999 rezultate për

teatrit

Aktori i humorit ironizon teatrin, tregon arsyen pse nuk e provoi kurrë Aktori i njohur i humorit shqiptar, Romir Zalla ishte i ftuari special i kësaj të premteje në emisionin "BOOM". Aktor
U vodhën 4 mijë euro në teatër, habit financierja: Lekët ishin të miat Ka marrë një kthesë të pazakontë ngjarja në teatrin Skampa në Elbasan. Si duket shuma e vjedhur prej 4 mijë eurosh n
E FUNDIT/ Grabitet kasaforta e teatrit Skampa në Elbasan Një grabitje ka ndodhur në teatrin Skampa në Elbasan. Nga raportimet e para mësohet se është grabitur kasaforta e te
U zu me të gjithë aktorët, Altin Basha largohet nga Portokallia? Ai u vu në qendër të mediave dhe rrjeteve sociale për shkak se u akuzua nga shumë aktorë si shkaku kryesor i largimit ng
Ish-ministri: Rama njeri i teatrit, ofendon gazetarët për vëmëndje Ish-ministri demokrat, Besnik Mustafaj i ftuar në Neës 24 ka reaguar në lidhje me gjuhën që Kryeministri Rama përdor për
Aktorja sulm të hapur ndaj drejtoreshës së teatrit: Ke veshur pelerinën e shtirjes Aktorja e “Portokalli” Delinda Zhupa ka shpërthyer në kritika të forta për shfaqjen në teatrin e Metropol “Euridita”.
Elgiti tashmë nuk i ndahet Kleas as në punë (FOTO LAJM) Duket se që kur publikuan hapur dashurinë e tyre, Elgit Doda dhe Klea Huta nuk ndahen dot nga njëri tjetri. Ata janë
Teuta Arifi inspekton punimet në Teatrin dhe Bibliotekën e qytetit (FOTO LAJM) Kryetarja e Tetovës sot ka inspektuar punimet në godinën e Teatrit dhe Bibliotekës së qytetit. Ajo në Facebook shkru
Ministri Kujtim Gashi e shtyn edhe për një vit ndërtimin e teatrit Menaxhmenti i ri i Ministrisë së Kulturës parashikon që tek vitin tjetër të hapet konkursi për projektin ideor të teatri
Mesazhi ngushëllues i teatrit ku u ngjit për herë të fundit: Fati e deshi Teatri Metropol ka shprehur ngushëllimet familjes së Hajrije Rondos për ndajrjen nga jeta të aktores së mirënjohur. P
“Njeriu i mirë”, Vangjush Furxhi (VIDEO) Aktori Vangjush Furxhi lindi në Korçë më 24 mars 1943. Ai përfundoi studimet për aktor në shkollën e lartë pranë Teatrit
Frika nga terrorizmi, më shumë 1000 njerëz evakuohen nga teatri në Londër Më shumë se një mijë njerëz janë evakuuar sot nga teatrit në qendër të Londrës për shkak të një kërcënimi të sigurisë.
LAJMI I FUNDIT/ Alarm për bombë në Elbasan Një alarm për bombë është dhënë sot në Elbasan në rrugën e Teatrit “Skampa”. Mësohet se shkak për alarmin është bërë
Bashkia e Tiranës nis rikonstruksionin e ambienteve të Teatrit të Metropolit Teatri i Metropolit do të jetë shumë shpejt një qendër e denjë për shfaqje teatrale dhe veprimtari kulturore. Bashkia e
Ndërron jetë aktori i mirënjohur nga Gjakova, Hadi Shehu Eshtë ndarë nga jeta në moshën 68 vjeçare aktori nga Gjakova, Hadi Shehu. Sipas familajrëve mësohet se ai ka ndërrua
Fshihet emërtimi në gjuhën serbe i Teatrit Kombëtar të Kosovës (FOTO LAJM) Mbishkrimi në gjuhën serbe në pllakën ku shkruhet emri i Teatrit Kombëtar të Kosovës, është fshirë. Emërtimi "Teatri
Rrëfimi i pabotuar i Kadri Roshi: E nisa si pastrues banjosh, derisa një ditë… Kadri Roshi në një shkrim të botuar sot në GSH, ka shkruar se si aktori përgadiste së bashku me Petrit Rukën filmin doku
ISIS vijon masakrën, shkatërron një pjesë e amfiteatrit romak në Palmira Antarët e shtetit të vetëshpallur islamik ISIS, kanë shkatërruar një pjesë të amfiteatrit romak në qytetin e lashtë të P
Ngjyrat e teatrit La Scala në Tiranë! Në një eveniment të madh kulturor dhe një natë të paharrueshme, Spitali Amerikan, së bashku me disa nga artistët më të n
Ngjyrat e teatrit La Scala në Tiranë! Në një eveniment të madh kulturor dhe një natë të paharrueshme, Spitali Amerikan, së bashku me disa nga artistët më të n