999 rezultate për

sukses

Kurti: E tha eksperti amerikan, jemi histori suksesi në botë Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka kërkuar nga qytetarët që të vazhdojnë të respektojnë, deri në fund, ma
E lajmëron Rama, kjo është 77 vjeçarja nga Kruja që mposhti me sukses COVID-19 (FOTO LAJM) Gruaja që shihni në foton më lart është 77 vjeçarja nga Kruja e cila ka dalë nga spitali e shëruar nga koronavirusi.
Abazi: Qeveria Kurti do të vazhdojë deri në zgjedhje Zëvendëskryeministri në detyrë, Haki Abazi, tha se lufta e suksesshme e Qeverisë Kurti kundër pandemisë do vazhdojë deri
Gjashtë lojtarët që Ronaldo mendoi se mund ta pasojnë suksesin e tij, kush ishin dhe ku gjenden tani? Cristiano Ronaldo di shumë gjëra në lidhje me atë që do të thotë të jesh lojtari më i mirë në planet, duke fituar pesë h
Simeone feston 50 vjetorin, ja sukseset madhështore si lojtar dhe trajner të "El Cholo" E marta sheh Diego Simeone të festojë ditëlindjen e tij të 50-të. Trajneri i Atletico Madrid ka shijuar një karrierë
Mposhti me sukses COVID-19, shihni si është transformuar deputeti shqiptar (FOTO LAJM) Pas infektimit me COVID-19, gjendja shëndetësore e deputetit Adriatik Alimadhi duket se po përmirësohet. Këtë e ka z
Kush është trajneri më i suksesshëm në historinë e Realit? Zinedine Zidane mund të ketë thyer rekorde gjatë kohës së tij si trajner i Real Madridit, por ai nuk është trajneri më i
Histori suksesi, si mundi profesori i Harvardit të fitojë 1 miliard dollar nga koronavirusi Profesori i mjekësisë në Universitetin e Harvardit, Timothy Springer, është bërë i pasur nga COVID-19. Ai regjistroi një
Filipçe me propozime të reja për fundjavën Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp njoftoi sëë bashku me Komisionin për Sëmundje ngj
Suksesin me Shqipërinë De Beasi po e "hedh" në libër Prestigjiozja spanjolle "Marca" ka zhvilluar një intervistë me Gianni de Biasi, trajnerin italian që e dërgoi Shqipërinë
Ishte një modele e suksesshme, disa fakte që nuk i dini për Melania Trump (FOTO LAJM) Melania Trump është Zonja e Parë e Presidentit të 45 të Amerikës, Donald Trump. Ajo u martua me Trmup ne 2005 dhe ka
Një shqiptar merr drejtimin e klubit më të suksesshëm në Zvicër Shqiprim Berisha është “njeriu i fortë” i ri te klubi që mbanë rekordin për tituj të kampionit në Zvicër. Kështu ka s
Izolim në çift, 6 këshilla si ta menaxhoni me sukses Më pëlqen shumë filmi “500 Ditët e Verës”. Për ata prej jush që nuk e kanë parë: skena e veçantë për mua, është skena ku
Shpresë për të gjithë! I moshuari 100-vjeçar mposht me sukses koronavirusin (FOTO LAJM) Një pacient 100-vjeçar është shëruar nga COVID-19. Në një spital në Portugali, mjekët i kanë festuar ditëlindjen e 1
Mbretëresha mesazh historik popullit britanik: Do ia dalim! Mbretëresha Elizabeth ll i është drejtuar me një mesazh sot britanikëve ku ka theksuar se Mbretëria e Bashkuar do të ket
Kjo është terapia me të cilën Gjermania po lufton me sukses koronavirusin Plazma e personave të shëruar nga koronavirusi, përmban disa antitrupa që mund të ndihmojë njerëzit e infektuar me Covid
"Shpresoj të kem sukses në krijimin e një Shqipërie të Madhe", publikohet deklarata e rrallë e Esat Pashës “Les Nouvelles” ka botuar, të mërkurën e 12 nëntorit 1913, në faqen n°3, një shkrim në lidhje me intervistën e Esat Pash
Filmi turk bën namin në botë, aktori kryesor flet për suksesin e tij "Mrekullia në qelinë numër 7" është filmi turk që po bën namin në botë këto ditë. Ai është renditur si një nga filmat më
Dritë jeshile! Vaksina kundër koronavirusit kalon me sukses testin e parë Vaksina kundër koronavirusit ka kaluar me sukses testimin e parë tek kafshët në SHBA. Testimi u krye nga ekspertë të Uni
Flet mjeku që operoi me sukses 18 vjeçaren e prekur nga COVID 19: Ishte e vështirë por ishim përgatitur Ditën e djeshme, është mundur të bëhet një ndërhyrje ndaj një 18 vjeçareje të prekur nga koronavirusi në vendin tonë.