999 rezultate për

teatrit

Pedagogët i bashkohen artistëve: Shembja e Teatrit, akt skandaloz Protestës së artistëve dhe qytetarëve ditën e sotme i janë bashkuar edhe pedagogët, Mark Marku dhe Agron Gjekmarkaj.
Degjeneron debati mes Derhemit dhe Vasilit: Parazit e militant! Në "KafeIN" sot ishte i ftuar aktori Laert Vasili për të diskutuar në lidhje me prishjen e Tatrit Kombëtar, një temë e c
Veliaj: I madhi Robert Ndrenika është pro Teatrit të Ri! Kryebashkiaku Erion Veliaj, i cili ndodhet në Barcelonë në pritje për të mësuar nëse Sheshi Skënderbej do të marrë çmimi
Robert Ndrenika lodhet nga politika, i shkruan urgjentisht Metës Aktori i madh i skenës, Robert Ndrenika, i ka shkruar një letër Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta. Ndrenika thotë
I nxjerrin foton me Veliajn, qytetarët "masakrojnë" Erion Isain (FOTO LAJM) Pavarësisht debateve mes politikanëve dhe artistëve për shembjen apo jo të teatrit, duket se qytetarët janë në krah të p
E bëri drejtor Rama, Erion Isai i përgjigjet Zenelajt e sulmon Ndrenikën Debati për prishjen apo jo të Teatrit ka përçarë edhe artistët të cilët kanë shpërthyer edhe në ofendime ndaj njëri tjet
Deputetja e PD-së kundër të vetëve: Përplasja në Komision i shërbeu Veliajt Deputetët demokratë patën një përplasje shumë të fortë sot në Komisionin e Mediave, me Erion vVeliajn. Ata janë përfs
Vajza e Azem Hajdarit, kundër deputetëve të PD: Nxjerrja jashtë e Veliajt, shfaqje koti (FOTO LAJM) Rudina Hajdari, vajza e ish-liderit të dhjetorit Azem Hajdari ka dalë kundër veprimit të deputetëve demokratë sot në Kuv
Gentian Zenelaj i përgjigjet "një më një" Erion Isait: Turp! Pas statusit të aktorit dhe Drejtorit të Teatrit të Kukullave, Erion Isai, aktori dhe moderatori Gentian Zenelaj ka shpë
Pasi doli pro shembjes së teatrit, aktori shpërthen ndaj kolegëve: Sharlatanë! Debatet mbi shembjen apo jo të Teatrit Kombëtar kanë shkaktuar tronditje të thella edhe brenda aktorëve. Disa prej t
Aktori i njohur pro Teatrit: Më kanë sharë edhe nga nëna! Artistët nuk kanë ndërmend që të tolerojnë shembjen e Teatrit dhe për këtë organizojnë cdo ditë takime ku aktorët mbajnë
Mirush Kabashi nuk tërhiqet: Teatri, Meka e kulturës shqiptare! Artistët nuk kanë ndërmend që të tolerojnë shembjen e Teatrit dhe për këtë organizojnë cdo ditë takime ku aktorët mbajnë
Degjesa per Teatrin/Arkitektët dhe inxhinierët njëzëri: Godina e teatrit duhet te rindertuar Të gjithë arkitektët dhe inxhinierët shprehen njëzëri se godina aktuale e Teatrit Kombëtar duhet të rindertohet për të q
Teatri i ri, Artan Imami: S’më zë gjumi që do bëhet një teatër i ri modern, ja ç’na tha Ismail Kadare në ‘88 Aktori i njohur Artan Imami thekson se Tiranës i nevojitet një teatër i rid he modern, pasi kushtet aktuale janë skandal
Kush e mërziti Ndrenikën? Aktori ikën me furi nga mbledhja me Veliajn Artisti i madh Robert Ndrenika është larguar nga mbledhja dëgjesë e cila po zhvillohet në këto momente me kryebashkiakun
Veliaj: Ja pse duhet një teatër i ri kombëtar Kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj i shoqëruar edhe nga Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro, zhvilloi një bashkëbisedim
Derhemi sulmon Hervin Çulin: Merre të pijë verë se e ka me qejf ai Aktori Arben Derhemi ka ironizuar keq drejtorin e Teatrit Hervin Çuli gjatë përballjes me Erion Veliajn. "Kur të mos
Derhemi ashpërson tonet përballë Veliajt: Nuk lejojmë te preket një centimetër Aktori i njohur Arben Derhemi ka marrë fjalën në mbledhjen mes Veliajt dhe aktorëve të teatrit. Derhemi është shprehu
Luftar Paja i çudit të gjithë, del kundër artistëve për Veliaj Aktori Luftar Paja ka habitur opinionin publik dhe vetë kolegët e tij kur në mbledhje për ndërtimin e teatrit të ri, dol
"Kam vuajtur", Ndrenika i përvishet Veliajt për ndërtimin e teatrit "E dhashë shtëpinë tek një partneritet publik-privat dhe kam ndenjur tre vjet gjyqeve. Kam vajtur dhe tejk ish-ministri