999 rezultate për

teatri

Aleanca letër ambasadores së SHBA: Na monitoroni, kërkojmë hetim ndërkombëtar Teksa po bëhen gati për protestën në orën 16:30, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka dërguar një letër ambasadores së SHB
Shembja e Teatrit, KE-Qeverisë: Thirrjet tona nuk u dëgjuan, dhuna e papranueshme Komisioni Europian përmes një postimi në Twitter shpreh zhgënjimin lidhur me vendimin e njëanshëm të Bashkisë së Tiranës
Teatri u prish, por nuk janë gati as lekët dhe as projekti final i të riut Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj një ditë pas shembjes së Teatrit Kombëtar ka zbuluar detaje nga projekti i
Mbrojti Teatrin por nuk u prit mirë, reagon ashpër Adrola Dushi (FOTO LAJM) Modelja e njohur, Adrola Dushi reagoi dje në lidhje me shembjen e Teatrit Kombëtar duke publikuar poezinë e të madhit At
VV në Shqipëri fton qytetarët t’i bashkohen protestës së sotme në Tiranë Që nga dje situatë e tensionuar po vazhdon në Tiranë, kjo si shenjë revolte ndaj rrënimit të objektit të Teatrit Kombëta
Garancia që u mor për të shembur Teatrin Kombëtar NGA REDI GJUZI Në një koment të fundit, para se fadromat e pushtetit të dhunonin Teatrin, studiuesi Aurel Plas
Europa Nostra pas shembjes së Teatrit: Kur të reagojë Ambasadori i BE-së, na njoftoni Një ditë pas shembjes së Teatrit, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit bën me dije se është komunikuar nga organizata Trashëg
Studentët i bashkohen sot protestës së Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit (FOTO LAJM) Unioni i Këshillave Studentorë i bashkohet sot protestës së thirrur nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit. Në njoftimi
Bojkotimi i takimit të Reformës Zgjedhore, Hajdari- Bashës: Mbaj të paktën vetëm 1 premtim ndaj Aleancës për Teatrin Përfaqësuesit e opozitës bojkotuan sot takimin për Reformën Zgjedhore pasi lajmëruan 1 ditë më parë protestë si reagim n
Çfarë nuk patë dje, momenti kur polici mbyt në grushta protestuesin për shembjen e Teatrit (VIDEO) Ditën e djeshme, teksa dhjetra qytetarë protestonin për shembjen e Teatrit Kombëtar, policia ka ushtruar dhe dhunë për t
U shemb Teatri mbaroi dhe pandemia, sot minimumi i rasteve me koronavirus (VIDEO) Ka shkuar në 948 numri i të infektuarve nga koronavirusi në vendin tonë, ku gjatë 24 orëve janë shënuar vetëm 2 raste të
"Jemi në diktaturë", raportimet e mediave ndërkombëtare për shembjen e Teatrit Ngjarja e djeshme ka marrë vëmendje edhe nga mediat botërore. "Reuters" dhe "New York Times" kanë raportuar mbi shembjen
Kapiteni i Teutës shpërthen pas prishjes së Teatrit (FOTO LAJM) Renato Arapi ka reaguar ashpër në rrjetet sociale pas shembjes barbare të teatrit kombëtar. Sipas Mbrojtësi dhe kapit
EMRAT/ Kush janë 7 të arrestuarit për protestën te Teatri Kombëtar Ditën e sotme Policia e shtetit njoftoi se ka arrestuar 7 persona për dhunë ndaj efektivëve dhe për tubim të paligjshëm,
Sot protesta për shembjen e Teatrit, zbardhet porosia e Bashës Opozita e bashkuar do t’i bashkohet sot protestës së thirrur nga Aleanca për Teatrin në orën 16:30. Kreu i selisë blu
Arian Çani ironizon heshtjen e amerikanëve për Teatrin: Kanë njeriun e duhur në krye të katundit Moderatori dhe gazetari i njohur Arian Çani ka ironizuar të gjithë ata që janë zhgënjyer pasi nuk pati një reagim nga am
"Do t'iu urrej gjithë jetën", reagimi i ashpër i Aida Shtinos për Teatrin (FOTO LAJM) Një pjesë e madhe e artistëve shqiptar kanë reaguar për shëmbjen e Teatrit Kombëtar duke e quajtuar atë si ditë zie për
"Të vritesh për artistët", reagimi i Ardit Gjebresë për shembjen e teatrit i prek të gjithë Në orët e para të mëngjesit të djeshem, u shemb Teatri Kombëtar. Kjo ngjarje ka shkaktuar mjaft polemika dhe trazira tek
Dje shembi Teatrin Kombëtar, Rama tregon sot si do të duket Teatri i Ri (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë të hënë me pamjet e projektit të Teatrit të ri. Krahas fotove, ai shkruan në “F
Roza Anagnosti në lot për Teatrin: Nuk e justifikoj policinë Aktorja Roza Anagnosti nuk ka mundur të mos e shfaqë trishtimin për atë që po ndodh tek Teatri teksa është përlotur.