999 rezultate për

teatrit

Ik se do të kesh pasoja! Një ministër e spiunoi Majkon tek Rama para votimit U deshën 12 orë debate për të mbërritur tek votimi i projekt-ligjit që i hap rrugë projektit të ndërtimit të një Teatri
Teatrin e vranë! Basha nuk ka këllqë që të bëjë këtë zotim Nga Albeu.com Me 75 vota memecësh dhe shurdhësh, Edi Rama i dha fund shpresës për një shtet ligjor në Shqipëri d
Basha: Ligji i miratuar në Kuvend antikushtetues Kreu i PD, paralajmëroi protesta në mbështetje të artistëve për të penguar shembjen e godinës së vjetër të Teatrit. K
Ministrja e Ramës injoron artistët në protestë: Teatri do të prishet, pikë! Pavarësisht se nuk është përballur kurrë vetëm për vetëm me artistët, ministrja e Ramës, Mirela Kumbaro vazhdon të mbroj
Nxehet protesta tek Kuvendi, artistët e qytetarët gjuajnë tymuese Qindra njerëz janë mbledhur ditën e sotme përpara Kuvendit duke kërkuar kështu mos shembjen e Teatrit Kombëtar. Arti
Artan Fuga dhe Mark Marku, letër të hapur për Teatrin: Pse rrezikohen seriozisht fatet e kombit Filozofi Artan Fuga, publicisti dhe kritiku Mark Marku, janë bërë bashkë në një letër të hapur, jo drejtuar krerëve të s
Kush janë 122 artistët që i thonë "JO" shembjes së Teatrit Kombëtar Vazhdon "lufta" për shembjen ose jo të Teatrit Kombëtar. Prej një jave ka nisur një peticion me firmat e artistëve e
Nipi i Ahmet Zogut i del kundër Princesësh Elia: Turp! Princesha Elia Zaharia doli hapur dhe firmosi për shëmbjen e teatrit Kombëtar, krah 65 artistëve të tjerë. Kur kanë k
Krasta për shembjen e Teatrit: Marrëzia e kryeministrit, fundi i tij Projektligji për Teatrin është në prag të miratimit por mesa duket, njerëzit akoma nuk e pranojnë dot këtë fakt. Kësh
Analisti: Shembja e Teatrit duhet ndaluar me dhunë si taksa e Kukësit Fatos Lubonja është shprehur në Newteatris24 se shembja e Teatrit është grabitje e pronës publike dhe se nuk duhet toler
Rama i prerë për Teatrin: Artistëve nuk u takon të vendosin Kryeministri Edi Rama ka treguar edhe njëherë se e quan të mbyllur cështjen e Teatrit. “Pyetja e vërtetë s’është a du
“Teatri Je Ti” merr hov, fytyrat publike në mbrojtje të TK (FOTO LAJM) Unë jam Teatri është kthyer shumë shpejt në një refren të qytetarëve dhe artistëve që mbrojnë kauzën e Teatrit Kombëtar.
Braçen nuk e mbajnë më nervat në Kuvend pasi e thërrasin "Erjonush' Mbledhjat e sotme të komisioneve në Kuvend kanë qenë mjaft të tensionuara. Debati nisi tek komisioni i ligjeve mes të ma
E "zbuti" Veliaj, reagon ashpër Arben Dërhemaj Pas shumë përplasjesh dhe akuza, aktori Arben Derhemi u "zbut" nga Veliaj dhe pranoi një marrëveshje. Të paktën kësht
Pas Teatrit, Veliaj paralajmëron shembjen e një tjetër godinë të rëndësishme Pas Teatrit Kombëtar, kryetari i Bashkisë së Tiranës Erjon Veliaj ka paralajmëruar shembjen e një tjetër godine të rëndë
Julian Deda ndryshon mendje për teatrin: Të shembet e të ndërtohen kulla! "...një zarf të madh me euro dhe një ftesë për të parë punimet e instalimeve elektrike në shtëpinë e re të Lali Erit..."
Rama nuk pyet për protestën e artistëve, tregon kur hapet Teatri i Ri "Turbina" Kryeministri Edi Rama më një postim në Facebook, ka treguar se kur do të hapet skena e re e Teatrit. Rama shkuan se “
Rama e Veliaj nuk ndalen, miratojnë me shpejtësi shembjen e Teatrit Kombëtar Qeveria nuk ka humbur asnjë minutë kohë për të çuar deri në fund projektin për një Teatër të ri Kombëtar. Qeveria Ram
Aktorët nxjerrin zbuluar Veliajn: Po na falsifikon firmat për të prishur teatrin Pas listës me 65 artistë që dolën pro prishjes së Teatrit ekzistues, një deklaratë e fortë është bërë nga Pavlina Mani,
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit: Nuk ka asnjë marrëveshje me Veliajn Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar ka reaguar në lidhje me lajmin e bërë publik këtë të mërkurë nga kryebashkiaku