999 rezultate për

teatrit

Rama: Ndriçim Xhepa, demokrat i orëve të para është dakord për një godinë të re Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish lidhur me ccështjen e Teatrit Kombëtar. Sot ai ka zgjedhur të publikojë qëndrimi
Policia përfiton nga pushimet, ja kur pritet ta rrethojë sërish Teatrin Ndërkohë që kanë kaluar vetëm pak ditë nga përplasja e fundit midis artistëve dhe policisë për prishjen e teatrit Kombët
Shembja e Teatrit Kombëtar, artistët: Së shpejti çështja në Strasburg Aktivisti Andi Tepelena në një intervistë për Fax News, deklaroi se çështja e Teatrit do të dërgohet edhe në gjykatën e
Rama: Një gërmadhe që vetëm emrin ka teatër Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish përsa i përket shembjes së Teatrit Kombëtar. Ai ka zgjedhur të komentojë fjalët
DOKUMENT/ Basha marrëveshje me artistët për mbrojtjen e Teatrit Kreu i PD-se, Lulzim Basha ka mberritur te Teatri Kombetar, ku sic u be me dije nje dite me pare, sot PD do te nenshkrua
"Kijeni frikë Zotin dhe mendoni fëmijët tuaj", imami i njohur reagon ndaj prishjes së Teatrit Imami i njohur Gazmend Aga, i cili tani predikon për komunitetin shqiptar në SHBA ka komentuar debatin për prishjen e Te
Zyrtari i OSBE-së i përgjigjet AMT: Të pritet vendimi i Gjykatës Kushtetuese Zyrtari i OSBE-se, Thomas Greminger është përgjigjur letrës së Aleancës së Mbrojtejes së Teatrit. Përmes një tjetër l
Artistët i kërkojnë takim sekretarit Greminger: Kështu shpenzohen paratë që na jepni Sekretari i Përgjithshëm i OSBE-së Thomas Greminger ndodhet në Shqipëri ndërkohë artistët që protestojnë prej një viti e
Shembja e Teatrit, reagon Manjani: Nuk ka ligj, janë përrallat e Rajmonda Bulkut Ish ministri i drejtësisë Ylli Manjani, ka reaguar sot pas komentit të Kryeministrit i cili u shpreh me disa fjalë të is
Arsyeja pse Kadare nuk po reagon fare për prishjen e Teatrit (FOTO LAJM) Nga Altin Hoxha Prej disa muajsh po zhvillohet protesta e artistëve në mbrojtje të Teatrit Kombëtar nga prishj
Artistët thirrje nga brenda Teatrit: "Rama ik" (VIDEO) Në monentin e mbërritjes së kreut demokrat Lulzim Basha artistët të cilët ishin në ambientet e teatrit kanë shpërthyer n
Basha firmos marrëveshjen për mbrojtjen e Teatrit (VIDEO) Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbërritur pak më parë në ambientet e Teatrit Kombëtar, aty ku PD dhe Ale
I ndaluan të fusnin bukë e ujë, reagojnë aktorët: Këtu sundon qelbesirllëku Përplasja e 2 aktorëve Gentian Zenelaj dhe Julian Deda me policinë në orët e mbrëmshme bëri xhiron e rrjetit, ndërsa po
Rama për Teatrin: Zoti u shtoftë inatin, që të na shtojnë takatin (VIDEO) Kryeministri i vendit Edi Rama, sot ka vendosur të thotë mirëmëngjes ndryshe për gjithë shqiptarët. Në një postim në
Basha nga Teatri paralajmëron një vendim të rëndësishëm që do të merret nesër Kreu i PD-së Lulzim Basha ishte i pranishëm këtë mbrëmje në protestën e artistëve. Në fjalën e mbajtur, Basha njoftoi se
Basha i ribashkohet protestës te Teatri Kombëtar (VIDEO) Pas disa orësh qëndresë, policia dhe FNSH janë tërhequr duke lejuar të gjithë protestuesit të futen brenda godinës së Te
LIVE/ Sërish tension te Teatri, artistët dhëmb për dhëmb me qeverinë Aleanca për mbrojtjen e Teatrit ka dalë pasditen e sotme në një deklaratë për shtyp pas gjithë përballjes që kanë bërë d
Ish-deputetja pubilkon videon: Rama po mbyll kafenetë pranë Teatrit (VIDEO) Ish- deputetja e PD-së Albana Vokshi ka publikuar një video ku tregon pamjet e momentit kur forcat e policisë po boshati
Pas përplasjeve qytetarja bën gjestin e madh ndaj policëve përballë Teatrit Para godinës së Teatrit Kombëtar sot nuk ka pasur vetëm momente tensioni dhe shtyrje mes efektivëve të policisë dhe një
Trazirat te Teatri, reagon Veliaj: Gjithmonë kundër progresit, mashat e PD-së dhe LSI-së Ka reaguar Erion Veliaj ditën e sotme nëpërmjet një postimi në Faceboook lidhur me gjithë polemikat e përhapura tek Teat