999 rezultate për

suedise

Zyra e Suedise ne Prishtine ngrihet ne nivel ambasade Mbyllen ambasadat suedeze në Bratisllavë, Lubjanë, Dublin, Luksemburg dhe Sofje, por hapet ajo në Pr
Ibrahimovic i thote lamtumire Suedise Sulmuesi i Barcelones, Zlatan Ibrahimovic ka deklaruar se nuk ndihet “me i motivuar per te luajtur me fanellen e k
Tension diplomatik mes Suedise dhe Izraelit Rritet tensioni mes Izraelit dhe Suedisë pas një artikulli që akuzon ushtrinë izraelite për tra