999 rezultate për

suedise

Sistemi VAR jep penalltinë e dytë në Botëror, ndëshkohen koreanët (VIDEO) Në minutën e 63' një moment i dyshimtë ka detyruar gjyqtarin e ndeshjes midis Suedisë dhe Republikës Koreane të ndërpres
Koreanët kërkojnë dominimin, ushtrojnë presion ndaj Suedisë Sapo ka nisur ndeshja e parë e ditës së pestë të Botërorit, midis Suedisë dhe Koresë së Jugut e vlefshme për grupin F.
Flet Low pas humbjes ndaj Meksikës: Jemi të zhgënjyer Trajneri i Gjermanisë, Joachim Low, është shprehur i dëshpëruar pas humbjes nga Meksika, duke thënë thjesht “topi nuk do
Kombëtarja e Suedisë vetëm me një tifoze në Rusi Vetëm një ditë na ndan nga nisja e Botërorit "Rusia 2018", dhe skuadrat janë grumbulluar në rusi për të pritur përballje
Futbollisti që braktisi Kombëtaren e suedisë për atë të Shqipërisë Lojtari surprizë i listës së Christian Panuccit për dy ndeshjet e radhës miqësore është pa dyshim Egzon Binaku. Ai ka
Trajneri i Suedisë tregon nëse Ibra do marrë apo jo pjesë në Botëror Trajneri i kombëtares së Suedisë, Janne Andersson ka konfirmuar se Zlatan Ibrahimovic nuk është përfshirë në planet e ti
Nuk ishte dëgjuar ndonjëherë, Suedia zëvendësoi fëmijët shoqërues me statuja në fushë Fundjavëm që lamë pas u zhvillun shumë miqësore ne kuadër të ndeshjve të Kupës se Botës, por Suedia krijoi diccka që ja
Vialli: Kisha frikë ta shikoja ndeshjen Ish-sulmuesi i Italisë, Gianluca Vialli së fundi ka zbuluar se ai nuk e ka parë ndeshjen mes të Italisë dhe Suedisë.
Mediat italiane zbulojnë arsyen pse Insigne nuk u përfshi në formacion ndaj Suedisë Të gjithë e prisnin titullar në “San Siro”, por vendimin për të mos e hedhur në fushë Lorenzo Insignen, Ventura e kishte
Jansson: De Rossi erdhi tek autobuzi dhe kërkoi falje, pasi tifozët e tyre vërshëllyen në himin tonë Mesfushori i Romës, Daniele de Rossi fillimisht gjatë ndeshjes kishte refuzuar të luante, duke kërkuar që në vend të tij
Si i pastroi trajneri i Suedisë dhomat në “San Siero” Suedia u kualifikua për në Botërorin e Rusisë duke lënë në shtëpi Italinë dhe skuadra e Janne Anderson shpërtheu në një
​Festa e çmendur e futbollistëve të Suedisë, prishin emisionin live (VIDEO) Suedia ka barazuar 0:0 me Italinë mbrëmë në San Siro për t’u kualifikuar në Kupën e Botës Pas ndeshjes lojtarët e Sue
Pirlo: Mjaft u ankuat, është koha të tregoni veten Andrea Pirlo, pasi përgatiti daljen e tij nga skena e futbollit profesionist, bën gati edhe atë të Xhan Piero Venturës.
Ventura këtë herë e lë mënjanë kritikën ndaj arbitrit dhe kërkon përmbysjen ndaj Suedisë Trajneri i kombëtares italiane, Gian Piero Ventura u paraqit i qetë në konferencën për shtyp, para sfidës së kthimit nda
Buffon tregon presionin që mbart Italia në ndeshjen e nesërme kundër Suedisë Gigi Buffon ka qenë në konferencën për shtyp para sfidës së dytë të Pay-Offit me Suedinë. Ai tregoi se presioni është i
Ja pse milionat në futboll janë vetëm shifra, shikoni diferencën e Suedisë me Italinë Në ndeshjen e parë play –off, që u zhvillua në Stokholm, Suedia fitoi minimalisht me Italinë, duke vënë në dyshim serioz
Rrezikon Botërorin dhe as Verratin nuk do e ketë, ja si mund të jetë formacioni i Italisë kundër Suedisë Nuk pritet të ketë ndryshime në rreshtimin e Përfaqësueses së Italisë, në ndeshjen e kthimit play – off me Suedinë, që d
Italia ndryshon taktikat kundër Suedisë, Ventura po përgatit formacionin e duhur kundër vikingëve Me pezullimin e Marco Verratit, Italia mund të ndryshojë skemën nga 4-4-2 në 4-2-3-1 në ndeshjen e dytë të "play-off"-it
Bonucci mund të luajë me maskë ndeshjen e ardhshme kundër Suedisë Pas asaj goditje është kuptuar se Leonardo Bonucci e ka thyer hundën pasi është goditur me bërryl nga Ola Toivonen në nd
Italia rrezikon botërorin, Ventura pankinën Italia ka tre ditë për të shpëtuar prestigjin, ndërsa trajneri i saj, Giampiero Ventura 90 minuta për të shpëtuar stolin