999 rezultate për

taksa

Koçijançiç: Taksa po pengon dialogun dhe integrimin e Kosovës Zëdhënësja e Federica Mogherinit, Maja Kocijancic, ka përsëritur edhe një herë kërkesën e BE-së ndaj Kosovës për të hequ
AKR del kundër Haradinajt, a duhet t'i hiqen ministritë? Taksa e vendosur ndaj mallrave serbe që hyjnë në Kosovë ka ngjallur reagime të shumta nga shtetet e BE-së dhe ShBA-ja që
Haradinaj: Gjermanët kërkuan heqjen e taksës por nuk jemi në mesjetë Kryeministri Ramush Haradinaj ka folur për takimin që pati dje me dy këshilltarët e kancerales gjermane, Angela Merkel.
Vuçiq: Dialogu në pikëpyetje, edhe nëse hiqet taksa Presidenti Serb Aleksandar Vuçiq së bashku me kryeministren serbe dhe ministrin e jashtëm kanë takuar krerët e shtetit s
Vuçiç: A jeni mirë, edhe sikur të hiqet taksa vështirë se ka dialog Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç po vazhdon të bëjë zhurmë rreth platformës së dialogut të miratuar në Kuvendin e K
Reeker: Taksa po rrezikon marrëdhëniet SHBA-Kosovë Ndihmës sekretari ardhshëm i Shtetit për Evropë dhe Azi, Philip Reeker u ka bërë thirrje edhe njëherë autoriteteve të Ko
Mustafa i reagon Haradinajt: Mos më fut mua në kazan Pak orë pasi Ramush Haradinaj drejtoi akuza ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Fatmir Limajt e Isa Mustafës, se u dorëzu
Kryeministrja e Serbisë: Gjermania po këmbëngul që taksa të hiqet Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç është takuar me ambasadorin gjerman Tomas Shib, shkruan Albeu.com Sipas kryemini
Mogherini e prerë: S'ka dialog pa u hequr taksa Shefja e politikës së Jashtme e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, tha të hënën se nuk do të thërrasë raund të ri b
Maliqi: Javën tjetër hiqet taksa Kalkulimet e Kryeministrit Haradinaj me taksën janë me gjasë për interesa personale, edhe pse nga pozita që ka, mund të
Brnbabic do të hiqet taksa, por e di që Haradinaj nuk është Thaçi Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnbabic, ka thënë se Haradinaj deri tani nuk ka dhënë ndonjë shenjë që mund të besohet se
Thaçi takon Kosnettin dhe thotë se duhet hequr taksa Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot ambasadorin e SHBA-së, Philip S. Kosnett, aty është biseduar për tema
Vladimir Putin letër Vuçiçit: Taksa ka cenuar jetën e serbëve Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin me anë të një letre drejtuar presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka mbajtur qën
Taksa bëhet sfidë për tranzicionin e FSK-së Forca e Sigurisë së Kosovës ka nisur tashmë fazën e parë të zbatimit të ligjeve për tranzicionit të saj në Ushtri. Tran
Haradinaj:Nuk di për gjeneralin amerikan, taksa qëndron Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur rreth takimit të sotëm që kishte me gjithë krerët e shtetit, ku tha s
Mblidhen liderët e shtetit, a do të hiqet taksa? Kryeparlamentari Kadri Veseli i ka ftuar në një takim në zyrën e tij presidentin Hashim Thaçi, kryeministrin Ramush Hara
Thaçi sa shkel në Kosovë kërkon të hiqet taksa ndaj Serbisë Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pas kthimit nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në një konferencë për
Basha takohet me qytetarët e Tiranës, çfarë u kërkon Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pas tureve të takimeve në rrethe, sot është ndalur në Tiranë ku zhvilloi ta
Deputeti biznesmen kërkon që të hiqet taksa Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ramiz Kelmendi, përkrah idenë e kreut të Kuvendit, Kadri Veseli për pezullimi
Arifi tregon nëse do të hiqet taksa ndaj Serbisë për shkak të presioneve Presionet ndërkombëtare për heqjen e taksës 100 për qind ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina nuk e kanë zm