999 rezultate për

stuhia

Së paku 61 të vdekur në Indi nga stuhia e pluhurit Së paku 61 persona kanë vdekur nga stuhia e egër e pluhurit që ka kapluar katër shtete indiane që nga e shtuna e kaluar,
Stuhia e rërës bën kërdi në Indi, mbi 20 të vdekur (VIDEO) Të paktën 23 persona kanë vdekur dhe mbi 40 të tjerë janë lënduar si pasojë e një stuhie të fuqishme rëre, e cila ka god
Çmendet moti, stuhia e shiut dhe breshërit pushtojnë Tiranën (VIDEO) Prej disa ditësh në të gjithë Shqipërinë ka mbizotëruar një mot me vranësira, reshje lokale e ulje temperaturash. Ve
Stuhia përmbyt Francën dhe Gjermaninë Qyteti i Achen’it në Gjermani ka pësuar më së keqi nga stuhia e madhe që kaploi Europën të dielën mbrëma. Stuhia godi
SHBA, stuhia e borës prek 70 milionë njerëz (FOTO LAJM) 70 milionë amerikanë në rajonin verilindor të SHBA-ve janë ndikuar nga stuhia e borës, e cila po përjetohet për herë të
Stuhia godet Ohrin, dëme të shumta në qytet (FOTO LAJM) Pas motit të keq që mbrëmë e kaploi qytetin e Ohrit, qyteti ditën e sotme është përballur me një situatë të jashtëzakons
Bëhuni gati! Stuhia e rrezikshme diellore godet sot tokën (VIDEO) Një stuhi e madhe diellore është duke iu afruar tokës dhe sipas shkencëtarëve, me shumë mundësi ajo do të godasë planeti
Stuhia diellore do të godasë tokën, mund të mbetemi pa energji (VIDEO) Një stuhi e madhe diellore i është drejtuar Tokës dhe me shumë gjasa mund ta godasë që nesër. Ajo mund të shkatërrojë sa
Stuhia e fuqishme paralizon verilindjen e SHBA Një stuhi e ka prekur verilindjen e SHBA-ve që prej të enjtes në mbrëmje, duke sjellë rënie të konsiderueshme dëbore, sh
Stuhia "Emma" takon "Bishën nga Lindja", deti kthehet në akull në Britani (FOTO LAJM) Deti rreth Mbretërisë së Bashkuar ka ngrirë pasi "Bisha nga Lindja" vazhdon të kërcënojë vendin me borë dhe temperatura
Dalin për peshkim, stuhia e fuqishme i dërgon në ishullin e pabanuar (FOTO LAJM) Një çift i cili kishte humbur në një ishull fatmirësisht u shpëtuan pasi shkruan "Ndihmë" në rërë. Cifti kishte dalë
Rita: Stuhia po vjen (FOTO) Këngëtarja Rita Ora sonte do të përformojë në koncert në Prishtinë. Ajo ka lënë të kuptohet se mbrëmja e sotme do të
Kaos në Moskë, goditet nga stuhia me e fuqishme në 100 vitet e fundit (FOTO LAJM) Një person ka vdekur dhe disa janë plagosur pasi erërat e fuqishme kamë shkulur qindra pemë dhe dëmtuar dhjetëra shtëpi
Tetë të vdekur nga stuhia në Gjermani, miliona euro dëme Autoritetet në Gjermani kanë bërë të ditur se stuhia e fundit që ka përfshirë pjesën veriore të këtij vendi, ka lënë të
Pamje të frikshme në Europë, stuhia e fuqishme shkakton 9 viktima (FOTO&VIDEO) Nëntë persona duke përfshirë dy zjarrfikës, janë vrarë në aksidentet që lidhen me stuhinë e fuqishme që ka prekur Evropë
Stuhia Friederike shkakton katër të vdekur dhe kaos në mbarë Evropën Të paktën katër persona kanë vdekur si pasojë e një stuhie të fuqishme, e quajtur “Friederike” që përfshiu sot mbarë Evr
Kaos në Britani, stuhia "Fionn" mbyll qindra shkolla dhe autostrada (FOTO LAJM) Qindra shkolla janë mbyllur në Britani ndërsa stuhia e dëborës "Storm Fionn"po afrohet. Fëmijët po mbahen në shtëpi,
Pamje të frikshme, stuhia e fuqishme dëborës kërcënon me jetë skiatorët (VIDEO) Një video që tregon skiatorë të tmerruar të ngecur në një teleferik ndërsa era e fuqishme i lëkund nga njëra anë në tjet
A do e prekë Shqipërinë stuhia Eleonora që ka goditur Europën? Stuhia Eleonora që ka goditur Europën, duke shkaktuar deri tani tre të vdekur, nuk e prek Shqipërinë. Përkundrazi, k
Tre persona humbin jetën nga stuhia "Eleanor", Europa në kaos (FOTO LAJM) Tre persona kanë gjetur vdekjen si pasojë e stuhisë Eleanor që përfshiu pjesën më të madhe të Evropës veriore, duke shka