999 rezultate për

taksa

Nënkretari i AAK-së i përgjigjet Thaçit: Taksa e ka arritur qëllimin Njëri prej udhëheqësve të AAK’së, Blerim Kuçi, ka thënë se taksa me Serbinë ka arritur efektet në aspektin politik dhe e
Rama paralajmëron bizneset: Mos luani me taksat se ju gjen belaja Një aksion i madh është realizuar ditën e sotme, ku sipas raportimeve kanë rënë në pranga 13 persona ndërsa 12 të tjerë
Haradinaj përgjigje SHBA-së: Me kë ka të bëjë taksa 100% Kryeministri Ramush Haradinaj ka përsëritur edhe një herë se taksa prej 100% ndja produkteve që vijnë nga Serbia nuk do
Qeveria merr vendimin e papritur ndaj mallrave serbe Qeveria e Kosovës ka miratuar sot vendimin me të cilin lirohen nga taksa mallrat me origjinë nga Serbia dhe BeH, të cila
Haradinaj: SHBA-të kërkuan heqjen e taksës ndaj Serbiës, por kjo s'do të ndodhë Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pranuar se zyrtarisht Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë kë
Daçiç shpif për Haradinajn, i dhemb taksa Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, thotë se presioni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ndaj Qeveris
Edhe Hahn nuk ndalet, kërkon të hiqet taksa ndaj Serbisë Komisioneri evropian për Zgjerim, Johanes Hahn, ka thënë sot se është duke pritur një përgjigje nga Prishtina për kërkes
Mogherini flet për takimin me ekipin negociator, hallin e ka te taksa Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka folur pas takimit që pati sot në Bruksel me ekipin sh
Zyrtari i AAK-së kundërshton Hashim Thaçin Zëvendësministri i Forcës së Sigurisë, Burim Ramadani, ka thënë se taksa 100 për qind ndaj Serbisë dhe Bosnjë e Hercegov
Këto janë taksat dhe tatimet e reja pas 1 janarit për shqiptarët Nga 1 janari 2019 marrin fuqi ligjore disa ndryshime në legjislacionin fiskal që prekin kryesisht kategori të biznesit d
Haradinaj nuk tërhiqet, çfarë po i bën taksa dialogut me Serbinë Kosova ka ashpërsuar masat ndaj produkteve që vijnë nga Serbia, pavarësisht kërkesave të autoriteteve serbe dhe të zyrta
Taksa 100% me Serbinë rriti punësimin në Kosovë Kryetari i Aleancës kosovare të Bizneseve, Agim Shahini e cilësoi vitin 2018 si “jo të mirë” për ekonominë kosovare, duk
Haradinaj siguron kryeministren serbe: Taksa nuk hiqet! Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, i është drejtuar kryeministres serbe, Ana Brnabiq, duke thënë se përderisa Serb
Haradinaj i dërgon letër Mogherinit: Dua t'ju takoj të hënën, taksa nuk hiqet Letës me letër, ja ka kthyer përgjigjen Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinajt, zyrtares së BE-së Federika Mogherinit.
Koci: Të mos hiqet taksa, BE na ka tradhëtuar Avokati i njohur, Arianit Koci ka kërkuar nga kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj që të mos suspendojë tarifen ndaj
Hahn ende e ka mendjen te taksa, nuk kujtohet të ndalë luftën e Serbisë Komisionari evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi të Mirë, Johannes Hahn, ka shprehur shqetësimin e tij lidhur me taksën e v
Taksa nxit kontrabandën, kapet furgoni me mallra serb në kufi Oficerët doganorë kanë arritur të kapin një furgon të ngarkuar plotë me pije joalkoolike që dyshohet se janë kontrabandu
Haradinaj: Jo vetëm taksa ndaj Serbisë, edhe masaj të tjera Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj premtoi se Kosova do të ndërmarrë edhe masa të tjera ndaj Serbisë, si kundërpër
Taksa, sa kanë paguar deri tani Serbia dhe Bosnja Vendimi i Qeverisë së Kosovës për taksë 100 për qind ndaj produkteve me prejardhje nga Serbia e Bosnja, ka ulur dukshëm
Qeveria ul kokën ndaj popullit, taksa hiqet edhe nga buxheti Rritja e parashikuar e taksave të karburanteve, që shkaktoi protesta javore të dhunshme në Francë, tashmë është hequr ng