E FUNDIT/ Turisti bie nga 10 metra lartësi, dërgohet në gjëndje të rëndë në spital
999 rezultate për

tanku

Momenti kur raketa amerikane TOW godet tankun rus T-90 (VIDEO) Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Rusia nuk janë të përfshira drejtpërdrejtë në konflikt me njëra-tjetrën, por jo armë
Ky është tanku më i frikshëm në botë (FOTO LAJM) Ai shkatërron gjithçka që i del përpara, hap llogore, pastron tokën nga minat, një tank që duket sikur është ndertuar pe
Siri, momenti dramatik kur bombardohet tanku me TOW (VIDEO) Lufta civile në Siri vazhdon të jetë qytet për qytet dhe fshat për fshat. Edhe pse bombardimet nga ajri kanë vazhduar
Kur Mirsad Ndrecaj dhe Beg Riza dogjën tankun maqedonas në Mateç (VIDEO) Mirsad Ndreca dhe Beg Rizaj, të dy të vrarë në konfliktin Kumanovës më 9 dhe 10 maj, kanë qënë pjesë e Ushtrisë Çlirimta
Tanku librari, krijimi i një argjentinasi (FOTO LAJM) Në Buenos Aires një tank i vjetër është modifikuar dhe është shndërruar në librari. Ideatori dhe krijuesi i këtij 'tanku
Tanku shkel ushtarin gjatë paradës (VIDEO) Gjatë një parade ushtarake në Rusi, një tank ka shkelur një ushtarë gjatë paradës. Ushtari ishte rreshtuar në rresht
Çfarë ndodhi me burrin që i doli para tankut në sheshin Tiananmen Teksa tanket rrotulloheshin në sheshin Tiananmen të Pekinit, protesta jo e dhunshme një burri u bë imazhi më i fuqishëm
Norvegji, ky është tanku i së ardhmes Realiteti virtual duket se është i destinuar vetëm për lojtarët e video-games, por së shpejti do të mund ta shohim edhe
Gjendet kundërtanku me të cilin u sulmua vila e kryeplakut të Farkës Policia e Tiranës zbulon kundërtankun i cili dyshohet se është qëlluar vila e Fatbardh Plakut, kryekomunarit të Farkës s
Një tank jo si të tjerët (VIDEO-FOTO) Një firmë polake ka zbuluar një tank që mund të ndjekë forcat e armikut duke ndryshuar formën e saj në imazhet infra të
Tanku i fundit nazist në filmin e Brad Pitt (FOTO LAJM) Tanku i fundit "Tiger" i trashëguar nga Lufta e Dytë Botërore që është në gjendje pune, do të përdoret për xhirimin e sk
Rusi, tanku përplaset me shtyllën (VIDEO) Duket se drejtuesi i këtij tanku nuk nuk ka mësuar ta ngasë mirë atë. Të paktën nga video e cila vjen nga Rusia, shihet
Një tank ushtarak mund të shërbejë edhe si mjet funerali (VIDEO) Si i bëhet kur duhet të transportosh një të vdekur në zona ku ka luftime? Ja zgjidhja. Tanku ushtarak që shikoni në vide
Ahmeti pë Kanal 5: Nuk po provokojmë me festimet Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në një intervistë për Kanal 5 ka deklaruar se festimet për 100-vj
Tanku sirian shkel mbi minë, "Buum" (VIDEO) Pëplasjet mes forcave të presidentit sirian Bashar al Assad dhe kryengritësve vijojnë edhe pse pas takimit me kreun e Ko
Kate Winslet viziton Titanikun real Imazhi i Kate Winslet (Rose) dhe Leonardo di Caprios (Jack), në bordin e Titankut është shndërruar në një prej figurave