999 rezultate për

tanke

A jemi në prag të luftës? Tanket amerikane mbërrijnë në Poloni Tanke amerikane kanë mbërritur në Poloni, në të njëjtën kohë që Rusia filloi stërvitje ushtarake në kufirin e saj perënd
Dalin pamjet e tankeve që do të përdoren në luftërat e së ardhmes (FOTO LAJM) Kompania britanike e mbrojtjes “BAE Systems” ka publikuar pamje të konceptit të ri, të koduar me emrin “Ironclad”. Kë
Tankeri i naftës përplas destrojerin amerikan, 10 ushtarë të humbur 10 ushtarë të Marinës Amerikane janë të humbur për përplasjes së destrojerit USS John S. McCain me një tanker nafte të q
Tunele, kurthe për tanke dhe tonelata ekskplozivë, tmerret që presin në kufirin e shtetit të Kim Jong Un Ndërkohë që tonet mes SHBA-së dhe Koresë së Veriut janë ashpërsuar ndjeshëm duke bërë që vendet të jenë në prag të një l
Rusia mposht 10 shtete në betejën me tanke (VIDEO) Rusia ka mposhtur 10 shtete, përfshirë Kinën, për ta fituar betejën e tankeve. Në këtë lojë, ekipet duhet t’i kalojn
Serbia i tregon "dhëmbët" Ballkanit, më e fuqishmja në rajon (VIDEO) Mediat serbe kanë publikuar së fundmi listën me armatimin e shtetit të saj duke i krahasuar me shtetet fqinje, si dhe te
Është rrethuar nga NATO, por Rusia i hedh tanket nga ajri (FOTO LAJM) NATO ka treguar forcën e saj me anë të tankeve, gjatë stërvitjes së organizuar në Gjermani, ndërsa në anën tjetër edhe R
NATO dhe Rusia provojnë fuqinë e tankeve (FOTO LAJM) NATO ka treguar forcën e saj me anë të tankeve, gjatë stërvitjes së organizuar në Gjermani, ndërsa në anën tjetër edhe R
Ushtritë më të fuqishme në botë, Amerika sundon me avionë Rusia udhëheq me tanke Gazeta e përjavshme gjermane ‘Focus’ ka renditur shtetet më të fuqishme ushtarake në botë. Sipas kësaj liste kryeson SHB
"Mos e kruani me ne", Rusia dërgon trupa dhe tanke në kufi me Korenë e Veriut (FOTO LAJM) Tensioni vazhdon të jetë tepër i lartë në gadishullin korean ndërkohë që Putini ka nisur një numër të madh trupash, heli
NATO i tregon “dhëmbët” Rusisë, ushtarë dhe tanke 50 km larg Kaliningradit (FOTO LAJM) Vendet e NATO-s vazhdojnë të marrin masa kundër agresionit rus ndaj ish-shteteve të Bashkimit Sovjetik duke vendosur tru
"Dridhet" Rusia, tanket amerikane i afrohen Moskës si kurrë më parë Rusia po përjeton një situatë paniku. Tanket amerikane kanë mbërritur në vendet baltike dhe gjenden jo më larg se 700 km
"Nga Putin!", Rusia i dhuron 6 avionë luftarakë dhe 30 tanke Serbisë (FOTO LAJM) Rusia i ka bërë dhuratë Serbisë gjashtë avionë luftarakë të avancuar "MiG-29" dhe 30 tanke "T-72". Lajmin e kanë bërë të
“Agresioni rus”, tanke nga Britania i bashkohen NATO-s në Estoni Pajisje të ushtrisë britanike, duke përfshirë edhe tanke, mbërritën kësaj jave në Estoni. Kjo është pjesë e një lëviz
Gazeta kroate: Rusia po armatos Serbinë Gazeta kroate “Jutarnji list”, në numrin e saj sotëm k shkruar lidhur me furnizimin e Serbisë me armatim nga Rusia.
Qindra ushtarë dhe tanke britanike zbarkojnë në kufi me Rusinë (FOTO LAJM) Qindra ushtarë britanikë dhe tanke janë nisur drejt kufirit evropian me Rusinë. Rreth 120 trupa janë vendosur në baz
Luftanije, tanke, avionë, ja forca shkatërruese e tre gjigantëve të botës për vitin 2016 (FOTO LAJM) Global Firepower Index (Indeksi Fuqisë Luftarake) përpilon listën e fuqive më të mëdha ushtarake në botë, bazuar në 50 f
Tanke dhe ushtarë në kufi me Rusinë, brtianikët kanë një mesazh për Putinin (FOTO LAJM) Qindra ushtarë britanikë të pajisur me armët më modernë janë stacionuar tashmë në kufi me Rusinë duke i dhënë një mesazh
Tanke dhe helikopterë, plani i Polonisë për të frikësuar Putinin (FOTO LAJM) Ministri i Mbrojtjes i Poloniosë Macierewicz ka plane të mëdha për ta shtuar frikësimin ndaj Rusisë. Por plani më i fund
PAMJE TË RRALLA/ Kur sarandiotët rrëmbyen tanket dhe kërkonin vdekjen e Berishës në greqisht (VIDEO) Associated Press ka publikuar para disa kohësh pamje bruto të arkivit të tyre për Shqipërinë gjatë trazirave të vitit 19