999 rezultate për

stuhia

Rëndohet bilanci i të vdekurve nga stuhia në Greqi (FOTO & VIDEO) 7 viktima dhe të paktën 30 të plagosur është bilanci i një shtrëngate të furishme që shpërtheu mbrëmjen e së mërkurës në
Po rregullonte çadrën e dëmtuar nga stuhia, bie në koma roja i plazhit (VIDEO) Stuhi shiu dhe breshëri kanë përshkruar një pjesë të mirë të vendit tonë dhe rajonit gjatë pasdites së djeshme. Si pasoj
6 të vdekur! Mes të lënduarëve edhe shqiptarë, tmerri që la pas stuhia në Greqi (FOTO LAJM) Një tragjedi ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Greqi, për shkak të motit të tmerrshëm, që përfshiu vendin fqinj. Gjash
Velipojë, stuhia shkul pemën shekullore (VIDEO) Këto pamje janë regjistruar gjatë ditës së sotme në fshatin Pulaj të Velipojës. Videoja është dërguar tek mediat nga
Çmendet moti, stuhia në Berat shkul gurë e pemë (FOTO LAJM) Stuhi të forta ere dhe rrebeshe shiu kanë pushtuar pasditen e sotme qytetin e Beratit, duke rrezikuar seriozisht rrëzimi
Stuhia paralizon Shqipërinë qendrore, shi, rrufe dhe erëra të forta Një stuhi e fortë ka përfshirë aktualisht qytetet e Shqipërisë qendrore duke shkaktuar probleme me furnizimin me energji
Stuhia e madhe në Ulqin, makinat mbulohen nga pemët e shembura (FOTO LAJM) Shi i madh dhe erëra të forta kanë goditur mbrëmë Ulqinin, duke shkaktuar dëme të mëdha materiale. Si pasojë e shtrën
Stuhia në mesnatë sjell "apokalipsin" në Shëngiin (VIDEO) Një stuhi e fuqishmë ka shkaktuar shkatwrrime tw mwdha mbrwmw nw Shwngjin. Si pasojë e erërave të forta, janë rrëzua
Stuhia ngjall pyllin e zhdukur në Angli, legjenda misterioze që po bëhet realitet (FOTO LAJM) Një pyll misterioz, parahistorik është rritur sërish në plazhin Ëels, në Britaninë e Madhe, falë stuhisë “Hannah” që god
Stuhia gjeomagnetike do të godasë Tokën, sa larg jemi nga “fundi i botës”? Dritat e Polit të Veriut (Aurora Borealis) – fenomen spektakolare vizual që mund të shihet në Rrethin Arktik, mund të vë
Pamje të frikshme nga stuhia që ka goditur Serbinë (VIDEO) Stuhia me breshër dhe reshje të shiut përfshiu Serbinë pas Bosnjës dhe Kroacisë. Për më pak se një orë ka rënë shi me
Ballkani në alarm, stuhi dhe përmbytje deri të enjten Ballkani po përballet me një mot të egër me shira të dendur dhe me temperatura disi të pazakonta për këtë muaj. Vala
Stuhia "Andrea" drejt Maqedonisë, alarm në Shkup Stuhia “Andrea” pritet të përfshijë Maqedoninë e Veriut në ditët në vijim dhe të sjell reshje të mëdha me sasi prej 50 d
Tmerr, stuhia godet Afrikën shkon në 126 numri i viktimave Për shkak të shirave dhe stuhive tropikale në Mozambik, Malavi dhe Republikën e Afrikës së Jugut, 126 persona kanë humbu
Stuhia e rrallë frikëson Moskën, dritat që zbresin nga qielli (VIDEO) Një fenomen i rrallë ka pushtuar kryeqytetin rus, të shtunën në mbrëmje. Një stuhi e rrallë dimri, me vetëtima dhe rr
Stuhia e dëborës prek 115 milion amerikanë Vala e dytë e stuhisë dimërore pritet të sjellë reshje të mëdha të borës, erëra të fuqishme dhe temperatura shumë të fto
Stuhia e rërës pushton Egjiptin Kryeqyteti i Egjiptit, Kajro, dhe disa qytete bregdetare të këtij vendi janë goditur nga stuhi të fuqishme me erëra dhe
Bora paralizon gjashtë shtete amerikane, pesë të vdekur Autoritetet amerikane kanë njoftuar se stuhia dhe reshjet e mëdha të borës kanë shkaktuar vdekjen e pesë personave. Moti
Stuhi e furishme, gjysma e SHBA-ve në panik Një stuhi e furishme dimri po i afrohet Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Disa pjesë tashmë janë përfshirë nga resh
Stuhia e frikshme pushton Tajlandën Stuhia “Pabuk” ka filluar ta godasë pjesën jugore të Tajlandës me shi dhe erëra, ndërsa pritet që ajo të jetë stuhia më