999 rezultate për

tanke

"Bishat e rënda", çfarë ndodh brenda fabrikës ruse të tankeve (FOTO LAJM) Edhe pse për publikun kanë qenë të mbyllura, këtë herë ushtria ruse ka lejuar realizimin e një seti fotografik brenda nj
Tanke dhe avionë ekspozohen në oborrin e Ministrisë së Mbrojtjes (FOTO LAJM) Shumë tanke dhe avionë kanë zbarkuar në oborrin e Ministrisë së Mbrojtjes. Prej shumë kohësh në hapësirën e madhe të For
Qëllohet me raketa tankeri iranian, frikë për përplasje me Arabinë Saudite Një tanker nafte iranian është goditur me raketa teksa po lundronte në detin e Kuq duke shkaktuar zjarr të madh në të.
Këta janë "vrasësit" e tankeve që Rusia i dha Serbisë kundër shqiptarëve dhe kroatëve (FOTO LAJM) Serbia është duke ndjekur një program ambicioz armatimi duke blerë armë nga Rusia dhe SHBA-të. Sëfundmi forcave ajror
Kina bëhet gati të fusë ushtrinë në Hong Kong: Qindra tanke presin urdhrin për sulm (FOTO LAJM) “Qeveria kineze po transferon trupat në kufirin me Hong Kongun. Të gjithë duhet të jenë të qetë”. Kështu deklaroi gja
Tanke, avionë dhe raketa: Kush po armatoset me tepër në Ballkan këtij viti, Rumania ndaloi një transportues rus armësh në Danub. Bëhej fjalë për një transportues të ngarkuar me dhjetë
"Do pendoheni rëndë", anijet iraniane sulmojnë tankerin britanik Britania tha se tri anije iraniane “bënë përpjekje të ndalojnë” një cisternë britanike të naftës në Ngushticën e Hormuzi
Tanke në rrugët e Washingtonit me rastin e Pavarësisë, frikësohen banorët Ushtria e Shteteve të Bashkuara të Amerikës u kërkoi banorëve të Washingtonit të mos përfshihen nga paniku, nëse shohin
Trump nxjerr tanket në rrugë në SHBA Kur presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ta shënojë përvjetorin e pavarësisë së këtij shteti me
Njihni 10 tanket më të frikshëm në botë (VIDEO) Nuk ka automjet tokësor në planet që është më i fuqishëm se sa një tank luftarak. Ato janë të dizajnuara për ta fitua
Sulmet ndaj tankerave fusin në sherr Anglinë dhe Iranin rani ka kërkuar nga ambasadori britanik që të paraqitet në Ministrinë e Jashtme në Teheran dhe të shpjegojë qëndrimet e
Rama merret me çështjet globale: Irani po sulmon tankerat e naftës Kryeministri Edi Rama ka komentuar ngjarjet e fundit në Gjirin e Omanit, ku dy anije cisternë u sulmuan me mina. Pasi Ua
Trump i kërcënoi me luftë, SHBA akuzon Iranin për sulmin ndaj tankerave të naftës Dy tankera nafte janë sulmuar sot në Gjirin e Omanit duke shkaktuar zjarr të madh dhe dëme në njërin prej tyre. Disa
Po bien daullet e luftës, sulmohen tankerat e naftës përbri Iranit Dy cisterna nafte u dëmtuan të enjten nga sulmet në Gjirin e Omanit, një rrugë detare strategjike pranë brigjeve të Iran
Putini nxjerr tanket dhe avionët nëpër rrugët e Moskës (FOTO LAJM) Rusia ditën e sotme ka përkujtuar 74-vjetorin e fitores ndaj Gjermanisë naziste. Sheshi i Kuq i Moskës është mbushur me
Serbia vazhdon armatosjen e rëndë me helikopterë dhe tanke ruse (FOTO LAJM) Dy helikopterë rus MI-35 M dhe një tanke T-75 MS, kanë arritur sot nga Rusia në aeroportin e Batajnicës në Serbi. Siç
Grekët dërgojnë tanket në kufi me Turqinë (FOTO LAJM) Fill pas festimeve të përvjetorit të Pavarësisë, ushtria greke ka filluar një stërvitje të gjerë të mjeteve të motorizua
Nga gjermanët tek rusët dhe amerikanët,10 tanket më të frikshëm në botë (FOTO LAJM) Tanku, sot një mjet i fuqishëm ushtarak i armatosur që shërben si mbështetje për këmbësorinë ose veprimet e vetme, së pa
FSK pajiset me këto mina anti-tank (FOTO LAJM) Forca e Sigurisë së Kosovës që ka nisur tranzicionin për t’u bëë ushtria më e re në Ballkan ka planifikuar blerjen e art
Tërbim në mediat serbe pas ushtrisë: Kosova u pushtua! Tanke dhe helikopterë në lëvizje Mediat serbe kanë lajm të parë tani votimin në Kuvend për ngritjen e Ushtrisë së Kosovës duke e quajtur këtë çuditërisht