999 rezultate për

teatrit

Fatos Berisha drejtor i Teatrit Kombëtar të Kosovës Këshilli Drejtues i Teatrit Kombëtar të Kosovës ka njoftuar se pas një procesi të gjatë vlerësimi, dhe testimit me shkri
Rikthehet "prishja" e Teatrit, hyn në fuqi vendimi i papublikuar i qeverisë (FOTO LAJM) Dy muaj pas miratimit në qeveri është publikuar këtë të hënë në Fletoren Zyrtare vendimi që autorizon ngritjen e një kom
Pas masturbimit në skenën e teatrit rrëfehet aktorja: "Është mëse normale dhe e pranueshme" Aktorja Arjola Demiri pasditen e sotme, ishte e ftuar në studion e “Ftesë në Pesë”, për të folur rreth bujës që bëri per
Ministrja tregon pse u hoqën gërmat e Teatrit Kombëtar Qeveria Rama nuk prodhon vetëm skandale por edhe butafori me shumicë, ku të gatshëm për t’iu bashkuar pa kompromis sipër
Hiqen germat e Teatrit Kombëtar, reagon ashpër aktori i njohur Aktori i njohur, Naun Shundi ka reaguar pas heqjes së gërmave të Teatrit Kombëtar. Në reagimin e tij, Shundi shkruan
PD e LSI reagojnë për shkronjat e Teatrit: Rama po vjedh pasurinë Kombëtare Pas heqjes së germave të Teatrit Kombëtar ka reaguar PD dhe LSI. Ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasi
Po i vë minat Teatrit, Rama pikëllohet për zjarrin në Notre Dame de Paris Mbarë bota ka kthyer sytë mbrëmjen e sotme nga Parisi, pas zjarrit fatal që përpiu katedralen shekullore të 'Notre Damit
Gaz Paja: Makinën e kam blerë 42 mijë euro (FOTO LAJM) Aktori i njohur Gazmend Paja, pak ditë më parë e kishte parkuar gabim automjetin luksoz. Ai parkoi në zonën pranë Tea
Gaz Paja parkon super Benzin pranë Teatrit, acarohen protestuesit Prej kohësh pranë Teatrit protestohet kundër vendimit të qeverisë për ta shembur Teatrin Kombëtar. Artistë, qytetarë
Deutsche Welle publikon skandalin që mund të rrëzojë Edi Ramën (FOTO LAJM) Mediat gjermane vijojnë të jenë të interesuara për situatën politike në Shqipëri. Së fundmi Deutsche Welle ka publik
Aktorja sulmon ashpër drejtoreshën e Teatrit: Hiqeni këtë të paaftë! Aktorja e “Portokalli” Delinda Disha në një postim në Instagram, ka reaguar shumë ashpër kundër drejtoreshës së Teatrit
Haradinaj i kthen shpinën Ramës para syve të publikut (VIDEO) Para parakalimit të trupave të FSK-së, para Teatrit Kombëtar në Prishtinë, janë takuar edhe njëherë liderët shtetërorë d
Majko flet për herë të parë: Si reagoi Rama kur i firmosa dorëheqjen Raporti mes Ramës dhe ministrit të tij Pandeli Majko pati një krisje të fortë muaj më parë kur ky i fundit refuzoi të vo
Gjendet një thesar në bodrumin e teatrit Është gjetur një qyp me lira në bodrumin e teatrit “Cressoni” në Como të Italisë. Qypi ishte i mbushur me monedha të
Maxhoranca rrëzon dekretin e Presidentit Meta, kjo pritet të ndodhë me Teatrin Maxhoranca ditën e sotme ka rrëzuar dekretin e Presidentit, që ktheu sërish për rishqyrtim ligjin që i hap rrugë prishj
"Komisar Katani" kundërshton prishjen e Teatrit: Është akt barbar Regjisori dhe aktori i njohur italian Michele Placido në një intervistë për Fax News foli për çështjen e Teatrit Kombëta
E FUNDIT/ Meta rikthen për herë të dytë në Kuvend ligjin për prishjen e Teatrit Presidenti Ilir Meta ka vendosur që të rikthejë për herë të dytë në Kuvend ligjin për shembjen e Teatrit Kombëtar.
Letër e hapur për Komisionerin Hahn, çfarë kërkojnë artistët? Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvilloi sot një protestë përballë pallatit të Kongreseve, ku sipas tyrë protesta erdhi
Festivali Mbarëkombëtar i Teatrit çel siparin e shfaqjeve tek skena e re “arTurbina” Skena e re “arTurbina” hapi dje dyert për të mirëpritur Festivalin Mbarëkombëtar të Teatrit, ngjarja më e rëndësishme te
Dikur u zu me Ramën në Kuvend, çfarë bëri sot Majko për të mos votuar shembjen e Teatrit (VIDEO) Ndryshe nga hera që shkoi në sesionin e kaluar parlamentar duke shkaktuar edhe reagimin nervoz të Ramës, kësaj radhe Pan