999 rezultate për

taci

Çfarë është Niksen, filozofia holandeze e të jetuarit që po çudit botën Ekspertët e quajnë një metodë që lufton stresin përmes momenteve të pasivitetit dhe kotësisë si një formë e rikuperimit
E frikshme, fansi i çmendur zbulon shtëpinë e këngëtares nga reflektimi në sytë e saj Një burrë japonez i akuzuar për kërcënim dhe sulm seksual ndaj një ylli të ri pop, i tha policisë se e zbuloi atë përmes
Gjykata e Apelit shpall të pafajshëm Rezart Taçin Gjykata e Apelit e ka shpallur të pafajshëm biznesmenin Rezart Taçi, i akuzuar për fshehje të ardhurash e mospagim taksa
Gjykata e Apelit shpall të pafajshëm biznesmenin Rezart Taçi Gjykata e Apelit në Tiranë ka rrëzuar ankimimin e Tatimeve mbi pafajësinë e biznesmenit Rezart Taçi. Ky i fundit akuz
NEGOCIATAT/ Sigurohet dokumentacioni, çfarë do të vendoset për Shqipërinë në 15 tetor Agjencia e njohur e lajmeve ‘Bloomberg’ ka siguruar dokumentin që do miratohet në samitin e BE-së në 15 tetor, për hapje
Kur e përdorën njerëzit qumështin për herë të parë? E thonë studiuesit Shkencëtarët kanë zbuluar provat më të hershme direkt të konsumit të qumështit nga njerëzit. Ekipi identifikoi protei
Gjakova si Lazarati, plantacione kanabisi mbi 2 metra Policia e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë kanë bashkëpunuar dje lidhur me një operacion kundër drogës. Në raportin e Pol
"The Guardian" jehonë incidentit skandaloz me turistët spanjoll: Qeveria është përpjekur për të rregulluar reputacionin! Incidenti skandaloz i disa ditëve më parë ka tejkaluar çdo përmasë pasi ai po komentohet edhe nga mediat më prestigjioze
Pas publikimit të videos, çfarë po ndodh sot në lokalin e pronarit "kriminel" Tani të gjithë i kanë parë pamjet e rënda të dhunimit të turistëve spanjollë dhe shoqëruesve të tyre shqiptarë nga prona
AKU mbyll 4 biznese dhe merr 11 masa administrative Autoriteti Kombëtar i Ushqimit njofton se ka ndërprerë aktivitetin e 4 subjekteve ku përfshihen restorante, dhe magazine
Shisnin drogë në një stacion hekurudhor, arrestohen 2 shqiptar në Itali Policia italiane arrestoi dy shqiptarë në Perugia, pasi u kapën me lëndë narkotike. Ata e shpërndanin drogën në një stac
Merr flakë nënstacioni elektrik, rrezikohen edhe banesat pranë Nje defek në nëstacionin elektrik në lagjen 29 Nentori në Elbasan pak minuta më parë ka bërë që të marrë flakë. Situa
Fitoi Lotarinë Amerikane, shqiptarit i ndodh e papritura Mori lajmin e gëzuar si fitues i Lotarisë Amerikane,por shqiptarit i ndodh e papritura. Bëhet fjalë për Çlirim Tupi nga
Kultivonte kanabis në Torino, shpallet në kërkim shqiptari Një shqiptar 34-vjeçar, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur nga autoritetet italiane, është shpallur në kërkim pas n
Nga 2020 turizëm në hapsirë, një natë do të kushtojë 35 mijë euro Duke filluar nga viti 2020 NASA do të hapë Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës për turistët. Një natë në hapësirë do t’i
Falë defektit gjenetik, sot është një yll kinemaje (FOTO LAJM) Javier Botet vuan nga një gjendje e rrallë gjenetike. Ai ka krahë dhe këmbë shumë të gjata dhe është teje mase i dobët.
Rrahje masive në Pejë, 8 të lënduar Gjatë natës së kaluar Policia e Kosovës në Pejë është informuar për një përleshje fizike në fshatin Qyshk. “Njësitet
Ka veshje dhe makinë luksoze, por kjo grua kërkon ta mbajnë me para: S'gjej dot punë (FOTO LAJM) Ky mund të jetë një ndër rastet më të çuditshme se përse po përdoren faqet për mbledhjen e fondeve. Ajo ka makinë, sh
Tre të vdekur nga sulmi me thikë në stacionin e autobusit Një grup nxënësish që prisnin autobusin u sulmua me thikë nga një person në një qytet në jug të Tokios. Së paku 18 v
Ky vogëlush ka nevojë për ndihmën e gjithë shqiptarëve Familja Statovci nga komuna e Podujevës ka nevojë për ndihmë financiare, pasi që vogëlushi i tyre 5 muaj e gjysmë, Unik