999 rezultate për

stuhia

Kur goli shënohet nga ... stuhia (VIDEO) Ka raste kur përveç lojës, të vjen në ndihmë edhe një faktor i jashtëm. Kjo ka ndodhur me skuadrën e Romfordit në ligën
Pamje mahnitëse nga stuhia në Sidnej (VIDEO) Qytetarët e Sidnejt këtë të premte janë përballur me një pamje, sa të frikshme aq edhe të mrekullueshme. Përmes një
Saranda përfshihet nga stuhia e fuqishme (FOTO LAJM) Vjeshta ka rikthyer motin e keq, sidomos në disa zona të Shqipërisë. Në Sarandë, si pasojë e një moti të tillë, është
Stuhia godet Sarandën, rrëzohet vinçi i portit Saranda është goditur nga një stuhi e fuqishme, ku për pasojë ka sjellë rrëzimin e vinçit të portit. Një prej vinçav
Stuhia dhe përmbytjet prekin Vlorën, vështirësi për pushuesit (VIDEO) Mbrëmjen e djeshme reshje të shumta të shiut kanë përfshirë të gjithë vendin, por Vlora duket se ka qenë dhe qyteti që r
Rrebesh në Tiranë, përmbytet kryeqyteti (VIDEO) Mjaftojnë vetëm pak minuta shi që Tirana të zhytet nën ujë. Nga kjo video ne shikojmë se si rrugët janë përmbytur menjëh
Stuhia ndërpret protestën e veteranëve Protesta e veteranëve të luftës së UÇK-së, të cilët ishin mbledhur ditën e sotme në sheshin Skëndërbe është ndërprerë ng
Stuhia shkul çatinë e Konviktit 2 në Prishtinë (VIDEO) Shiu i fuqishëm që përfshiu sot Prishtinën ka nxjerrë nga vendi çatinë e Konviktit numër 2 të studentëve në Qendrën e St
Vështirësi në Egjipt dhe Palestinë nga stuhia e rërës Retë e pluhurit kanë mbuluar Kajron dhe qytetet egjiptiane përreth, që shkaktoi vështirësi në qarkullim dhe lëvizjen e n
E pabesueshme, Siberia zhytet në akull (FOTO LAJM) Stuhia që përfshiu një qytet siberian bëri që ai të zgjohet i zhytur në akull. Banorët në Dudinka, në Siberinë qendrore,
Stuhia e fuqishme e borës bllokon New York-un (FOTO) Në New York ka nisur situatë e jashtëzakoshme. Stuhia e fuqishme e dëborës e nisur që prej orës 23 me orën lokale në New
Serbët e Kroacisë: Viktimave serbe tiu ngrihet monument në Beograd Koalicioni i Shoqatave të Refugjatëve të Serbisë tha ditën e enjte se vitin e ardhshëm dëshiron të zbulojë monumentin e
Nxënësit e “Sabaudin Gabranit” pa mësim për shkak të përmbytjeve Një tjetër shkollë ka bllokuar nxënësit që të frekuentojnë procesin mësimor, pasi është përmbytur nga reshjet e shiut të
Stuhia e dëborës në Kroaci mbërrin në Maqedoni? (FOTO LAJM) Kroacia është përfshirë nga një mot i keq me stuhi dhe me dëborë, e me temperatura të ulta. Stuhia pritet të vazhdojë
Stuhia godet qytetin e Fierit (FOTO-LAJM) Nje stuhi e forte goditi mbrëmë qytetin e Fierit ndersa ne fshatra ka patur deme te kulturave bujqesore, ne qender te qy
Cikloni “Branko” godet Shkupin (VIDEO) Gjatë ditës së sotme Shkupi është goditur nga cikloni “Branko”. Era e fuqishme dhe shiu i furishëm ka bërë që të pen
Nga stuhitë në SHBA kanë vdekur të paktën 28 persona Stuhitë vdekjeprurëse gjatë tri ditëve të fundit, kanë përfshirë disa pjesë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Stuhia
Stuhia nxjerr nga deti pyllin 5-mijë vjeçar (FOTO-LAJM) Tërheqja gati surreale e detit për shkak të stuhisë ka nxjerrë në dritë rrënjët e pemëve të një pylli antik 5-mijë vjeça
Shtresa e borës në SHBA shkon deri në 50 centimetër Reshjet e dëborës mbi zonën lindore dhe jugore të SHBA-së po rëndojnë akoma më shumë situatën e krijuar, pasi trashësia
Vdesin 12 persona nga stuhia e akullit në SHBA Ky dimër ishte mjaft i hidhur për Amerikën, e cila u godit nga dy stuhi të fuqishme dëbore, njëra pas tjetrës, ndërsa st