999 rezultate për

taksa

Qeveria ul kokën ndaj popullit, taksa hiqet edhe nga buxheti Rritja e parashikuar e taksave të karburanteve, që shkaktoi protesta javore të dhunshme në Francë, tashmë është hequr ng
Shala, i bindur: Taksa ndaj Serbisë nuk hiqet Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala ka mbajtur konferencë lidhur me konkurueshmërinë dhe gatishmërinë për e
Lali Eri do të na shalojë në taksa: Katër herë më shumë deri në 2021 (FOTO LAJM) 3.5 milionë euro për të parkuar, si do katërfishohet taksat e paguara për ndërtesat nga familjarët deri në vitin 2021…
"Taksa 100 për qind edhe Trumpi mendon si Haradinaj" (FOTO LAJM) Këshilltarja e Haradinajt thotë se edhe Trump-i do të vepronte si kryeministri i Kosovës. Vendimi i Qeverisë së Kosov
Lehtësira për oligarkët, taksa për të varfrit: Mazhoranca kalon Buxhetin 2019 Kuvendi miratoi këtë të hënë buxhetin e vitit 2019. Buxheti u miratua me 76 vota pro të deputetëve të maxhorancës. Ku
Apostolova: Hahn është i qartë, po thyeni ligjet ndërkombëtare Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova ka thënë se mesazhi i Komisionerit Evropian për Zgjerim, Johannes
Parisi në flakë kundër taksave mbi karburantet, shqiptarët mbeten në kafe (FOTO LAJM) Më shumë se 100 të arrestuar dhe dhjetra të lënduar është rezultati i protestave të sotme tepër të vrullshme kundër rrit
Haradinaj i vendosur: Taksa 100% nuk hiqet edhe po u rrëzua qeveria Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj vijon t’i qëndrojë besnik vendimit të tij për vendosjen e taksës 100% ndaj hyrj
Taksa 100% sjell Hahn-in në Prishtinë, takohet me krerët e shtetit Johannes Hahn, komisioneri i BE-së për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, të hënën më 3 dhjet
"Rama nuk është burrë, ka një sëmundje të rëndë" (VIDEO) Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën sot me videon e Ukës nga Tropoja, i cili sipas tij ka pranuar marrëveshjen dhe pr
Mogherini telefonatë Thaçit: Taksa e komplikon situatën Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë, njëherësh Nënkryetare e Komisio
Bojkoto kalimin në Serbi, kjo është rruga alternativë Taksa 100% e vendosur nga qeveria e Kosovës kundrejt produkteve të Serbisë dhe Bosnje Hercegovinës, ka acaruar dhe më sh
Taksa rrugore largon shqiptarët e Kosovës nga Shqipëria Ndonëse muaji tetor ishte i ngrohtë si asnjëherë tjetër, kjo nuk duket të jetë shfrytëzuar nga të hyajt që vijnë me qëll
Haradinajn nuk e bindin ambasadorët, taksa për Serbinë nuk hiqet Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim ambasadorët e QUINT-it dhe përfaqësuesin e Zyrës
Arben Ahmetaj flet me gjuhën e Vuçiçit për taksat doganore të Kosovës ndaj mallrave serbe (VIDEO) Qeveria e Shqipërisë është deklaruar kundër biznesit vendës dhe Qeverisë së Kosovës lidhur me vendosjen e taksës në masë
Taksa e re e Benit të miliarderëve: Sa do paguajnë pagat deri ne 30 mijë lekë Thesit të qeverisë i kanë dalë të çara gjithandej tashmë duke lehtësuar maksimalisht me ulje taksash oligarkët pranë saj
Serbisë i djeg taksa doganore, kërkon shpëtim nga Merkel I ashtuquajtur shef i Zyrës për Kosovë në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç po mban shpresa të mëdha që bisedimet mes pre
Mbappe pranë burgut? Ja çfarë thotë francezi Sulmuesi i skuadrës së Paris Saint Germain, Kylian Mbappe mohoi të mos ketë paguar taksat nga të cilat ai mund të marrë
"Kingu" ul taksat për pasanikët (FOTO LAJM) Janë 15 400 punëmarrës, sipas qeverisë, që do të përfitojnë nga ulja e tatimit të të ardhurave nga paga përmes zgjerimit
Taksa është e ulët ndaj Serbisë, duhej 30% Ministri i Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Endrit Shala, po qëndron i palëkundur në vendimin e tij për vendosjen e masës