999 rezultate për

teatri

Nesër jepet masa e sigurisë për 11 personat e ndaluar nga protesta Nesër dalin para gjykatës për tu njohur me masën 11 persona të cilët u ndaluan gjatë protestës në mbrojtje të godinës së
Rama tregon pse u zgjodh ora 4:00 e mëngjesit për të shembur Teatrin Kombëtar Dy ditë më parë në orën 4 të mëngjesit u shemb Teatri Kombëtar. Kryeministri Rama ka zbuluar pse u zgjodh kjo orë e
DerStandard akuzon Ramën: Shembja e Teatrit, një grusht shteti në kohë korone! Media gjermane Der Standard ka bërë një shkrim në lidhje me shembjen e Teatrit Kombëtar, ku e quan këtë të fundit me iro
Historia e Teatrit Kombëtar, nga porosia e Mbretit Zog te gënjeshtra me ''dopolavoro'' (FOTO LAJM) Pas 82 vitesh, qëkurse Mbreti Zog e porositi, godina e Teatrit Kombëtar, skena e historisë së kryeqytetit, ku kanë hyrë
Veliaj për Teatrin: S'do pyes ata budallenjtë aty (VIDEO) Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka parë sot nga afër një shtëpi të rindërtuar pasi u shkatërrua nga tërmeti. A
Përloti në Sanremo për kulturën Italiane, por për Teatrin asnjë fjalë: Ndjekësit sulmojnë Alketën (FOTO LAJM) VIP-a shqiptarë që flasin për ideale, për kauza, për të drejta dhe liri, por heshtën në 17 Maj, kur Teatri Kombëtar i Sh
Djali i Edi Luarasit tregon dhunën te Teatri: Na tërhoqën zvarrë Një nga personat që është dhunuar nga policia gjatë shembjes së Teatrit është edhe djalit i artistes Edi Luarasi. Eld
"Më drejtuan automatikun në kokë", Budina tregon momentin e shembjes së Teatrit Regjisori Robert Budina ka treguar në studion e “ABC Neës”skenën kur është përplasur për herë të parë me policinë që kis
Morën pjesë në protestën e Teatrit, procedohen Basha dhe Kryemadhi Pas pjesëmarrjes së tyre në protestën e djeshme për Teatrin, është proceduar penalisht kreu i PD-së Lulzim Basha dhe kry
Protestuan për shembjen e Teatrit: Akuza pse u proceduan Robert Budina, Neritan Liçaj dhe Stresi Nëntë persona të cilët kanë marrë pjesë në protestën e mbajtur ditën e djeshme për shembjen e Teatrit Kombëtar, janë pro
Shembja brutale e Teatrit, Europa Nostra i dërgon letër Bashkimit Europian Europa Nosta i ka dërguar një letër të rëndësishme kryetares së Këshillit të Ministrave të BE-së, Nina Obuljen – Koržine
Mori pjese ne protestën e Teatrit, procedohet Stresi Ditën e djeshme Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit mbajti një protestë si formë reagimi pas shembjes së Teatrit Kombëtar.
Aktorëve nuk iu dha kohë të merrnin as veshjet, Veliaj ''lë në këmbë'' zyrat e bashkisë Mëngjesi i 17 majit, do na sjellë gjithmonë në mendje shembjen e Teatrit Kombëtar, teksa gjithë populli ishte në gjumë.
Protesta për Teatrin, ultrasi i Tiranës fiton vëmendjen me mesazhin epik (FOTO LAJM) Në protestën e djeshme për Teatrin Kombëtar, një ultras i Tiranës ka ditur të fitojë vëmendje të madhe për shkak të mesa
ECR dënon shembjen e Teatrit: Qeveria Rama nuk pajtohet me vlerat tona evropiane Partia e Konservatorëve dhe Reformistëve Europianë (ECR) risjell ne vëmendje mënyrën se si qeveria shembi Teatrin Kombët
Fuga: Mjaft me rezistenca trup më trup që mbarojnë si shashka, tani luftra dhe beteja emancipuese ARTAN FUGA Nëse opozita nuk emancipon programin politik për vetëadministrimin e institucioneve kultrore, ar
Basha takim me aleatët dhe ambasadorët në selinë e PD-së Ditën e djeshme, protestuesit u ngritën për të treguar qëndrimet e tyre kundër shembjes së Teatrit Kombëtar ndërsa ditën
''Askush nuk ka të drejtë të më kërkojë llogari'', Veliaj: Te Teatri do ndërtohen kulla dhe ndonjë hotel Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, në një intervistë për Blendi Fevziun, bëri disa deklarata të papritura lidhur me p
28 milionë euro teatri i ri! Bushati- Maznikut: Kush në të sëmës jeni ju? Shembja e godinës së Teatrit Kombëtar është shoqëruar me debat të fortë midis analistit Andi Bushati dhe nënkryetarit të
Veliaj s'i mohon kullat tek teatri: S'më thoni dot se çfarë duhet të bëj unë! Ndërsa ka folur për projektin e ri të godinës së Teatrit Kombëtar, Erion Veliaj e ka lënë të paqartë në përgjigjen e tij