999 rezultate për

teatri

Përlotet aktori Bujar Asqeriu: Kur pashë teatrin që shembej sa s'më pushoi zemra Aktori i mirënjohur shqiptar, Bujar Asqeriu, ndërsa foli për shembjen e Teatrit Kombëtar, tha rezistenca për Teatrin ësh
Zef Deda përlotet dhe puth muret e teatrit: Qeveri mafie! Aktori i mirënjohur, Zef Deda, i është bashkuar nismës së Aleancës për mbrojtjen e Teatrit, të cilët ishin sot në Shkodë
Aleanca për Teatrin nuk tërhiqet: Nis mbledhja e firmave në Shkodër Ditën e sotme, Aleanca për Teatrin ka nisur mbledhjen firmave në Shkodër Firmat po mblidhen hyrjen e teatrit Migjeni
Pas shembjes së Teatrit Kombëtar, këshilltarët bashkiakë nisin dorëheqjet: Përbindësha! Pas shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar, vendim ky që u fimros nga këshilltarët e bashkisë së Tiranës, kanë nisur do
Protestat për Teatrin: Lleshaj tregon pse forcat e rendit nuk kishin numër identifikimi Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj është shprehur se forcat RENEA kanë zhvilluar kontrolle të imtësishme në ambientet
Basha: Rama synonte rrëmbimin e truallit të Teatrit, Veliaj leva e tij qorre Lidhur me shembjen e Teatrit Kombëtar, kryedemokrati Lulzim Basha tha në Abc News se synimi i vetëm i Edi Ramës ishte rr
Mori pjesë në protestën e teatrit, jep dorëheqjen vajza e zv/ministrit Pas pjesmarrjes në protestën e Teatrit ka dhënë dorëheqjen, drejtoresha e Shtëpisë Muze "Ismail Kadare", Ana Shkreli.
Gati për protestë: Bllokohet qarkullimi tek pedonalja, mobilizohen 100 policë Kanë filluar të mblidhen qytetarët e parë në afërsi të vendit ku ndodhej Teatri Kombëtar, i cili u shemb para 5 ditësh.
Lëvizje të reja tek trualli, thirret protestë urgjente në Tiranë Pavarësisht se nuk pritej, Aleanca për Teatrin ka thirrur në protestë pasditën e sotme qytetarët. Arsyeja për këtë pr
Për të ulur gjakrat te Teatri, modelja shqiptare: Do kisha dal nudo (FOTO LAJM) Xhensila Pere ka folur së fundmi për shumë gjëra nga jeta e saj e jo vetëm në një intervistë në emisionin "Mes Yjesh".
Zbardhen dokumentat: Teatri i shembur monument kulture, Rama ngre zërin në studio (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama po zhvillon një debat të nxehtë në "Real Story" përballë analistëve dhe gazetarëve. Gjatë deba
Sherr në emision, Rama premton i prerë: Nuk do të ketë kurrë kulla tek Teatri Kombëtar "Nuk ka kulla aty, nuk ka more vëlla! Si tua shpjegoj? E kam thënë 100 herë?" Kryeministri Edi Rama i ftuar në studio
Rama del bllof! Publikohen pamjet brenda Teatrit ku policët janë të armatosur (VIDEO) "Policë të armatosur, të dhunshëm, me urdhër të këtij përsonazhi psikopatologjik në krye të shtetit, i cili nga njëra an
A është penduar për shembjen e Teatrit? Rama jep përgjigjen që pritej Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e sotme është i ftuar si i "pandehur" në Real Story. Gjatë intervistës, Rama është pye
A është penduar për shembjen e Teatrit? Rama jep përgjigjen që pritej Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e sotme është i ftuar si i "pandehur" në Real Story. Gjatë intervistës, Rama është pye
Robert Budina nuk dorëzohet: Teatri do rindërtohet siç ishte, gjejmë edhe financimet Regjisori Robert Budina shprehet se Edi Rama do të rrëzohet me fakte dhe arsye. Ai shtoi se Teatri i ri nuk do të ndë
Shembja e teatrit, shpërthen vajza e Robert Ndrenikës: Diktaturë! Më 17 maj u shemb në orët e para të mëngjesit Teatri Kombëtar. Një ndër firmëtarët ishte edhe aktori Robert Ndrenika
Ofendoi qeverinë për shembjen e teatrit, Zhakut i bllokojnë faqen: Klysha kurv*sh! "Njerez, prioriteti eshte te zhduken kta klysha ku*rvash" Pas këtij statusi në Facebook, prezantueses Inida Gjatës os
Rama: Teatri do të ndërtohet siç ishte Kryeministri Rama gjatë fjalës së tij në Kuvend u shpreh se Teatrin i vjetër do të rindërtohet siç ishte, por diku tjetë
"Teatri ishte fëmija bastard", Rama lëshon gojën në Kuvend Kryeministri Edi Rama e ka lëshuar gojën teksa fliste për shembjen e Teatrit sot në Kuvend. “Faktikisht godina e Teat