999 rezultate për

stuhia

Të paktën 60 viktima nga stuhia në Filipine Më shumë se 60 persona kanë humbur jetën pasi një stuhi e fuqishme e përfshiu vendin ishullor të jug-lindjes së Azisë.
Stuhia e dëborës paralizon SHBA-të, anullohen gjithë udhëtimet Moti i keq ka shkaktuar një katrahurë të madhe në SHBA, sidomos me transportin tokësor dhe atë ajror. Një stuhi dëbor
Stuhia vret 8 alpinistë në Himalaje Së paku tetë alpinistë kanë vdekur pas një stuhie të ashpër që shkatërroi kampin e tyre në Himalaje. Grupi pesë anëta
Majkëlli nënshtron SHBA-të, avionë, trena dhe shtëpi të shkatërruara (FOTO LAJM) Këto pamje tmerruese me dron tregojnë se si uragani Majkëll ka shkatërruar një pjesë të Floridas në Shtetet e Bashkuara
Michael nënshtron SHBA-të Uragani Michael – stuhi e kategorisë katër, me erëra deri në 250 kilometra në orë – zbarkoi në rajonin Penhendëll të Flo
E frikshme, një stuhi-uragan po vjen me gjithë forcën drejt Mesdheut Një stuhi e fuqishme dhe e rrallë pritet të godasë Mesdheun Lindor këtë fundjavë. Stuhia hibride, gjithashtu e njohur si
Stuhia e erës ndryshon drejtimin e aeroplanit (VIDEO) Një aeroplan francez është detyruar të ndërpresë nisjen e aeroplanit për shkak të stuhisë në aeroportin Birmingham në Mb
Apokalipsi është afër, shkencëtarët paralajmërojnë njerëzimin Shkencëtarët po konsiderojnë futjen e një kategorie të re të gjashtë të stuhisë, duke parashikuar se në të ardhmen mund
Presidenti Trump e shpall Karolinën e Veriut "zonë fatkeqësie" Për shkak të stuhisë Florence, që goditi Karolinat, thuajse një milion shtëpi dhe biznese mbetën pa energji elektrike, n
Uragani Florence "prek" tokën Uragani Florence ka prekur tokë në brigjet lindore amerikane, i shoqëruar me erëra të forta dhe shira të rrëmbyeshëm, dh
Stuhia e pazakontë në qytetin e qetë (VIDEO) Këto imazhe mahnitëse kapën momentin kur një tornado e madhe kaloi përmes Krimesë, duke shkaktuar shkatërrime dhe ndërpr
Japonia goditet nga stuhia më e fuqishme në 25 vjet Japonia është goditur nga një prej stuhive më të fuqishme në 25 vjetët e fundit, teksa zyrtarët kanë paralajmëruar më sh
Stuhia përfshin Durrësin, rrezik i madh në port (VIDEO) Stuhia e fortë që shoqëroi Durrësin gjatë natës, ka rrezikuar që të përplasë 2 vinça në portin e Durrësit. Si rezulta
Stuhia e rërës mbulon qytetin në SHBA Stuhia e Monsoonit goditi Phoenix-in në SHBA të enjten në mbrëmje. Moti Kombëtar njoftoi se gjatë stuhisë shikimi ishte
Vazhdojnë përmbytjet në Greqi, tetë shoferë shpëtojnë për mbrekulli (VIDEO) Pamje të tjera tronditëse vijnë nga Athina, e cila - pas zjarrit që i mori jetën 85 personave në lindje të Atikës – sot
Tragjedi me 17 të mbytyr në det, varka-restorant përmbyset nga stuhia Të paktën 17 persona kanë humbur jetën për shkak të fundosjes së restoranti lundrues në Mizuri të SHBA-ve. Në mjet po
Stuhia në Japoni, rëndohet bilanci i viktimave Rëndohet bilanci i viktimave dhe të prekurve nga stuhia e reshjeve që ka goditur Japoninë qëndrore dhe perëndimore, në 2
Stuhia e shiut përmbyt Bashkinë e Tiranës, shkatërrohet arkiva Kreu i këshilltarëve të djathtë në Bashkinë e Tiranës, Kreshnik Çollaku ka denoncuar një skandal brenda Bashkisë së Tira
Fundi i botës është afër, oktapodët bien nga qielli në Kinë (FOTO LAJM) Shoferët e makinave u tmerruan kur mbi automjetet e tyre filluan të bien oktapodë, yje deti dhe molusqe gjatë një stuhie
Shi oktapodësh dhe molusqesh, stuhia tmerron njerëzit Shoferat e makinave u tmerruan kur mbi automjetet e tyre filluan të bien oktapodë, yje deti dhe molusqe gjatë një stuhie