999 rezultate për

suedise

Spanjës i mjofton barazimi përballë Suedisë për tu kualifikuar në 'EURO 2020' Spanja është kualifikuar në Kampionatin Evropian të vitit 2020, pas barazimit 1:1 me Suedinë falë golit tejet të vonshëm
Ibrahimovic "shpërthen" ndaj trajnerit të Suedisë Trajneri i Suedisë Jan Andersson, ka marrë akuza të rënda nga Zlatan Ibrahimovic. Legjenda nuk është ftuar për dy nde
TRAGJEDIA/ Bie avioni, asnjë i mbijetuar (FOTO LAJM) 9 persona humbën tragjikisht jetën të dielën në veri të Suedisë, pasi avioni me të cilin udhëtonin u rrëzua fare pak koh
E vetmja shqiptare, Arba Kokalari nis detyrën si eurodeputete (FOTO LAJM) Më 2 korrik, eurodeputetja e parë shqiptare në Parlamentin Evropian, Arba Kokalari, e cila fitoi në zgjedhjet evropiane
Parcela hashashi në mes të Suedisë, kapet 21 vjeçari shqiptar i kërkuar në të gjithë Europën Një shtetas shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane sapo ka zbritur nga avioni në Umbria. Arrestimi këti sht
Shikoni çfarë kishte thënë Ibrahimovic për Harbuzin në vitin 2009 Labinot Harbuzi ishte parë disa herë në shoqërinë e legjendës së futbollit suedez, Zlatan Ibrahimovic. Pritjet për Ha
8-vjeçarja gjen shpatën antike në liqen, “pagëzohet” Mbretëreshë e Suedisë? Një vajzë 8-vjeçare ka nxjerrë një shpatë 1.500-vjeçare nga një liqen në Suedinë jugore. “Ndieva diçka në duar dhe me
Ibrahimovic: Jam arrgoant? Ska problem unë jam më i miri Sulmuesi suedez që po kalon një formë shumë të mirë te Los Anxhelos Galaksi në një farë mënyre ka pranuar se është arrog
Festoi me shqiponjë, shqiptarja e Suedisë rrezikon penalizimin (VIDEO) Jemi mësuar që shumë futbollistë shqiptare ti festojnë golat e tyre me simbolin e shqiponjës. Rasti më i bujshëm ish
Mesfushorja shqiptare e Suedisë feston golin me shqiponjë (VIDEO) Jemi mësuar që shumë futbollistë shqiptare ti festojnë golat e tyre me simbolin e shqiponjës. Rasti më i bujshëm ish
Dikur ishte pornostare, sot kjo vajzë është princeshë e Suedisë (FOTO LAJM) Martesa e Princ Harryt me Meghan Markle shkaktoi shumë zhurmë dhe u cilësua si skandal për familjen mbretërore për shkak
Vidhet kurora e mbretëreshës së Suedisë Dy persona të paidentifikuar kanë vjedhur kurorën mbretërore të shekullit të 17-të të Suedisë. Sipas të dhënave parap
Tifozët anglezë të çmendur pas futbollit, shikoni ku e ndjekin ndeshjen ndaj Suedisë Anglia luajti ndeshjen e saj përballë Suedisë e vlefshme për çerekfinalet e Botërorit. Anglezët dolën triumfues nga
Anglia i tregon Suedisë çdo të thotë "gjigant" për 45 minuta Pjesa e parë e ndeshjes Suedi-Angli është mbyllur në favor të anglezëve me rezultat minimal 0-1. Goli ka ardhur në mi
Ky është lojtari më egoist i ndeshjes mes Suedisë dhe Anglisë (VIDEO) Anglia mund të kishte dyfishuar rezultatin në minutat e fundit të pjesës së parë kundër suedezëve nëse Sterling do të is
Anglezët kërkojnë të "çajnë murin" e Suedisë Sapo ka filluar ndeshja Suedi-Angli, ku në këto minuta të para të dy skuadrat po tregohen të duruara dhe më shumë po qar
Anglezët hiqen si favoritë ndaj Suedisë por ja ç'thonë statistikat Sot do të jetë radha e 4 skuadrave të tjera, që do të zbresin në fushë për të siguruar avancimin për në gjysmëfinale dhe
Alarmohet kombëtarja e Suedisë, futbollistëve u rrezikohet jeta (FOTO LAJM) Suedia dhe Anglia do të zbresin në fushë për tu përballur për fazën e çerekfinaleve të Botërorit në orën 16:00. Por k
Ish-trajneri Eriksson: Anglia më lehtë fiton ndaj Brazilit sesa ndaj Suedisë Ish trajneri i Anglisë Sven – Goran Eriksson beson se “për Anglinë më lehtë është të mposht Brazilin” sesa Suedinë në çe
Mesfushori i Suedisë: Nuk di nëse e merituam kualifikimin E ka nisur futbollin në Sandsvall, qytetin e tij të lindjes në Suedi. Pas një karriere pa shumë bujë në fëmijëri, emri i