999 rezultate për

subjekteve

Thaçi takon përfaqësuesit e subjekteve politike, opozita refuzon takimin Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ftuar në një takim përfaqësuesit e subjekteve politike të Kosovës për të diskutu
"Kosova fajtore për dështimin e shqiptarëve në Mal të Zi" Nga zgjedhjet e mbajtura në Mal të Zi, partitë shqiptare siguruan vetëm një vend në parlament. Përfaqësues të subjek
Vodhi vota për partinë, burg për kryesuesin e Kuvendit Komunal Gjykata Themelore e Gjilanit ka dënuar kryesuesin e Kuvendit Komunal të Vitisë, Naim Pira, me 6 muaj burg. Ai është
Beqaj: Kontroll i rreptë mbi subjektet ushqimore dhe pishinat Inspektimi i subjekteve që tregtojnë ushqime, pishinave por edhe mënyra e shkarkimit të ujërave të zeza nga subjektet pr
Xhaferi: Bisedat janë skenar i LSDM-së dhe VMRO-së Ish zv-kryeministri Musa Xhaferi ka deklaruar se afera e përgjimeve e cila nxori në pah një sërë veprimesh të mundshme k
Kuçi: Mosmbështetja e Vetëvendosjes në protestë nuk do të ketë ndikim Sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Blerim Kuçi, lidhur me protestën e sotme tha se do t
Tetë kandidatura për anëtar të Gjykatës së Lartë Tetë kandidatura janë paraqitur në Presidencë për vendin vakant të anëtarit të Gjykatës së Lartë. Afati i dorëzimit të d
Sot betohet Hashim Thaçi Sot zhvillohet seanca solemne për betimin e Hashim Thaçit si president i vendit. Ajo do të zhvillohet pa praninë e deput
IKMT nis punën për vendosjen e ligjshmërisë për tregtimin e naftës në rrugët kombëtare Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit, në zbatim të detyrave për përmbushjen e detyrimeve ligjore në fushën e
KDI, opozitës: Jepni shans dialogut Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) përkrah iniciativën e Presidentes Jahjaga për dialog ndërpartiak, dhe inkurajon lid
Ja Opozitarët që mund të futen në "Listën e Zezë" të QUINT-it (FOTO LAJM) Disa nga përfaqësuesit e subjekteve politike opozitare mund të futen në listën e zezë të vendeve të Quint-it. Publici
Jahjaga takon liderët e opozitës Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga do të takohet meditën e sotme me kryetarët e subjekteve opozitare, Visar Ymerin e
Ja 7 kompanitë shqiptare që po shkojnë drejt falimentimit Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka publikuar listën e muajit shtator të 13 subjekteve problematike, për të cilat adm
Lirohen hapësirat e uzurpuara në lagjen “Dardania” (FOTO LAJM) Platoja tek "Kurrizi", në lagjen "Dardania" tani e tutje do të jetë në dispozicion të këmbësorëve pas largimit të invent
Tension mes subjekteve në Vaun e Dejës, ende 41 kuti pa u numëruar Një tjetër tension mes subjekteve zgjedhore është bërë shkak për ndërprerjen e numërimit të votave në Vaun e Dejës. Ky n
Mbyllet zyrtarisht votimi, pjesëmarrje më e ulët se zgjedhjet e kaluara Tashmë është mbyllur zyrtarisht proçesi i votimit, i zgjedhjeve lokale. Ashtu sikundër është pasqyruar edhe gjatë ditës,
A po rrezikohen subjektet politike nga lidershipi i përhershëm? Shkruan: Arton Muhaxheri Roli i lidershipit në subjektet politike është shumë domethënës për mënyren se si do
Mospërmbushja e detyrimeve, AKBN masa ndaj subjekteve minerare Ne kuadrin e monitorimit te aktivitetit minerar ne vend, Agjencia Kombetare e Burimeve Natyrore, ka marre nje sere masas
Zbulohet skema e vjedhjes së 26 milionë $ Prokuroria e Tiranës ka ngritur një akuzë të re për një grup personash që kanë krijuar biznese fiktive vitet e kaluara,
AKU mbyll 55 subjekte tregtare Mungesa e kushteve të tregtimit, kryesisht të produkteve të bulmetit ka bërë që Autoriteti Kombëtar i Ushqimit të blloko