999 rezultate për

subjekteve

AKU mbyll 55 subjekte tregtare Mungesa e kushteve të tregtimit, kryesisht të produkteve të bulmetit ka bërë që Autoriteti Kombëtar i Ushqimit të blloko
IP kontroll subjekteve në zonat turistike Inspektorati Shtetëror i Punës është angazhuar në evidentimin dhe kontrollin e subjekteve, që ushtrojnë aktivitetin e t
Pacolli mund të bashkëqeverisë me Thaçin LDK, AAK dhe VV janë shprehur se nuk do të bashkëqeverisnin me Thaçin. Dëshira për bashkëqeverisje me PDK-në e Thaçit
Ekskluzive/ Raporti i Ministrisë së Drejtësisë: 1.6 miliardë lekë për shpronësimet gjatë 2013-s Qeveria shqiptare gjatë vitit 2013 ka shpenzuar 1,616,425,652 lekë për kompensimin e pronarëve që ju është shpronësuar t
AKU kontrolle për përmbajtjen e nisheshtesë në djathra Në kuadër të sigurisë ushqimore, Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ndërmori sot një aksion për kontrollin e përmbajtjes së
AMA nis kontrollet për respektimin e të drejtave televizive Autoriteti i Mediave Audiovizive pas miratimit të “Rregullores mbi procedurat e inspektimit të veprimtarisë së ofruesve
Ahmeti pret përfaqësues të subjekteve politike të Kuvendit Komunal Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, është takuar sot me përfaqësuesit e subjekteve politike të përfaqësuara
Hoteleria në Kosovë larg standardeve Përfaqësues të organizatave që merren me mbrojtjen e konsumatorit shprehen se shumë hotele e restorante në Kosovë nuk pë
AKBN thirrje subjekteve minerare: Paguani në kohë detyrimet Agjencise Kombetare e Burimeve Natyrore u ka bërë sërish sot thirrje të gjitha subjekteteve të marrin masa për shlyerjen
Zgjedhjet, krerët e partive politike takojnë Jacobsonin Liderët e subjekteve politike të Kosovës zhvilluan sot një takim me ambasadoren e SHBA-së, Tracey Ann Jacobson ku në qen
Partitë po shkelin rregullat zgjedhore Institucioni i Avokatit të Popullit, ka akuzuar subjektet politike në vend për shkelje të rregullave zgjedhore. Sipa
Lista “Srbija” në dorë të KQZ-së Delegacionet e Kosovës, Serbisë dhe të OSBE-së që janë takuar për të biseduar rreth përgatitjeve që janë bërë deri tani
KQZ-ja ka çertifikuar 70 subjekte politike Udhëheqja e Zyrës për Regjistrim në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve Miradije Mavriqi ka thënë se janë regjistruar rreth
Mavriqi: Nuk prejudikoj, në proces jemi Nga zyra për regjistrimin e partive politike në KQZ janë certifikuar 52 subjekte të reja, ndërsa vazhdohet që të shqyrto
Shkon në 105 numri i subjekteve të paraqitura në KQZ Update- Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve të Kosovës, deri mbrëmë në mesnatë, kur ishte afati i fundit, janë paraqitur
KQZ-ja certifikon tri subjektet e para Edhe pse parashihet që në zgjedhjet e 3 nëntorit në Kosovë të marrin pjesë shumë subjekte politike, iniciativa qytetare
Kallëzim penal për numëruesit e votave në Lezhë Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka vendosur të çojë për ndjekje penale, kryetarët dhe anëtarët e KZAZ-së nr.13 të Lezhës
Zaptimi i hapësirave publike, gjoba ndaj subjekteve Policisë bashkiake e kryeqytetit vijojnë aksionet për lirimin e hapësirave publike të zëna kryesisht nga lokalet dhe shi
Malaj: Vota ime pro rotacionit, pro reformave, pro integrimit Kandidati i pavarur për qarkun e Vlorës Arben Malaj, gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët vlerësoi se vendi ka nevojë p
Zgjedhjet, KQZ cakton sot renditjen e subjekteve Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shqyrton sot raportin mbi realizimin e provës së testit të datës 13 Prill 2013, lidhur me