999 rezultate për

teatri

Budina: Do kërkojmë hetim për tentativën në vrasje të artistëve mëngjesin e shembjes së Teatrit Regjisori Robert Budina ka thënë në protestën para SPAK-ut, se Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar do të kërkojë he
"Ti je kalama", Balla dhe Gjoni përplasen për Teatrin Në seancën e sotme plenare, deputeti i opozitës Ralf Gjoni e ka konsideruar të shëmtuar shembjen e teatrit Kombëtar ndër
Nga Teatri Kombëtar, te kanabisi: Raporti gjerman dhe kritikat për Shqipërinë Në raportin për Shqipërinë, fondacioni gjerman, “Konrad Adenauer” e quan shembjen e teatrit ogur jo i mirë para çeljes s
Meta takon opozitën, mungon Kryemadhi Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka pritur sot në orën 9:00 në një tryezë, kreun e PD, Lulzim Basha dhe aleatët opozit
Shembja e Teatrit, Meta takon sot opozitën Presidenti Ilir Meta do të mbajë një takim ditën e sotme me Partinë Demokratike dhe aleatët e saj. Takimi ka nisur në
Pamje të rralla të Teatrit Kombëtar, atëherë kur godina quhej "Savoy" (FOTO LAJM) Studiuesi Aurel Plasari, ka sjelle detaje dhe foto interesante nga historia e Teatrit Kombëtar, godina e të cilit u shem
Arian Çani tregon 3 arsyet pse Rama shembi Teatrin Kombëtar Moderatori i njohur, Arjan Çani ka komentuar shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar dhe protestat që kanë vijuar pas kës
Habit Kreshnik Spahiu: Teatri u shemb nga Rama, Basha e Meta për t'ja hedhur Amerikës Juristi Kreshnik Spahiu ka zbërthyer detaje që sipas tij kanë shkaktuar përplasjen për Teatrin Kombëtar qëndrimet e Yuri
Emrat dhe postet: Anëtarët e Këshillit Bashkiak që firmosën shembjen e teatrit marrin nga 2-3 rroga Ditën e sotme u mbajt protesta e thirrur nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit. Kjo protestë e cila ishte paqësore, u
Rama del bllof, në 2013 fitoi zgjedhjet duke premtuar rikostruktimin e teatrit (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama vazhdon të jetë i vendosur rreth shembjes së teatrit Kombëtar. Por në 2013, kur Edi Rama shpal
Açka tregon si u përçanë artistët për Teatrin: I thërriste në kafe e dreka të fshehta Shkrimtarja e njohur, Flutura Açka ka zbërthyer takimin e një ditë më parë të kryebashkiakut, Erion Veliaj në një familj
Sheshoi teatrin pas 2 viteve "luftë", Rama zbulon se edhe Berisha donte shembte Kryeminstri Edi Rama është shprehur se ish-kryeministri, Sali Berisha dhe kreu i PD-së, Lulzim Basha kanë pasur si synim
Të atin pjesë e qeverisë Rama, Anna Shkreli merr pjesë në protestën e Teatrit (FOTO LAJM) Ditën e sotme u mbajt protesta e thirrur nga Aleanca e Teatrit pas shembjes së teatrit më 17 maj. Në protestë janë të
Kryemadhi shkon në protestë me Teatrin në bluzë: Do ndërtohet siç ishte! (FOTO LAJM) Në protestën e sotme pas shembjes së Teatrit Kombëtar, të thirrur nga Aleanca e Teatrit mori pjesë edhe kryetarja e LSI
Shihni se si vëzhgohet protesta e Aleancës për Teatrin (FOTO LAJM) Ditën e sotme u zhvillua një protestë paqësore e qytetarëve pas shembjes së Teatrit Kombëtar. Aktori Mehdi Malkaj tha
Përfundon protesta e dytë e artistëve, vendimi që u mor nga Aleanca Përfundon protesta e artistëve, e dyta që prej shembjes së Teatrit Kombëtar. Në fund, qytetarë të shumë, bashkë edhe
U rrah dhe u burgos në protestë, Alfred Lela i kthen përgjigje Edi Ramës Gjatw protestws sw Aleancws sw Teatrit, ka marrw pjesw edhe gazetari Alfred Lelaj, i cili u dhunua gjatw protestws pas t
Lela: Shteti erdhi në mes të natës te Teatri, Ramën e Lleshajn nuk i fal se janë burracakë Në protestën e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit ka folur edhe gazetari Alfred Lela i cili u dhunua nga policia. Lela
Qytetarët në protestë, Rama gjen kohë të tallet me Bashën: Ai është artisti më i madh! Ndërkohë që qindra mijëra njerëz janë mbledhur para Ministrisë së Brendshme për të protestuar për shembjen e teatrit, kr
Rama zbulon pse u takua me ambasadorët gjatë protestës së Aleancës për Teatrin Pak minuta më parë ka përfunduar vizita e ambasadorëve të vendeve kryesore të akredituar në Tiranë në selinë e qeverisë