po shoqërohet me debate të forta në Komisionin për Edukimin diskutimi për projektligin mbi trashëgiminë kulturore. Gj
Frika e madhe e Robert Ndrenikës: Do t'më heqin bukën e gojës Artistë dhe dashamirës të teatrit i kanë dërguar një kërkesë ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro për të shpallur godin
U angazhua me PS-në, aktori i njohur bëhet drejtor Ai u tërhoq nga Portokallia vetëm pak kohë më parë, ndërkohë që në zgjedhjet e kaluara u shfaqi angazhuar krah PS-së.
Shpërthen aktori shqiptar: E lashë protestën për teatrin, është bërë politike Aktori Erion Isai është shprehur i revoltuar me “politizimin” e protestës së artistëve që kundërshtojnë prishjen e Teatr
Ndrenika nuk heq dorë: Këtu vjen era hajdutllëk Shembja e Teatrit Kombëtar vazhdon akom atë kundërshtohet ashpër nga artistët. Aktori i madh Robert Ndrenika teksa fo
Qeveria konfirmon Hervin Çulin si drejtor të Teatrit Kombëtar Hervin Çuli do të drejtojë edhe për katër vite të tjera Teatrin Kombëtar. Mësohet se vendimi është marrë në mbledhjen e
Shembja e Teatrit Kombëtar, aktorët i drejtohen Lulzim Bashës Ditën e sotme një përfaqësi artistësh pritet të takohen me kryetarin e PD-së, Lulzim Basha, në mbrojtje të Teatrit Kombë
Regjisori i njohur rendit faktet e pamohueshme pse Teatri nuk duhet shembur Regjisori i njohur Kastriot Cipi nëpëmjet një shkrimi ka sqaruar me pak pika arsyen se pse Teatri Kombëtar nuk duhet she
Të gjithë militantë të PS, kush ishin aktorët e teatrit të Ramës me Kukësin Interpelanca virtuale që Rama "gjoja" pati ditën e sotme me kuksianët, duket se e ka nxjerrë edhe njëherë bllof Kryemini
Ndrenika në protestë kundër shembjes së Teatrit: Rama të na lërë të qetë Aktori i mirënjohur Robert Ndrenika, është shfaqur gjatë protestës së sotme kundër shembjes së Teatrit Kombëtar. Ai t