999 rezultate për

suedise

Rekordmeni i ri i Suedisë, Ibra mposht Estoninë (FOTO-VIDEO) Zlatan Ibrahimovic është bërë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave me kombëtaren e Suedisë. Bomberi i Paris Saint
Jeta mes Suedisë e Shqipërisë nën frikën e gjakmarrjes (VIDEO) Arbeni 12 vjeç u gjuajt me armë zjarri natën e vitit të ri në Boras, Suedi. Ky djalë pa dokumente ra viktimë e një gjakm
Maqedonia përjashtohet nga ndihma e Suedisë Suedia do të japë 400 milionë euro në formën e ndihmave për vendet e Ballkanit. Këto ndihma do të jepen që shtetet ba
Meta vlerëson asistencën suedeze për refomën territoriale Kryetari i Kuvendit Ilir Meta shprehu sot mirënjohjen për mbështetjen e hapur dhe të pakursyer të Suedisë në kuadër të p
Basha i kërkon Sohlstrom mbështetjen e Suedisë për marrjen e statusit Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i kërkoi sot Drejtorit të Përgjithshëm për Çështjet Politike në Ministrinë e J
Thaçi: Zgjedhjet u manipuluan nga BDI Kryetari i Partisë Demokratike, Menduh Thaçi ka pritur sot në selinë e partisë së tij një delegacion nga MPJ e Suedisë.
Kastrati pritet me nderime të larta në Suedi Komandanti i Forcave të Sigurisë së Kosovës, Kadri Kastrati u prit me nderime nga Komandantja e Forcave të Sigurisë së S
Ali Ahmeti me ambasadorin e Suedisë: BDI punon për integrimin e Maqedonisë Ali Ahmeti ka pritur sot në zyrën e tij, ambasadorin e Suedisë në Maqedoni, Mats Stafanson. Të dy kanë folur për çështje
Thaçi takohet me ambasadorin e Malit të Zi dhe Suedisë Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi ka pritur në zyrat e partisë në Tetovë ambasadorin e Suedisë në M
Suedia rrit mbështetjen financiare për vendet e ballkanit Fondet e Suedisë nga viti 2014 deri në vitin 2020 të përcaktuara të shkojnë për bashkëpunimin ndërkombëtar, si dhe mbësh
Ambasadori suedez Stafanson takoi sot Ahmetin dhe Thaçin Ambasadori i ri i Suedisë në Maqedoni Mat Stafanson, ka zhvilluar takime me liderët e partive më të mëdha shqiptare në M
Integrimi, në shkurt nis turi i takimeve në vendet e BE-së Ministrja e Integrimit Evropian, znj. Klajda Gjosha priti sot në një takim delegacionin suedez të kryesuar nga Drejto
Trajneri i Suedisë: Nuk është Ibra-CR7 Përfaqësuesja e Suedisë rrezikon të mbetet jashtë finaleve të një botërori për të dytin edicion radhazi dhe në takimin e
Botërori U-17, Berisha i Artë i jep medaljen e bronztë Suedisë (VIDEO) Kombëtarja U-17 e Suedisë ka fituar medaljen e bronztë në Botërorin U-17 që zhvillohet në Emiratet e Bashkuara Arabe. Ko
Trukimi ndeshjeve në Suedi, pezullohet Liridon Leci Liridon Leci po përballet me akuza nga Federata e Futbollit të Suedisë. Mbrojtësi i Landskrona BOIS dyshohet për paracak
“Brazil 2014”, Ronaldo do të sfidojë Ibrahimoviçin U hodh këtë të hënë nënë Zyrih të Zvicrës shorti “play-off”-it që do të përcaktojë 4 skuadrat e fundit europiane që do t
Hoxhaj kërkon mbështetjen e Suedisë për integrimin Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur në takim ambasadorin jorezident të Suedisë
Sadiku zgjedh Shqipërinë, por FSHF ka frikë Qendërmbrojtësi kosovar, Loret Sadiku, ka deklaruar se do të luajë për Shqipërinë në të ardhmen. Ai ka thënë se nuk dësh
Sadiku i thotë "jo" Suedisë, kuqezi në gusht Loret Sadiku pritet të vishet kuqezi. Mbrojtësi kosovar që luan me skuadrën e Helsingborg është bindur që të zgjedhë Shq
Bildt nesër në Beograd, të martën në Prishtinë Ditën e martë Ministri i Jashtëm i Suedisë Carl Bildt do të vizitojë Kosovën ku do të takohet me kryeministrin Hashim Th