999 rezultate për

subjekteve

Nga mbyllja e subjekteve te marrja e autorizimeve, zbardhet urdhri i masave anti-Covid Ministria e Shëndetësisë ka publikuar dy urdhrat, ku qartësohet kufizimi i lëvizjes gjatë orëve të natës në vend si edh
Rastet e reja, rikthehet karantina në Kosovë Rikthehet karantina ne Kosove. Komiteti për Vlerësimin dhe Koordinimin e situatës rreth COVID-19 ka propozuar një varg v
Miratohet në parim projektligji për financimin e subjekteve politike Në seancën e sotme deputetët e kanë miratuar në parim projektligjin për financimin e subjekteve politike, me 68 vota për
300 euro në natë ose "dajak", si u zbulua banda me shqiptarë në Itali Një bandë është shkatërruar nga Policia në Itali pasi shfrytëzonin vajzat për prostitucion. Përndryshe, ato ishin pro
I vinte "gjoba" subjekteve private, arrestohet inspektori i Drejtorisë së Tatimeve Një inspektor i Drejtorisë së Hetimit Tatimor në Drejtorinë e Përgjithshme e Tatimeve është vënë në pranga nga Policia.
OFL vijon misionin, sekuestrohet 1.2 milion litra naftë në kompaninë e Lul Berishës Operacioni Forca e Ligjit ka vijuar punën për goditjen e subjekteve që kryejne aktivitete të paligjshme. Sipas njofti
EMRAT/ Kush janë të fortët në Durrës dhe Elbasan që duhet të deklarojnë pasurinë (VIDEO) Ditën e sotme, operacionit Forca e Ligjit ka nxjerrë emrat e dy personave të tjerë të cilët i shtohen listës për deklari
OFL/ Policja joshëse dhe me syze nxjerr emrat e dy kriminelëve të rrezikshëm, kush janë ata Eshtë zgjedhur pikërisht një agjente grua, me syze dhe joshëse të publikojë sot emrat e dy personave të rrezikshëm të ci
Sot, afati i fundit për dorëzimin e bilanceve online të subjekteve, QKB kujton gjobat Sot (data 31 korrik) është afati i fundit për dorëzimin online të bilanceve. Por, ndryshe nga vitet e tjera, për ekonomi
Jahte luksoze, diamante dhe pushime luksi: Vjen fundi i trafikantëve dhe hajdutëve? Nga jahtet luksoze, gurët e çmuar, udhëtimet e shtrenjta, veprat e kushtueshme të artit, deri te administrimi i titujve
Sigurimi i PDK kërcënoi me armë shoqërinë civile para se t'i grushtonte Partia Demokratike e Kosovës ka penguar gjatë ditës së djeshme shoqërinë civile të afrohet pranë zyrave të partisë të ci
Erëra të forta do pushtojnë bregdetin, Drejtoria Detare thirrje të merren masa Pavarsisht ardhjes se stines se pranveres, me daten 12-13 Mars moti do te perkeqesohet. Bregdeti yne do te perfshihe
Skemë mashtrimi 18 milion euro, vendoset masa e sigurisë për 4 persona Gjykata e Tiranës ka marrë vendimin për të lënë në "arrest me burg" 4 perosnat që akuzohen për ngritjen e një skeme ma
Erëra të forta, Drejtoria Detare bën njoftimin e rëndësishëm Drejtoria e Përgjithshme Detare njofton lundërtarët, pronarët e mjeteve detare, operatorët në portet e Shqipërisë dhe në
Tërhiqet Artan Lame pas 24 orësh: Lista e zezë do të rishikohet! Vetëm një ditë më parë kreu i ALUIZNI-t, Artan Lame, bëri të qartë "listën e zezë" të ndërtuesve me shkelje në lejen e n
Tensione midis VV-së dhe PSD-së, përleshen fizikisht aktivistët e dy subjekteve Largimi i shumë aktivistëve dhe zyrtarëve nga Lëvizja Vetëvendosje, dhe krijimi i një partie të re nga të pakënaqurit, k
Mbyllen 3 600 biznese në tre muaj, por Rama e ka mendjen gjetkë Në tre muajt e parë të vitit (nga 3 janari deri në 30 mars) kanë kaluar në status pasiv 3652 biznese, sipas listës së pë
Masakroi 197 hektarë pyje, ndjekje penale për kreun e ISHMP-së Ministria e Turizmit dhe Mjedisit nëpërmjet Inspektoriatit Shtetëror të Mjedisit dhe Pyjeve çon për ndjekje penale kreun
Vetëvendosje merr mbi 1 milon euro nga KQZ Në mbledhjen e sotme të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve është përcaktuar lartësia e mjeteve nga Fondi për mbështetjen e
Mustafa sulmon PDK-në e Gjilanit Ish-kryetari i Gjilanit, Qemajl Mustafa, ka komentuar zgjedhjen e Lutfi Hazirit të LDK-së kryetar të këtij qyteti. Mu