999 rezultate për

stuhia

Stuhia e borës rrezikon Bregun Lindor të SHBA-ve Një stuhi dëbore pritet të godasë sot pjesën lindore të SHBA-së, duke rënduar edhe më shumë gjendjen e krijuar nga disa
Viti 2012 përmes fotografisë (FOTO-LAJM) Zgjedhjet presidenciale në SHBA, mbytja e anijes Costa Concordia ku humbën jetën 32 persona në brigjet italiane, kampion
Stuhia e dëborës, 16 viktima në SHBA Ka arritur në 16 numri i viktimave nga stuhia e rëndë e dëborës, që po i drejtohet verilindjes së Shteteve të Bashkuara.
SHBA, 6 vktima nga moti i keq Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën si pasojë e motit të keq që ka goditur jugun e SHBA-ve ndërsa autoritetet u
Obama në rajonet e prekura nga stuhia Sandy Presidenti amerikan Barack Obama ka kërkuar nga zyrtarët e emergjencës që të shkurtojnë procedurat qeveritare dhe të pun
Stuhia krijon probleme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd Një stuhi e fortë ere e shiu ka përfshirë aksin kombëtar Elbasan-Librazhd gjatë pasdites së premte duke bërë që masive t
Kinë, rëndohet bilanci i viktimave të përmbytjeve Ka arritur në 77 numri i viktimave nga stuhia e cila goditi Pekinin gjatë kësaj jave. Lajmi është konfirmuar nga agjenci
Hong Kongu goditet nga stuhia (VIDEO) Një stuhi e fuqishme goditi Hong Kongun gjatë natës, duke shkaktuar disa të plagosur, rrëzimin e qindra pemëve e anullim
Stuhia, nis puna për sanimin e dëmeve Në rajonin e Shkupit dhe Tetovës kanë nisur aktivitetet për bilancin e dëmeve që u shkaktuan mbrëmë nga stuhia e fuqishm
Tetovë, stuhia i merr jetën fëmijës Moti i keq që ka përfshirë mbrëmjen edjeshme pjesë të caktuara të territorit të Maqedonisë, ka shkaktuar viktimën e parë
Stuhia Debby, 4 viktima në Florida Katër viktima janë regjistruar gjatë suthisë tropikale në Florida. Sipas mediave ndërkombëtare stuhia Debby ka sjellë er
Stuhia magnetike, shumë pranë Tokës Në ditët e ardhshme në një linjë me Tokën do dalë një rajon gjigant aktiv, i formuar në Diell disa javë më parë, që mund
Pamje spektakolare e Tokës dhe Hënës (VIDEO) Këto pamje tregojë si kurrë më parë Tokën dhe Hënën. Pamjet e filmuara nga Stacionin Ndërkombëtar Hapësinor tregon “ndri
Colorado, pezullohen fluturimet nga stuhia e dëborës Shteti i Colorados është goditur gjatë natës së kaluar nga një stuhi dëbore duke anulluar një numër të madh fluturimesh
Stuhia nuk kursen as këtë super Rolls Royce (VIDEO) Një stuhi rrebeshi nuk ka kursyer as këtë makinë Rolls Royce, e cila kushton më shume se 800 000 euro. Pronari i saj e k
Stuhi e fortë diellore godet Tokën (VIDEO) Stuhia më e fuqishme diellore prej vitit 2005 deri më tani ka nisur të godasë Tokën. Stuhia sot do ta arrijë kulmin e sa
Stuhia në Filipinë, 550 të vdekur qindra të humbur Është kthyer në një bilanc tragjik përmbytjet që përfshinë disa rajone të Filipinës gjatë ditës së premte. Mediat ndërko
Stuhia tropikale në Filipinë, 440 të vdekur Të paktën 440 persona kanë mbetur të vdekur dhe më dhjetra të tjerë figurojnë të humbur nga stuhia troapikale që përshiu
Stuhia ndërpret fjalimin e Papës Stuhitë e fuqishme që përfshinë mbrëmë bazën ajrore "Cuatro Vientos" në afërsi të Madridit, detyruan Papa Benediktin e X
Stuhia e pluhurit duket si apokalips (VIDEO) Një stuhi masive pluhuri ka zbritur në zonën e Feniks, duke reduktuar në mënyrë drastike shikueshmërinë dhe duke vonuar