999 rezultate për

taci

"Njerëzit përtacë gjithnjë kanë një dëshirë të madhe për të bërë, thëniet më të bukura për përtacinë Marrëdhënia e njeriut me përtacinë përgjatë etapave të ndryshme të jetës së tij sa vjen e bëhet gjithnjë e më ndërlikuar
Rritja e infektimeve nga mutacionet e COVID-19, shtetet evropiane ndalojnë maskat prej lecke Ndërsa po përballen me variantet e reja të COVID, që janë më të transmetueshëm e që kanë sjellë një rritje të numrit të
OBSH: Mutacioni i koronavirusit ka mbërritur në të paktën 60 vende Varianti i ri i koronavirusit që u pikas fillimisht në Mbretërinë e Bashkuar, është zbuluar në të paktën 60 vende deri m
Në këtë qytet ndalohet të pish duhan në parqe, stacione tramvaji dhe varreza Nga dita e sotme, (19 janar) në Milano askush nuk do të mund të pijë duhan në parqe, varreza, ndalesa tramvaji, stadiume
Mutacionet e COVID-19, OBSh mbledh me urgjencë Komitetin Variantet e reja të COVID-19 kanë vënë në alarm OBSH, e cila do të mbledhë sot Komitetin për të diskutuar mbi mutacionet
Kush ka tatuazh ta harrojë se pranohet në Policinë e Shtetit, kushtet e reja nga mosha te dokumentacioni Rregulla të reja janë vendosur për të gjithë kandidatët e rinj të cilët duan të bëhen pjesë e Policisë së Shtetit. Nd
Një mutacion i ri i koronavirusit zbulohet në Japoni Një tjetër mutacion i koronavirusit është zbuluar të dielën në Japoni. Lajmi është bërë i ditur nga Ministria japoneze e
Një tjetër mutacion i COVID-19 shfaqet në Afrikën e Jugut Ditën e sotme, shkencëtarët britanikë shprehën shqetësimin se vaksinat kundër COVID-19 që po bëhen në Britani mund të mo
Mutacioni i ri i COVID-19, virusi është përhapur edhe në 33 vende përveç Britanisë Shpërthimet e mutacionit të ri të koronavirusit britanik janë konfirmuar në të paktën 33 vende. Rastet e këtij mutaci
Kryeministri Hoti pret Vitin e Ri në stacionin e Policisë Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, në momentin e ndërrimit të viteve ka vizituar stacionin policor në Rahovec, siç ka
Ish-deputeti i PD: Ilir Allkja u shkarkua për agjitacion e propagandë Partia Demokratike ka reaguar pas pushimit nga puna të mjekut Ilir Allkja. Nëpërmjet një postim në Facebook, ish-deputet
Mutacioni britanik i COVID-19 prek 20 shtete në të gjithë botën Zgjerohet harta e përhapjes së variantit britanik të koronavirusit nëpër botë. India dhe Pakistani konfirmuan rastet e p
Flet mjeku i njohur: Mutacioni i Covid-19 mund të ketë mbërritur në Shqipëri Varianti i ri koronavirusit zbuluar në Britani mund të ketë mbërritur dhe në Shqipëri. Shefi i laboratorit të Mikrob
Këngëtari shqiptar për festivalin e Këngës: Ka pësuar mutacion! Këngëtari shqiptar Shpend Latifi ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku komenton përzgjedhjen e Anxhela Perist
Frikë në Itali, mutacioni britanik i koronavirusit konstatohet në 3 qytete Italia shënoi sot 10 407 raste të reja me koronavirus, ndërsa në spitale ndërruan jetë 261 persona. Edhe pse rastet e
A jemi të rrezikuar nga varianti i ri i Covidit? Përgjigjen mjekët në Shqipëri Varianti i ri i Covid-19, i cili për herë të parë u raportua në Britaninë e Madhe ka shtuar alarmin në Europë dhe gjithë
A ka mbërritur në Shqipëri mutacioni anglez i Covid-19? Përgjigjet Brataj "Ne nuk e zbulojmë dot në Shqipëri, ka pika referimi, ne kemi Londrën..." Dy variantet e reja të koronavirusit, të zb
Mutacionet e COVID-19, Brataj: Ka transmetueshmëri më të madhe! Në një kohë që në Britani të Madhe janë zbuluar dy mutacione të covd-19, ekziston frika se mund të jetë përhapur në më s
Shkencëtarët të shqetësuar me mutacionet e koronavirusit: Mund të rriten në frekuencë! Zbulimi i dy varianteve të reja të koronavirusit ka shkaktuar alarm. Shkencëtarët po garojnë për të zbuluar nëse
Jo vetëm në Angli, mutacioni i COVID-19 prek edhe Italinë Mutacioni i ri i COVID-19 ka mbërritur në Itali. Sipas mediave në vendin fqinj, rasti është identifikuar nga Laborat