999 rezultate për

tatuazhe

Tashmë mund t’i dëgjoni tatuazhet tuaja (VIDEO) Tatuazhet tashmë kanë arritur një tjetër nivel. Një artist i cili realizon tatuazhe, ka arritur që me anë të teknolog
Çfarë përfitimesh shëndetësore sjellin tatuazhet? Tatuazhet së fundmi kanë filluar të bëhen më prezente në kohët e sotme, ku rreth 40 për qind e amerikanëve mes moshave 1
10 futbollistët me tatuazhet më të veçanta në futboll (FOTO LAJM) Futbollistët së fundmi janë gjithmonë e më shumë të fiksuar pas tatuazheve. Është kthyer në një fenomen normal që yje të
Nga pasioni për motorët te tatuazhet, ja kush kufoma që u gjet i vdekur në Zvërnec(FOTO LAJM) Mëngjesin e sotëm është identifikuar kufoma e gjetur në bregun e Zvërnecit të Vlorës më 9 mars. Burime zyrtare nga polic
Kur Angeline Jolie dhe Brad Pitt bënin tatuazhe për të përforcuar dashurinë (FOTO LAJM) Ajo është e njohur për dashurinë ndaj rtatuazheve që kur ishte adoleshente. Së fundmi në media janë shpërndarë foto t
Ide frymëzuese për tatuazhe të vogla (FOTO LAJM) Adhuroni tatuazhet? Fotot në galerinë e mësipërme do t’ju bëjnë që me vrap të shkoni për t’u ulur në karrigen e artistit
10 lojtarët me tatuazhet më të veçanta në futboll (FOTO LAJM) Tatuazhet janë kthyer në një modë te futbollistët. Shumë prej tyre i kushtojnë një rëndësi të veçantë duke e mbuluar tru
Me këtë makinë mund të bëni vetë çdo tatuazh që dëshironi Jeni të dashuruar pas tatuazheve por keni shpenzuar shuma të mëdha në studiot e tatuazheve? Ne ju propozojmë shpikje
Zbulohet kremi i cili mund të zhdukë tatuazhet e padëshiruara Një krem i ri për fshirjen e tatuazheve premton se mund të zhdukë ngjyrën, nuk shkakton aspak dhimbje por ka një çmim 6
Beckham shpjegon kuptimin e tatuazheve të tij: Ja pse e mbaj shqiponjën (FOTO) David Beckham është i njohur jashtë fushave të lojës dhe për pasionin që ka për tatuazhet pasi thuajse i gjithë trupi i
10 kuriozitete për historinë dhe domethënien e tatuazheve Tatuazhi është një kod, një mesazh i shifruar, dedikim i adresuar për një person, brenda ose jashtë vetes tënde, me të c
ALARMI/ Burgjet shqiptare, AIDS, seks, drogë dhe tatuazhe Personat e burgosur janë në risk të lartë për t’u infektuar nga HIV/AIDS. Në një studim të bërë për herë të parë në burg
I beri tatuazhe qenit, mund te akuzohet per mizori (FOTO LAJM) Një burrë është vendosur në qendër të sulmeve online, pasi postoi foto të qenit të tij në Facebook, me tatuazhet që ai i
32 vjeçarja rrezikon të humbë shikimin për shkak të tatuazheve Sara Night e njohur si “femra në tatuazhe” mund të rrezikojë shumë për shkak të çmendurisë së saj për të bërë sa më shu
Tatuazhet do mund të kontrollojnë aplikacionet dhe pajisjet Në të ardhmen, tatuazhet tuaja mund të jetë shumë më tepër se sa vetëm disa dizanje boje. Shkencëtarët kanë krijuar
Keni plan të bëni një tatuazh? Këto 10 gjëra duhet ti dini 1. Fjala tauazh vjen nga polinezishtja “tatau” që do të thotë, “të dekorosh”. Përllogaritet që gjatë një tatuazhi lëkura
Tatuazhet me ngjyra mund të jenë kancerogjene Lajme të këqija për të apasionuarit mbas tatuazheve. Agjencia Europiane e Kimikateve ka dhënë alarmin se bojërat që p
Sa tatuazhe ka ministri Tahiri? (FOTO LAJM) Ministri Tahiri i cili është 37 vjeç, nuk e ka fshehur aspak pasionin e tij që ka për tatuazhet. Dje gjatë ndeshjes që u
Njihuni me burrin që ka mbi 500 tatuazhe (FOTO LAJM) Indiani i fiksuar pas thyerjes së rekordeve të librit Guinness, ka mbi 500 tatuazhe në trup, nga të cilët 336 flamujve,
Pas titullit Leicesteri merr një vendim ekstrem Yjet e Leicester City pasi kanë fituar kampionatin në Premierligë kanë dal me një vendim të përbashkët që të bëjnë të gj