999 rezultate për

surroi

Surroi: Politika kosovare më e kriminalizuara në Evropë "Politika kosovare më e kriminalizuara në Evropë". Kjo ishte fraza e publicistit të mirënjohur të Kosovës Valton Surroi
Kosova, e papërgatitur në bisedime me Serbinë Instituti Kosovar i Paqes ka mbajtur ka paraqitur sot të dhënat e studimit të “Të Largosh Mjegullën e një Konflikti” k
Surroi bëhet për të dytën herë baba Veton Surroi dhe Blerta Syla janë bërë prindër për herë të dytë. Publicisti dhe analisti kosovar, i cili është i martuar
Surroi: Jetojmë në hapësirën e shteteve të papërfunduara Tonight Ilva Tare ka çelur sezonin e ri me politikanin dhe publicistin Kosova, Veton Surroi. Paraletet politike te Tiran
Libri i fluturave të Veton Surroit Veton Surroi shkruan mirë. Thënë ndryshe, ai ka stil. Sipas grekëve të vjetër, stili ë
Marrëveshjet e fundit e kthejnë Kosovën prapa Kryetari i Bordit të Klubit për Politikë të Jashtme, KPJ ka folur për zhvillimet e fundit politike në një ligjëratë publ
Surroi: Marrëveshjet të dërgohen në Kuvend Për Kryeministrin Hashim Thaçi, Veton Surroi është shprehur që " do të ishte e moralshme që ai të kërkoj votëbvesimin në
Mocioni nuk zgjidhet as me protesta dhe as me dhunë policore Ecuria e protestës së 14 janarit e thirrur nga lëvizja “Vetëvendosje” është brengosëse për Kosovën, ka thënë kryetari i
Ahmeti dhe Xhaferi ruajtën unitetin shqiptar Publicisti nga Kosova Veton Surroi, dhjetë vjet pas zhvillimeve në Maqedoni, ka vendosur të nxjerrë në letër përvojat e
Veton Surroi, fitues i Çmimit për të Drejtat e Njeriut Publicisti kosovar, Veton Surroi, është fitues i Çmimit për të Drejtat e Njeriut për vitin 2011, nga organizata SEEMO, m
Veton Surroi e Blerta Syla bëhen me djalë Veton Surroi dhe Blerta Syla janë bërë më djalë sot në orët e para të mëngjesit. Ky është fëmija i parë i publicistit S
Nuk përjashton garën për president Edhe pse ka mundur të konfirmojë ose mohoj kandidimin për president, Veton Surroi në një emision në RTK ka lënë gjithçka
Një fitore e rrejshme Kosova ka pse të brengoset, me gjithë propagandën e zyrtarëve të vet: në shtator, Prishtina po hyn me të dy këmbët në ne
Veton Surroi president? Burime brenda Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) kanë konfirmuar për Prishtina Insight se janë duke vlerësuar nëse duh
LDK, Sejdiu apo Surroi kandidat për president? Isa Mustafa, kryetari i LDK-së, wshtw shprehur se ende nuk ka menduar nëse do të kandidohet për president të Kosovës. Nu
"Aksham pazari": Kosova nuk ka politikë zhvillimore Në debatin me temën "Aksham pazari i aseteve publike", i cili është organizuar nga Fondacioni i Kosovës për Shoqëri të H
Surroi: Shqiptarët, viktima të politikës Publicisti dhe analisti i njohur kosovar, Veton Surroi deklaroi sot në Shkup se “Shqiptarët në Maqedoni sot stagnojnë si
Bisedimet Prishtinë-Beograd në dëm të shqiptarëve Në një intervistë për emisionin ‘Studio e Hapur’ të televizionit Alsat , publicisti nga Kosova Veton Surroi shprehet i b
Surroi: Maqedonia pa shqiptarët s'mund të ekzistojë Publicisti i njohur kosovar, Veton Surroi ka theksuar se Marrëveshja e Ohrit në Maqedoni gjatë dhjetë viteve të fundit,
Berisha i thote "Jo" ndermjetesimit te Surroit Sali Berisha ka refuzuar që Veton Surroi të jetë ndërmjetësues mes PD-së dhe PS-së p&