999 rezultate për

synim

Synimi i Ashton bindja e Mustafës dhe Haradinajt Baronesha Catherine Ashton do të vijë në Kosovë me synimin që të bindë liderët opozitës, Isa Mustafën dhe Ramush Haradin
Teuta Arifi, jo premtime por realizime synimesh Kandidatja BDI-së, Teuta Arifi për kryetare komune në Tetovë në shkollën Medidicale ka mbajtur një fjalim të gjatë premt
Nivea tashmë sponsor i Real Madrid Real Madridi dhe Beiersdorf AG kanë arritur marrëveshje sponsorizimi që do të zgjat deri në fund të stinorit 2015/16.
Rama: Synimi i 2013-ës, largimi i Berishës Ashtu sic kishte paralajmëruar kreu i opozitës Edi Rama nisi konferencën e parë për vitin 2013 në faqen e tij personale
Bilanci i vitit 2012, Berisha: Mirëqënia e shqiptarëve, synim i qeverisë Shqipëria është shndërruar sot në një vend të zhvilluar, falë përpjekjeve të qeverisë për të zbatuar me vendosmëri ekspe
PD, e vendosur për heqjen e imunitetit Kryetarja e Parlamentit Jozefina Topalli deklaroi se qëllimi i mazhorancës është heqja e imunitetit dhe për këtë synim d
Në shtator krijohet Blloku Opozitar Shqiptar Në shtator pritet bashkimi i Bllokut Opozitar Shqiptar, pas nismës për tu bashkuar disa nga partitë politike shqiptare,
Yahoo shkurton 2000 vende pune Kompania amerikane në Internet, Yahoo!, ka paralajmëruar të mërkurën se do të shkurtojë rreth 2,000 vende pune për të nd
Hidroavioni Ferrari shitet për 1.5 milion paund Ky Ferrari i jashtëzakonshëm nuk është ndonjë prodhim për pasanikët dhe njerëzit e fuqishëm. Në fakt bëhet fjalë për një
Ermali dhe Ami, duan të bëhen tre Aktori dhe këngëtari Ermal Mamaqi ka deklaruar se synimi i tij kryesor në vitin që vjen 2012 është të lindë një fëmijë m
Bode: Pensionistët nuk do të marrin shpërblim për festat Ministri i Financave Ridvan Bode deklaroi gjatë ditës se nuk ishte parashikuar shpërblim për pensionistët këtë fundvit,
Kishte synim të shkonte me 1 000 gra, arrestohet Objektivi i tij ishte të çonte në shtrat 1 000 gra deri në vitin 2015 por tashmë duket se do t’i bëjë llogari nga pas he
Interi mendon seriozisht Zarate-n Duket se Interi nuk ka ndërmend të presë asnjë moment pasi merkatos po i vjen fundi dhe kjo tregohet edhe në lëvizjen e
Nani synimi kryesor i Juventusit Mesfushori portugez i Manchester United, Nani duket sikur është synimi kryesor i ekipit italian, Juventusit.Zonja e Vjet
Milani kthen sytë nga Drogba Didier Drogba mund të largohet këtë verë nga Chelsea në drejtim të kampionëve të Serie A, Milan, pasi këta të fundit kan
Synimi i BSH, futja e investimeve të huaja Guvernatori i Bankës s Shqipërisë, Adrian Fullani ka deklaruar se futja e investimeve të huaja direkte në ekonominë tonë
Topi: Synimi ynë është integrimi Presidenti, Bamir Topi iu drejtua homologëve të tij në Samitin e Varshavës se vizioni i politikës shqiptarë është integr
Napoli, synimi kryesor Benzema Napoli pritet të përforcohet edhe më një sulmues cilësor për edicionin tjetër, pasi Edison Cavani mund të mos jetë i mja
Modriç, synim i Interit dhe Juventusit Juventus është vënë pas mesfushorit të Tottenhamit, Luka Modriç. Lajmi është konfirmuar nga drejtori i Juventusit, Beppe
Berisha: Synimi ynë, rritja e cilësisë së studentëve Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha ka inaguruar sot ambjentet e reja të Universitetit Bujqësor në Kamëz. Berisha në