999 rezultate për

teatri

Basha me artistët, do mbështesin çdo protestë Kryedemokrati Lulzim Basha ka udhëzuar ish-deputetët e Partisë Demokratike dhe anëtarëve të kryesisë të angazhohen në mb
Redon Makashi: Teatri sot u vra! Këngëtari njohur Redon Makashi tha se Teatri Kombëtar sot u “vra”. Me një shënim në facebook, ku ka postuar videon e
Hajdari: Teatri u prish në marrëveshje të plotë, bëjnë ditën sikur zihen e natën bëjnë pazare Deputetja, Rudina Hajdari nëpërmjet një postimi në facebook, thotë se Teatri Kombëtar sot u prish nga klasa politike në
U gjuajt me vezë në protestën e teatrit, Gjuzi relaksohet në Vlorë (VIDEO) Kujtim Gjuzi ishte sot i pranishëm në protestën e artistëve që protestonin pas prishjes së teatrit, shkruan Albeu.com.
“Shembja e Teatrit në mes të natës, u bë dukshëm pa një vendim të ligjshëm” Qindra qytetarë, artistë dhe aktivistë, vazhduan protestën e tyre kundër shembjes së teatrit Kombëtar të dielën, deri në
"Hipokritë, ma këputët shpirtin", Artan Fuga reagon për Teatrin Artan Fuga Pse ashtu bie nje ndertese teatri!!! Ra demokracia lokale me reformen e territorit, hiiiiic n
Qirinj dhe flamur kombëtar, qytetarët protestojnë ndryshe para kordonit policor Pasditen e sotme, artistët dhe qytetarët kanë zgjedhur një formë të re të nderimit të Teatrit që sot u shemb përdhe.
Shqiptarët e Kosovës, protestë me pankarta për Teatrin Qindra qytetarë të Kosovës kanë shprehur mbështetjen dhe solidarizimin e tyre ndaj artistëve të Tiranës në lidhje me she
Policia i maskuar goditi qytetarin e shtrirë përtokë, fotoja bën xhiron e botës Ditën e sotme (17 maj 2020), në orët e para të mëngjesit godina e Teatrit Kombëtar është shembur nga fadromat e IKMT-së.
Media gjermane "ZDF" postim për Teatrin: Do të ndërtohet një kompleks Shembja e Teatrit është pasqyruar edhe nga mediat ndërkombëatre të cilat kanë nxjerrë në pah raportimin e situatës. N
Albin Kurti reagon pas prishjes së teatrit Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, i ka përshëndetur tërë artistët dhe qytetarët e Tiranës që e mbrojtën kaq gjatë Tea
Situata nga Teatri, Rama "blindon" kryeministrinë Teatri Kombëtar u shemb në orët e para të mëngjesit kur shqiptarët akoma po flinin gjumë duke shkaktuar kështu një revol
Me sy të enjtur e vesh të gjakosur, policia dhunoi djalin e shkrimtares sepse protestoi Eshtë dhunuar për shkak të protestës për Teatrin, djali i gazetares dhe shkrimtares të njohur shqiptare, Kozeta Zavalani
Tensionohet situata te "Myslym Shyri", policia rreh protestuesit (VIDEO) Pas shembjes së Teatrit, një pjesë e protestuesve kanë bllokuar pak minuta më parë rrugën “Myslym Shyri” në Tiranë. P
Nga Reuters te Balkan Insight, çfarë shkruan sot mediat ndërkombëtare për shembjen e Teatrit Ditën e sotme (17 maj 2020), në orët e para të mëngjesit godina e Teatrit Kombëtar është shembur nga fadromat e IKMT-së,
Shembja e Teatrit, Teatri Kombëtar i Kosovës merr vendimin e papritur (FOTO LAJM) Orët e para të mëngjesit, godina e Teatrit Kombëtar është shembur. Pavarësisht protestave dhe qendrimeve kundër të një p
Neritan Liçaj: Nën rrënojat e teatrit kanë mbetur dy kufoma Aktori Neritan Liçaj ka reaguar ashpër përmes një statusi në rrjetin sociale Facebook duke thënë në vend të teatrit kanë
''Çfarë iku, iku'', Erion Veliaj reagon pas shembjes së Teatrit Pas shembjes së Teatrit Kombëtar dhe rezistencave nga aktivistët dhe qytetarët, ka reaguar dhe kryebashkiaku Eroon Velia
Shembja e Teatrit, ambasada gjermane u drejtohet autoriteteve Ambasadori gjerman Peter Zingraf ka reaguar pas shembjes së Teatrit Kombëtar. Ai e sheh si një veprim të nxituar dhe
Budina thirrje shqiptarëve për mosbindje civile: Të shpërndahet Parlamenti Regjisori Edmond Budina u bëri thirrje qytetarëve shqiptarë për mosbindje civile, gjithashtu i bëri thirrje Metës për sh