999 rezultate për

sulm

Ish-badigardi i Berishës: Si u hapën depot në Vlorë, sulmi ndaj SHIK-ut dhe ngjarja me Tritan Shehun (FOTO) Ish-badigardi i Sali Berishës rrëfen momentet më dramatike të vitit 1997. Marrjen peng të kryetarit të PD-së në Lushn
Vdekja e endacakut/ LSI sulmon Dakon: Miliona euro për sheshe dhe nuk ndërton sheshe LSI e Durrësit ka reaguar pas vdekjes tragjike të Benit, të pastrehur që ndërroi jetë nga i ftohti. Endacaku Beni, njihe
Tahiri i drejtohet BE-së pas sulmit me bombë ndaj zyrës në veri Ministrja për Dialog në Qeverinë e Kosovës, Edita Tahiri, u ka drejtuar një letër autoriteteve të Bashkimit Evropian pas
Qëllohet me armë diplomati amerikan në Meksikë, ja momenti i sulmit (VIDEO) Një diplomat i Shteteve të Bashkuara të amerikës i ka shpëtuar vdekjes në qytetin Jalisco të Meksikës ndërkohë që po dil
RAPORTI SEKRET/ Sulmi mbi ambasadën e SHBA-së dhe aksioni i SHIK-ut në "Rinas" në '97 (FOTO & VIDEO) Në një nga rrëfimet e tij në DITA ish-truproja e Sali Berishës, Izet Haxhia dëshmoi se në ngjarjet dramatike të 97-s, i
Alarmi i Instituti Amerikan: ISIS po nxit përkrahësit për sulme të reja Grupi militant “Shteti Islamik” po shton përpjekjet në internet për t’i nxitur simpatizantët e vet në Perëndim, që t’i s
FBI: Piratët rusë nuk kanë sulmuar republikanët Drejtori i Shërbimeve Sekrete Kombëtare, James Clapper deklaroi këtë të martë se raporti i komunitetit të inteligjencës
Shkon në 30 numri i viktimave nga sulmet në Kabul Ka shkuar në 30 numri i personave që kanë humbur jetën dhe në 80 numri i të plagosurve nga dy shpërthime në afërsi të pa
Hakerët serbë sulmojnë faqen e ambasadës së Shqipërisë në Kosovë (FOTO & VIDEO) Hakerët serbë kanë sulmuar llogarinë zyrtare në “Tëitter” të ambasadës së Shqipërisë në Kosovë. Faqja zyrtare e Amba
Duma sulmon Ramën: 537 milionë lekë do harxhojë për ngrohjen në Kryeministri PD me anë të Grida Dumës është ndalur sot të shpenzimet e kryeministrit Rama, duke bërë një krahasim me mireqënien e qyt
Kukësi zyrtarizon një tjetër sulmues brazilian Elton Kale është blerja më e re e Kukësit, teksa klubi verilindor e ka zyrtarizuar atë si lojtarin më të ri. Braziliani
Dy shpërthime të njëpasnjëshme trondisin Kabulin, 21 të vdekur dhe mbi 40 të plagosur Dy shpërthime të njëpasnjëshme kanë tronditur sot Kabulin. Sulmet kanë ndodhur pranë Parlamentit afgan në Kabul, duke lë
LAJM I FUNDIT/ Sulm terrorist në Turqi, tentohet hyrja në komisariatin e policisë (FOTO & VIDEO) Turqia goditet sërish nga një sulm tjetër terrorist. Mësohet se persona ekstremistë kanë tentuar të hyjnë në godinën e D
Lekaj: Arrestimi i Haradinajt është i papranueshëm dhe sulm ndaj shtetit Kuvendi i Kosovës po mban sot një seancë të jashtëzakonshme për arrestimin e Ramush Haradinajt në Francë në bazë të një
Sulm terrorist në Athinë, qëllohet me kallashnikov roja i selisë së PASOK (VIDEO & FOTO) Një sulm terrorist ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në Athinë, ku persona të armatosur qëlluan me kallashnikov kun
Arrestimi i Haradinajt, Daçiç: Shqiptarët e diasporës po përgatisin sulme Serbia ka informacion se diaspora shqiptare ka në plan marrjen me dhunë të ndonjë prej misioneve diplomatike dhe konsull
Sulm vetëvrasës në Egjipt, pesë policë të vrarë dhe dhjetra të plagosur Pesë policë janë vrarë dhe dhjetra persona janë lënduar rëndë si pasojë e një sulmi vetëvrasës kundër një pike të kontro
"Arrest në burg" për Ergys Fasllinë, prokuroria: Do kryente sulm terrorist në ndeshjen Shqipëri-Izrael (FOTO) Gjykata e Krimeve të Rënda ka caktuar masën "Arrest në burg" për Ergys Fasllinë. Ky shtetas do kryente sulme terroriste
Llullaku nënshkroi me Astanën, por merr një lajm shokues nga ish-ekipi i tij Azdren Llullaku nënshkroi një kontratë me Astanan në Kazakistan, por ai nuk mund të jetë i gatshëm për ekipin e ri. Ndry
SULMI / Kamioni kaloi mbi ushtarët në Jerusalem, rritet numri i viktimave (FOTO LAJM) Një sulm terrorist ka ndodhur në Jeruzalem, ku një person ka shtypur disa njerëz duke lënë të paktën 4 të vdekur dhe mbi
 
Elseid Hysaj ka sfiduar temperaturat e ulëta në shtetin fqinj duke u fotografuar sipër një makine tip

Elseid Hysaj ka sfiduar temperaturat e ulëta në shtetin fqinj duke u fotografuar sipër një makine tip "Jeep".