999 rezultate për

teatrit

Artan Fuga dhe Mark Marku, letër të hapur për Teatrin: Pse rrezikohen seriozisht fatet e kombit Filozofi Artan Fuga, publicisti dhe kritiku Mark Marku, janë bërë bashkë në një letër të hapur, jo drejtuar krerëve të s
Kush janë 122 artistët që i thonë "JO" shembjes së Teatrit Kombëtar Vazhdon "lufta" për shembjen ose jo të Teatrit Kombëtar. Prej një jave ka nisur një peticion me firmat e artistëve e
Nipi i Ahmet Zogut i del kundër Princesësh Elia: Turp! Princesha Elia Zaharia doli hapur dhe firmosi për shëmbjen e teatrit Kombëtar, krah 65 artistëve të tjerë. Kur kanë k
Krasta për shembjen e Teatrit: Marrëzia e kryeministrit, fundi i tij Projektligji për Teatrin është në prag të miratimit por mesa duket, njerëzit akoma nuk e pranojnë dot këtë fakt. Kësh
Analisti: Shembja e Teatrit duhet ndaluar me dhunë si taksa e Kukësit Fatos Lubonja është shprehur në Newteatris24 se shembja e Teatrit është grabitje e pronës publike dhe se nuk duhet toler
Rama i prerë për Teatrin: Artistëve nuk u takon të vendosin Kryeministri Edi Rama ka treguar edhe njëherë se e quan të mbyllur cështjen e Teatrit. “Pyetja e vërtetë s’është a du
“Teatri Je Ti” merr hov, fytyrat publike në mbrojtje të TK (FOTO LAJM) Unë jam Teatri është kthyer shumë shpejt në një refren të qytetarëve dhe artistëve që mbrojnë kauzën e Teatrit Kombëtar.
Braçen nuk e mbajnë më nervat në Kuvend pasi e thërrasin "Erjonush' Mbledhjat e sotme të komisioneve në Kuvend kanë qenë mjaft të tensionuara. Debati nisi tek komisioni i ligjeve mes të ma
E "zbuti" Veliaj, reagon ashpër Arben Dërhemaj Pas shumë përplasjesh dhe akuza, aktori Arben Derhemi u "zbut" nga Veliaj dhe pranoi një marrëveshje. Të paktën kësht
Pas Teatrit, Veliaj paralajmëron shembjen e një tjetër godinë të rëndësishme Pas Teatrit Kombëtar, kryetari i Bashkisë së Tiranës Erjon Veliaj ka paralajmëruar shembjen e një tjetër godine të rëndë
Julian Deda ndryshon mendje për teatrin: Të shembet e të ndërtohen kulla! "...një zarf të madh me euro dhe një ftesë për të parë punimet e instalimeve elektrike në shtëpinë e re të Lali Erit..."
Rama nuk pyet për protestën e artistëve, tregon kur hapet Teatri i Ri "Turbina" Kryeministri Edi Rama më një postim në Facebook, ka treguar se kur do të hapet skena e re e Teatrit. Rama shkuan se “
Rama e Veliaj nuk ndalen, miratojnë me shpejtësi shembjen e Teatrit Kombëtar Qeveria nuk ka humbur asnjë minutë kohë për të çuar deri në fund projektin për një Teatër të ri Kombëtar. Qeveria Ram
Aktorët nxjerrin zbuluar Veliajn: Po na falsifikon firmat për të prishur teatrin Pas listës me 65 artistë që dolën pro prishjes së Teatrit ekzistues, një deklaratë e fortë është bërë nga Pavlina Mani,
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit: Nuk ka asnjë marrëveshje me Veliajn Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar ka reaguar në lidhje me lajmin e bërë publik këtë të mërkurë nga kryebashkiaku
Letra e hapur e 65 artistëve: Teatër të ri por të mos preket asnjë cm nga trualli 65 artistë të njohur e të rinj i janë drejtuar me anë të një letre publike, kreut të Shtetit Ilir Meta, kryeministrit Me
Dokumenti i 1958-s/ Gjendja e Teatrit Kombëtar është e atillë sa nuk ka asnjë siguri Kushtet e rrezikshme në të cilin punojnë artistët dhe aktorët në Teatrin Kombëtar është fakt që daton prej vitit 1958.
Artistët nuk heqin dorë, Derhemi fton Kumbaron dhe Veliajn në dëgjesë Artistët si cdo ditë, edhe ditën e sotme janë mbledhur në sheshin e Teatrit Kombëtar. Ndër të tjerë, ka qenë aktori A
Arkitekti i teatrit: Godina ekzistuese nuk mund të rikonstruktohet Tirana do të ketë një teatër të vërtetë kombëtar të përshtatshëm për të vënë në skenë edhe veprat e mëdha dhe që i fton
Pedagogët i bashkohen artistëve: Shembja e Teatrit, akt skandaloz Protestës së artistëve dhe qytetarëve ditën e sotme i janë bashkuar edhe pedagogët, Mark Marku dhe Agron Gjekmarkaj.