999 rezultate për

tanke

Teknologjia e re e Anglisë, tanket që s’shihen nga armiku Një teknologji e re maskimi për tanket është testuar së fundmi në Mbretërinë e Bashkuar. Ajo është një “shtresë”, e cila
Provokon Vuçiç në ditën e pavarësisë, nxjerr tanket shumë afër Kosovës Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka thënë të shtunën në kazermën “Mija Stanimiroviq” në Nish se është mirënjohës ndaj R
Ushtria amerikane fillon testimin e tankës më të re Bradley Komanda e Testimit Operacional të ushtrisë amerikane tashmë ka filluar testimin e variantit të fundit të familjes së aut
Serbia merr tanke nga Rusia, ministri i Mbrojtjes: Do të forcojmë aftësitë tona ushtarake Tanke T-72 do të arrijnë nga Rusia në Serbi, konfirmoi ministri serb i Mbrojtjes, Nebojsha Stefanoviç. “Tridhjetë tan
Azerët nxjerrin shifrat: E shkatërruam Armeninë, 230 tanke dhe blinde u bombarduan Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit njofton se ka kapur më shumë pozicione në rajonin e Nagorno Karabakhut në përplasj
Tanket amerikane dhe greke mësyjnë në kufi me Turqinë Në kulmin e përplasjeve me Turqinë, Greqia është duke kryer në mori manovrash ushtarake me shtete si Franca, Izraeli dhe
Çfarë po ndodh mes Turqisë dhe Greqisë? Ushtria turke dërgon tanke në kufirin grek Forcat e Armatosura Turke filluan të transportojnë tanke në kufirin Grek. Dy autokolona kamionësh të ngarkuara me rr
Tanke, topa dhe "Apache", Greqia rreshton ushtrinë pranë kufirit me Turqinë (FOTO LAJM) Ushtria greke zhvillon sot stërvitjen vjetore të quajtur "TAMS" disa kilometra në kufi me Turqinë duke angazhuar në të r
Rama nxorri ushtrinë në rrugë, Meta: Nuk i friksohem tankeve, jam i racës Vojo Kushi! Meta ka deklaruar se nuk e shqetëson prania e tankeve në rrugë por virusi i padukshëm dhe se situata mund të dalë jashtë
Këshilltari i Merkel sulmon Sorecan me foton e tankeve në Tiranë; E turpshme për BE! Luigi Soreca ka publikuar një status në Tëitter ku tregon se disa studentë nga Universiteti Politeknik i Tiranës po ndih
Thaçi: SHBA të ruajë fokusin në Kosovë dhe rajon Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pasur një takim me ekspertët e Brookings Institute, një nga “think-tanket” më të
FOTO/ Tanket turke sulmojnë ushtrinë e Asadit: Rrezikohet Lufta e Madhe në Siri Veriu i Sirisë rrezikon të bëhet shkak për një përplasje të gjerë ushtarake mes Turqisë dhe Sirisë. Forcat turke kan
Nxjerrja e tankeve në Bulevard, fotot e panjohura nga 20 shkurti i 1991 (FOTO LAJM) Memoria.al publikon disa foto të panjohura që i përkasin 20 shkurtit të vitit 1990, të cilat na paraqesin disa imazhe të
Meta bën deklaratën e fortë: Edhe me tanke të vijnë, jam gati për çdo skenar Presidenti Ilir Meta mbrëmjen e djeshme ishte i ftuar në studion e emisionit "Open" ku bëri një deklaratë të fortë duke
Ushtari bën propozimin e pazakontë për martesë, përdor tanket për të formuar zemrën (VIDEO) Një ushtar në Rusi, e ka shfrytëzuar ditën e të dashuruarve që t’i propozuar të dashurës për martesë. Por, propozimi
Tanke dhe makineri "ferri", njihuni me bishat e Luftës së Dytë Botërore (FOTO LAJM) Një seri fotosh me ngjyra ka treguar se si dukeshin makineritë e luftës që janë përdorur në Luftën e Dytë Botërore. K
Greqia nxjerr helikopterë, tanke dhe ushtarë: Në shesh edhe shqiptarë (FOTO & VIDEO) Greqia feston sot "Ditën e JO-së" duke zhvilluar parada ushtarake dhe të nxënësve në të gjithë vendin. Që prej mëngj
"Bishat e rënda", çfarë ndodh brenda fabrikës ruse të tankeve (FOTO LAJM) Edhe pse për publikun kanë qenë të mbyllura, këtë herë ushtria ruse ka lejuar realizimin e një seti fotografik brenda nj
Tanke dhe avionë ekspozohen në oborrin e Ministrisë së Mbrojtjes (FOTO LAJM) Shumë tanke dhe avionë kanë zbarkuar në oborrin e Ministrisë së Mbrojtjes. Prej shumë kohësh në hapësirën e madhe të For
Qëllohet me raketa tankeri iranian, frikë për përplasje me Arabinë Saudite Një tanker nafte iranian është goditur me raketa teksa po lundronte në detin e Kuq duke shkaktuar zjarr të madh në të.