999 rezultate për

synim

Thaçi në OKB: Integrimi i Kosovës në BE, synim parësor Në seancën e parë të Këshillit të Sigurimit të OKB-së, e cila u mbajt ditën e djeshme, kryeministri Hashim Thaçi ka qenë
Montolivo: Dua të përmirësohem Mesfushori i Milanit, Riccardo Montolivo, ka deklaruar se ai synon që të përmirësohet edhe më shumë gjatë vitit 2014.
Synim i Qeverisë për këtë vit është MSA dhe liberalizimi i vizave Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi, është shprehur se synimi i Qeverisë së tij për vitin 2014 është përmbyllja e negoci
Bashkimi i Preshevës me Kosovën ishte dhe mbetet synim Nw ditwn e 14 vjetorit të daljes publike të UÇPMB-së, ish-drejtori politik Jonuz Musliu, ka vlerësuar se synimi i këtij
Kinezët interesohen për portin e Shëngjinit Kinezët shprehin interes për portin e Shëngjinit. Një delegacion kinez i Ministrisë së Tregtisë në Kinë, që mbulon Europ
Qeveria rrëzon amendamentin e LSI-së për fasonët Propozimi i Lëvizjes Socialiste për Integrim për të mos rritur tatim fitimin në industrinë e fasonit nuk është pranuar n
Jahjaga: Synimi ynë angazhimi në organizatat ndërkombëtare Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, deklaroi sot në raportimin e saj vjetor në Kuvend se Kosova vazhdo
Vdekshmëri e lartë e foshnjave në Kosovë Shkalla e vdekshmërisë së foshnjave në vitin 2000 ka qenë 29 vdekje në 1 mijë lindje, 11 vjet pas, vdekshmëria ka rënë n
Kur rosat erdhën për vizitë...(VIDEO) Plot 50 rosa kanë pushtuar një farmaci në New York, por fatmirësisht pa shkaktuar ndonjë dëm. Mesa duket, patat kishi
Paloka: Synimi i Ramës të dhunojë opozitën Jashtë ambjenteve të Paralamentit ka dhënë një deklaratë për media Edi Paloka, i cili ka theksuar se në këtë seancë Rama
Synimi i Prishtinës sistemi energjitik në veri Pala kosovare po mundohet të bëjë trike në bisedime që nuk mund të kalojnë. Prishtina po tenton që të ndryshojë marrëves
Synimi i gjermanëve, ndërtimi i "Fshatit spitalor" Një grup investitorësh është pritur sot nga Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, të cilët kanë prezantuar një
CR7 dhe 3 synimet e pushimeve (FOTO LAJM) Futbollisti portugez Cristiano Ronaldo ka publikuar në Facebook një foto me miqtë e tij dhe në përshkrimin e kësaj fotoj
Grabiten mbi 30 kompjutera në Katllanovë Në një shkollë në fshatin Katllanovë në periferi të Shkupit janë vjedhur mbi 30 kompjuterë. Ashtu sikurse ka informuar p
Moisiu apelon për zgjedhje të ndershme Komisiooni i Zgjedhjeve është boshti për zgjedhje të lira dhe ai nuk duhet të jetë nën tutelën e politikës. Kështu u shp
Milan: Synimi Lavezzi, ëndrra Thiago Milan ka një synim dhe një ëndërr. E nisim nga e para: të rikthejë Ezequiel Lavezzin në Itali dhe ti veshë fanellën e ku
Synimi i xhandarmërisë, të "ndihmojë" në zbatimin e marrëveshjes Institucionet vendase dhe ato ndërkombëtare në Kosovë kanë heshtur përballë patrullimit të xhandarmërisë serbe në veri t
Zgjedhjet, PBDNJ bashkëpunim me PPD PBDNJ e Vangjel Dules do të bashkëpunojë në zgjedhje me Partinë e Prosperitetit Demokratik, e cila sipas Dules është për
VV: Thaçi kërkon kontroll për të gjithë institucionet publike Zgjedhja e Bedri Hamzës në krye të Bankës Qendrore të Kosovës është kundështuar nga Lëvizja Vetëvendosja. Aktivistët e s
Thaçi: Takimi i Brukselit synimi i vetëm asociacioni i veriut update - Kryeministri Thaçi e ka cilësuar gënjeshtër të kulluar deklaratën e mbrëmshme të Nikoliq. Sipas Thaçit takimi