999 rezultate për

taksa

Kosova rrit taksat për mallrat serbe, reagon BE dhe Beogradi Qeveria e Kosovës u vendosi taksa shtesë mallrave të Serbisë. Reagon BE dhe Beogradi, i cili thotë se veprimi i qeverisë
Taksa absurde mbi të varfrit Gergj Erebara-BIRN Autori i këtij shkrimi disponon një makinë të prodhuar në vitin 2010. Pas dy vjetësh, kjo mak
Rinasi me taksa të çmendura, largohet kompania ajrore Volotea, kompania low cost e fluturimeve ajrore, është larguar nga Shqipëria duke ndërprerë fluturimet e saj përmes aero
“Po janë taksat tona, të të vijë turp”, Rama i kthehet ashpër qytetarit kryeministri Edi Rama shquhet për komentet e tij në Facebook, ku shpesh edhe konfliktohet me komentuesit. Këtë herë ,
Kurseni së paku milionat e taksapaguesve, me të cilat presidenti i Kosovës lobon për Serbinë! Nga Enver Bytyçi Tre milion euro kushton kompania lobuese që ka paguar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, për r
Ura, dekoderat dhe ushtarët: Një histori tipike shqiptare Nga Dritan Kaba Më pyeti dikush , që kishte lexuar statusin që kisha shkruar : "Sot rradhët për të blerë dekoder
Pas Ronaldos dhe Messi, një tjetër yll i La Liga-s ka probleme me drejtësinë Në Spanjë vazhdojnë “të shpërthejnë” çështjet e shmangies së taksave nga futbollistët. Pak kohë më parë ishte Mesi ai
12 kryebashkiakët që blenë me taksat e qytetarëve makinat me ofertën më të lartë Dymbëdhjetë kryetarë bashkish kanë blerë makina me taksat e qytetarëve, përmes procedurave tenderuese në dukje të rregul
"Edi po i jep Olsit 500 milion euro nga taksat e shqiptarëve" PD denoncoi sot planin e Ramës, i cili sipas tyre synon dhënien me koncension tek vëllai i tij shërbimin e mbikëqyrjes s
Rriten çmimet dhe taksat për shqiptarët, rrogat kur do të rriten? Rritja e çmimeve dhe te energjisë me ritme te shpejta këtë vit, po çojnë inflacionin drejt objektivit të Bankës së Shqip
Shqiptarët kanë rrogat më të ulëta mes fqinjëve Shqiptarët marrin pagën më të ulët krahasuar me vendet e tyre fqinje. Eksperti kontabël Agim Binaj thotë se ne ende
Shqiptarët paguan 380 milion euro taksa për mjedisin, por vazhdojnë të thithin kancer Shqiptarët kanë paguar në vitin 2016, 48 miliardë lekë apo rreth 380 milionë euro (1 euro=126 lekë) si taksa të dedikua
Kina: SHBA po hap zjarr ndaj gjithë botës Shtetet e Bashkuara “po i hapin zjarr botës” me tarifat mbi importe, tha Qeveria e Kinës. Administrata e presidentit
Merkel paralajmëron uljen e taksave për automjetet Kancelarja gjermane, Angela Merkel theksoi sot se do të ishte e gatshme të parashikonte një ulje të përgjithshme të taks
Analisti: Shembja e Teatrit duhet ndaluar me dhunë si taksa e Kukësit Fatos Lubonja është shprehur në Newteatris24 se shembja e Teatrit është grabitje e pronës publike dhe se nuk duhet toler
Basha nxjerr videon: Si gënjeu Rama për taksat (VIDEO) Kreu i PD-së Lulzim Basha nëpërmjet një videoje ka denoncuar sipas tij, gënjeshtrat e Kryeministrit Rama për taksat.
Rritet taksa e RTK-së për qytetarët Përveç parapagimit prej 2.5 eurosh në muaj, nga buxheti i taksapaguesve kosovarë parashihet që të ndahen në vitin pasues
Ministri nga Kosova insiston ndaj Ramës: Taksa është e shtrenjtë Në fund të kësaj jave, Qeveria e Shqipërisë pritet të paraqesë formën e re të pagesës së taksës së kalimit në “Rrugën e
Taksa "bombë" mbi fermat blegtorale që mund të shkojë dhe 3 mijë euro Hotelet me 5 yje, status special, janë kategoria e vetme e biznesit që përjashtohet nga taksa e ndërtesës. Kjo ishte një
Ja si do të llogaritet taksa e re mbi banesat në Tiranë Këshilli Bashkiak i Tiranës pritet të kalojë këto ditë, vendimin për aplikimin e taksës së re mbi shtëpitë e ndërtesat.