999 rezultate për

teatrit

Tinka Kurti Tinka Kurti lindi më 17 dhjetor 1932 në Sarajevë. "Zoja e randë" e teatrit dhe kinemasë shqiptare, një aktore e madhe që
Reshat Arbana Reshat Arbana lindi më 15 shtator 1940 në Tiranë, Shqipëri. Ai është një aktorët më të njohur të teatrit dhe filmit. Një
Tiranë, grabitet makina e drejtorit të Teatrit Kombëtar Makina e drejtorit të Teatrit Kombëtar, Kristaq Skrami ka qenë objekt i një grabitje. Mësohet se makina është vjedhur gj
Elbasan, vazhdon restaurimi i teatrit “Skampa” Teatri “Skampa” në qytetin e Elbasanit i cili u shkrumbua nga zjarri para disa kohësh pritet që të përfundojë rikonstruk
Shkodra kundër presidentit Topi Në Shkodër, kanë vazhduar edhe sot reagimet kundër presidentit të Republikës Bamir Topi, pas përplasjes së tij me kryeta
Penelope Cruz me yll në "Walk of Fame" Aktorja spanjolle Penelope Cruz në fillim të muajit prill do të nderohet me një yll. Ylli i Cruz do të jetë i 2.436-të n