999 rezultate për

tanku

Gruevski: Më mbajnë çdo ditë në gjykatë, që të mos jem i pranishëm në Kuvend Ish-kryeministri Nikolla Gruevski, pas anulimit të seancës së sotme gjyqësore për lëndët “Tanku”, tha se proceset gjyqës
Njihuni me tankun e detit (VIDEO) Mjetet amfibe janë të rëndësishme në ushtrinë e një shteti, e SHBA ka investuar jo pak në këtë sektor. Tank-anija në
Tanku dhe Tarifa, dalin dëshmi të reja para trupit gjykues Në Gjykatën Themelore Shkupi 1 ka vazhduar gjykimi për rastin “Tanku”, ku janë prezantuar dëshmi të reja për blerjen e m
Avioni i SHBA shkatërron tankun rus, paralajmërohet luftë (VIDEO) Një avion ushtarak amerikan shkatërroi një tank rus në Siri, me pretendimin se u zbulua se qindra mercenarë rusë po luft
Amerikanët shkatërrojnë tankun dhe vrasin 200 rusë në Siri (VIDEO) Ditët e fundit janë rritur ndjeshëm tensionet edhe mes SHBA dhe Rusisë për shkak të aktivitetit të tyre ushtarak në Siri
Kurdët nxjerin pamjet e shkatërrimit të tankut turk në Siri (VIDEO) Ushtria turke vijon ofensivën e saj në veri të Sirisë kundër kurdëve të YPG, të cilët ajo i konsideron terroristë. Q
Dalin pamjet: Momenti kur kurdët godasin me raketa tankun turk në Siri (VIDEO) Krahas betejes që po bëhet në terren me forcave turke dhe atyre të kurdëve të PYD-së, një tjetër front është hapur në in
Do hante drekë, ushtari rus shkatërron tankun (VIDEO) Një ushtar rus, duke tentuar të ngrohte drekën në një terren në Krime, shkatërroi mjetin e blinduar l, në vlerë prej gjy
Supertanku i Hitlerit që dështoi me sukses Kur hapi frontin e luftës edhe në Perëndim, Hitleri urdhëroi inxhinierët dhe ushtarakët e tij që të ndërtonin me shpejtë
Momenti kur tre militantë të ISIS-it hidhen në erë nga tanku sirian (VIDEO) Tre militantë të të ashtuquajturit “Shteti Islamik” kanë filmuar vetën duke u hedhur në erë nga një tank sirian. Kame
Izraeli prezanton tankun e blinduar për luftë urbane Ushtria izraelite ka zbuluar një version të ri të transportuesit të rëndë të blinduar i quajtur Namer (APC). Ai ësht
Momenti kur tanku shtyp autobombën duke shpëtuar shumë njerëz (VIDEO) Një video e publikuar së fundmi tregon momentin kur ekipi i një tanku në Egjipt kryen një akt heroik. Ata shpëtojnë
Nga shofer tanku në yll Hollywood-i, historia e Arnold Schwarzeneger! (VIDEO) Arnold Schwarzenegger ka lindur më 30 korrik 1947 në Graz, Austri. Ai e nisi karrierën e tij si "badybuldier" gjë që i h
Protestat e dhunshme, gruaja i del para tankut në Venezuelë (VIDEO) Në Venezuelë kanë shpërthyer protestat e dhunshme ndaj presidentit Nikolas Maduro, ndërsa tre persona kanë humbur jetën
Tanku i prishur "fëlliqi" Kim Jong Un-in gjatë paradës (FOTO LAJM) Korea e Veriut zhvilloi një paradë në dukje madhështore ushtarake një javë më parë në nder të gjyshit diktatorit Kim Jon
Reliket serbe nga lufta në Kosovë Tanku mbi platformën e betontë në qendër të fshatit i bie në sy çdo mysafiri të Fushticës së Poshtme. Madje, shumica e v
Ja super tanku rus që sfidon NATO-n (VIDEO & FOTO LAJM) Zyrtarët e inteligjencës ushtarake të Britanisë së Madhe kanë paralajmëruar se super-tanku i ri rus është shumë më super
Kjo është super arma sekrete e Putinit (FOTO LAJM) Tensionet mes Rusisë dhe Perëndimit janë rritur ndjeshëm pas zbulimit të armës më të fundit sekrete të presidentit rus,
Amerikani Abrams vs. rusi T-90, cili është "shkatërruesi" më efektiv? (VIDEO & FOTO LAJM) Tanku amerikan M1 Abrams Tanku amerikan "M1 Abrams" ka amrrë emrin e Creighton Abrams, komandantit të përgjith
Tanku i parë në botë mbushi plot 100 vjeç Tanku i parë në botë është ndërtuar më 15 shtator 1916. Ai quhej Mark 1 dhe është prodhurar në Britani. Ai ka festua