999 rezultate për

tanke

Gjermania dërgon në Lituani 450 ushtarë dhe dhjetëra tanke Gjermania ka filluar dërgimin e tankeve dhe pajisjeve të tjera ushtarake në Lituani, si pjesë e misionit të NATO-s për
Ashpërsohet Vuçiç: S'u besoj shqiptarëve, flasin bukur dhe pastaj nisin 14 tanke Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiç, ka reaguar ashpër duke thënë se nuk ka shpresa të mëdha përpara vazhdimit të di
Tanket e SHBA / Polonia: "Sa ju pritëm, na latë vetëm", Moska tregon dhëmbët (FOTO LAJM) Udhëheqësit polakë e quajtën mbërritjen e ushtarëve amerikanë në Poloni plotësimin e ëndrrave të dekadave. Kjo është her
Çfarë po ndodh? Tanke e makina të blinduara serbe i afrohen kufirit të Kosovës (VIDEO) Tanke të ushtrisë serbe dhe disa automjete të blinduara janë parë filmuar gjatë ditës së sotme teksa lëviznin në autostr
Amerika blindon Evropën? Mijëra ushtarë dhe tanke zbarkojnë në Poloni (FOTO LAJM) Pas Gjermanisë, Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dërguar më shumë se 3.000 ushtarë në Poloni. Kjo është një lëvi
SHBA-të i përgjigjen agresionit rus, dërgojnë 1.600 tanke në Holandë SHBA-të do të dërgojnë 1.600 tanke në një magazinë në Holandë, si pjesë e forcimit të sistemit të mbrojtjes evropiane dh
SHBA-ja dërgon mijëra tanke në depon holandeze të Luftës së Ftohtë Shtetet e Bashkuara kanë filluar zhvendosjen e mijëra tankeve në një magazinë gjigante në Holandë. Mendohet se kjo lë
Tanke ruse në ishullin Britanik, a po nis Lufta e Tretë Botërore? (FOTO) Gazetat britanike janë hapur sot me foto të tankeve ruse në ishullin britanik. Por në fakt e vërteta është krejt ndryshe
Britania e Madhe ka me më pak tanke se Serbia? (FOTO LAJM) Duket se ushtria britanike po planifikon të shkurtojë numrin e tankeve me rrreth një të tretën, ku pritet të mbeten më p
Greqia sfidon Shqipërinë. Qindra tanke dhe topa në kufi (VIDEO) Në kuadrin e një stërvitjeje të koduar "Mburojë çeliku", prej datës 7 nëntor Greqia ka dislokuar në kufirin me Shqipërin
Tanket gjermane “Leopard 2" rikthehen në kufijtë e Rusisë Gjermania konfirmoi se do të dërgojë në Lituani, si pjesë e planit të NATO-s për të përforcuar mbrojtjen e vendeve anëta
Britania kërcënon Rusinë, dërgon tanke dhe dronë në kurifin rus (VIDEO & FOTO LAJM) Britania e Madhe nuk po bashkëpunon për të ulur tensionet me Rusinë, madje ka vijuar të dërgojë tanke, dronë dhe 800 tru
Turqia godet ashpër ISIS, dërgon të tjera tankë në Siri (VIDEO) Mediet vendase dhe ato ndërkombëtare kanë shkruar se Turqia ka dërguar të tjera tanke dhe automjete të blinduara në prov
Turqia dërgon edhe 10 tanke të tjera në territorin sirian Turqia ka dërguar sot edhe 10 tanke të tjera në territorin sirian, një ditë pas një ofensive të rebelëve sirianë. Të
Tanket turke kapërcejnë kufirin, operacion i madh kundër ISIS Një duzinë tankesh turke kanë kapërcyer kufirin sirian pas bombardimit të fuqishëm të një zone të mbajtur nga i ashtuqua
Rrëmbehet tankeri me 900 mijë litra naftë Një tanker me 900.000 litra naftë nga Malajzia, është rrëmbyer në ujërat indoneziane. Agjencia Detare e Malajzisë ka
Tanket e ushtrisë turke dalin në rrugë, avionët luftarak F-16 fluturojnë mbi Ankara (VIDEO) Ushtria turke ka realizuar grushtetin duke marrë pushtetin politik të vendit. Mediat kanë publikuar edhe pamje të tan
Këto janë 20 ushtritë më të fuqishme në botë Duke qenë se kjo kohë konsiderohet si ajo e “bombës bërthamore” vendet më të mëdha të globit harxhojnë miliarda dollarë
ISIS kërcënon Italinë: Do nisim tanket drejt Romës Terroristët e ISIS nuk ndalen me kërcënime, teksa mesazhet e fundit kërcënuese shkojnë për Italinë. ISIS thotë se do
Italia ka nxjerrë tanket në rrugë Frika nga terrorizmi ka përfshirë thuajse të gjithë Evropën. Një nga shtetet që ka marrë masa kundër ndonjë sulmi të