999 rezultate për

taravari

Taravari: Iku koha kur pritej në radhë tek partitë maqedonase për t’u futur në qeveri me 1 deputet Dikur partitë shqiptare pritnin rend para zyrave te partitë maqedone për të hyrë ne qeveri pa kushte, madje edhe me një
Takimi Taravari – Spasovski: Diskutuam për formimimin e një shumice të re parlamentare Ka përfunduar takimi ndërmjet LR-PDSH-së dhe LSDM-së për çështjen e gjuhës shqipe. Para gazetarëve kanë folur sekret
Taravari: BDI-ja të informojë shqiptarët për ecurinë e bisedimeve Përfaqësuesi i LR-PDSH-së, Arben Taravari, gjatë një interviste në "Click plus", duke analizuar pikat e platformës shqip
Taravari: LSDM-ja të garojë me kandidat shqiptar në zgjedhjet lokale Sekretari i përgjithshëm i LR PDSH-së, Arben Taravari, me anë të një statusi në "Facebook", ka thënë se LSDM-ja në zgjed
Taravari: Takimi me Ahmetin u bë me insistim të kryeministrit Rama Arben Taravari i ftuar mbrëmjen e sotme në “Click Plus” në TV21 u shpreh se takimi i Aleancës dhe Ahmetit është bërë me
Shpjegon Taravari, ja pse u takua me Ali Ahmetin Sekretari i përgjithshëm i LR-PDSH-së, Arben Taravari, ka shpjeguar arsyen e takimit të tij me liderin e BDI-së, Ali Ahm
Taravari: Njerëzit e PDSH-së dhe LR-PDSH-së të bashkohen në një parti Sekretari i LR-PDSH-së, Arben Taravari ka komentuar për gjendjen në Partinë Demokratike Shqiptare dhe Lëvizjen për Refo
Tarvari: Alenaca për Shqiptarët, rezultate të mira në Kërçovë, Dibër e Gostivar Shefi i shtabit qendror zgjedhor të Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari deklaroi se kanë arritur rezultate të mira
Taravari: Këta të BDI-së janë në pragun e çmendurisë Sekretari i përgjithshëm i Lëvizjes për Reforma, Arben Taravari, ka reaguar ndaj keqpërdorimit të fëmijëve dhe profesorë
Taravari: Partia është çështje grupi, jo çështje personale Disa udhëheqës të nëndegëve të LR-PDSH-së në Kumanovë janë dorëhequr nga kjo parti për shkak të ”mosrespektimit të insti
Taravari: Le të mblidhemi bashkë të tregojmë që nuk jemi skllevër Sekretari organizativ i LR-PDSH, Arben Taravari në llogarinë e tij në Facebook, ka renditur arsyet se pse shqiptarët duh
Taravari: Po vjen dita e Drejtësisë, dita e Shqiptarëve Sekretari i Përgjithshëm i LR-PDSH-së, Arben Taravari, ka komentuar tendencat e fundit për përçarje në subjektet politik
Mahmuti e përgënjeshtron: Nuk di ti bashkohem Aleancës për Shqiptarët Lideri i BDSH-së, Bardhyl Mahmuti, ka përgënjeshtruar deklaratën e Sekretarit të LR-PDSH-së, Arben Taravari se ai do ti
Taravari i përgjigjet "atyre": Gjygj të lehtë e Zoti ju faltë! Nga Arben Taravari - ATA... Ata akuzojnë për tradhëtarë! Ky term është i rëndë për temperamentin shqiptar, shoqërohet ed
Taravari: Ky pushtet totalitar do të rrëzohet si një kullë prej letre Sipas anketës më të fundit telefonike të realizuar nga Agjencia "Faktor Plus Adria" nga Beogradi, rreth 30% e të anketua
Taravari bën epilogun e 2015-ës: Me gjygje të padrejta, me përgjime, burgosje, ndotje ajri Sekretari i Pergjithshem i Levizjes per Reforma ne PDSH, mjeku i njohur Arben Taravari ben epilogun e vitit 2015. Me
Sekretari i Përgjithshëm i LR-PDSH kërkon Parlament dydhomësh (VIDEO) Pushteti të decentralizohet, në kuptim të asaj që një pjesë e pushtetit të disperzohet në pushtetin lokal; kjo të ndodhë
Taravari ironizon me Arifin dhe Izairin: Do jenë edhe ata në protestë Sekretari i Pergjithshëm i LR-PDSH, Arben Taravari, ka ironizuar me kryetaren e komunës së Tetovës, Teuta Arifi dhe mini
Taravari: Aleanca për Shqiptarët do e sfidojë BDI-në drejt një fitoreje historike Sekretati i Përgjithshëm i Lëvizjes për Reforma në PDSH, Arben Taravari, në një intervistë për Portalin Albeu, ka koment
Taravari: PDSH-ja u bë biznes familjar, reformat të domosdoshme Arben Taravari ishte i ftuar në emisionin “Click plus” në Tv21, në një panel diskutimi me përfaqësues edhe të partive tj