999 rezultate për

tanke

Këto janë 20 ushtritë më të fuqishme në botë Duke qenë se kjo kohë konsiderohet si ajo e “bombës bërthamore” vendet më të mëdha të globit harxhojnë miliarda dollarë
ISIS kërcënon Italinë: Do nisim tanket drejt Romës Terroristët e ISIS nuk ndalen me kërcënime, teksa mesazhet e fundit kërcënuese shkojnë për Italinë. ISIS thotë se do
Italia ka nxjerrë tanket në rrugë Frika nga terrorizmi ka përfshirë thuajse të gjithë Evropën. Një nga shtetet që ka marrë masa kundër ndonjë sulmi të
SHBA, plan për dislokim tankesh e trupash në Balltik Deklaratat e Vladimir Putinit se Rusia nuk përbën asnjë rrezik për botën e se nuk ka ndërmend të hapë luftë, pak efekt k
Rusia hyn me tanke në Ukrainë Ndihmës-sekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland, pohoi se tanket ruse dhe pajisjet e tjera të rënda ushtarake, k
Ja si hyjnë tanket e Rusisë në Ukrainë (VIDEO) Lindja e Ukrainës ka më tepër se 6 muaj që ndodhet në një destabilitet, për shkak të përplasjes së fortë që ekziston mes
Mediat ruse: Amerika na ka sjellë tanket te dera (VIDEO) Televizioni rus "Russia Today" ka xhiruar me kamerat e saj në Letoni një tren mallrash, që kishte në përbërje të saj aut
Ish-kryeministri Buçkovski nuk i shpëton burgut! Një gjykatë në Shkup e ka hedhur poshtë dje ankesën e ish-kryeministrit të Maqedonisë, Vllado Buçkovski, për vuajtjen e
Tanket godasin shkollën, 15 viktima në Gaza (FOTO-LAJM) Të paktën 19 palestinezë, shumica prej të cilëve fëmijë kanë humbur jetën nga bombardimet e izraelitëve në një shkollë
Aktorët e "fortë" në Kanë, show me tanke sovietike Ditën e dielë, me rastin e filmit të ri “The Expendables 3”, Arnold Schwarzenegger, Sly Stallone, Bruce Willis dhe një s
Varrezë gjigante tankesh në Gjermani (FOTO-LAJM) Edhe pse shumë persona mendojnë se kjo gjë nuk duhet bërë, shumë vende europiane vijojnë shkatërrimin e armatimeve të ty
Varreza e tankeve ukrainase (FOTO-LAJM) Mbase tani Ukraina mund të kishte shumë nevojë për këto tanke, por ata thjeshtë janë grumbulluar në një varrezë gjigante
Tre tanke siriane në kufirin me Izraelin Tre tanke siriane kanë hyrë në zonën e demilitarizuar të Lartësirave të Golanit në mes të Sirisë dhe Izraelit. Një zëdh
Masakër në Siri, arrin në 110 numri i viktimave (VIDEO) Të paktën 110 persona kanë humbur jetën si pasojë e sulmit të kryer nga forcat qeveritare mbrëmjen e së premtes në Hula
Gati prodhimi i tankeve dhe aeroplanëve të padukshëm Tanket dhe aeroplanët e padukshëm do të mund të prodhohen së shpejti. Këtë gjë ka bërë të ditur kompania britanike BAE S
Këshilli i Sigurimit, mbledhje urgjente për Sirinë Gjermania ka kërkuar takim urgjent të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara për të diskutuar për përkeqësimin e
Vazhdojnë protestat në Jemen Protestat kundër presidentit të Jemenit, Ali Abdullah Saleh, kanë vazhduar dhe sot. Sipas agjencive të lajmeve, demonstr
Avionët francezë shkatërrojnë 4 tanke të Gadafit Flota ajrore franceze ka vazhduar sulmet ndaj trupave ushtarake të Muhamar Gadafit në Libi. Pas shkatërrimit të në autom
Gaddafi sulmon me tanke dhe autoblinda Forcat e liderit libian Moamer Gadafi me armë artilerike, tanke dhe automobila të blinduara kryejnë sulme mbi lagjet në
Gjeorgjia rrëzoi dy avionë rus – tanket ruse nisen për në Oseti Autoritet gjeorgjiane kanë njoftuar se kanë rrëzuar 2 avionë ushtarak rusë, në zinxhirin e